Úřad práce

Anonymni
24.7.09 12:36

úřad práce

Zdravím, potřebuji moc moc poradit, jelikož má manžel špatně placenou práci, uvažujeme, že já bych šla na plný úvazek, nechala si ještě RD a on by hlídal dítě…ale vím, že se musí registrovat na ÚP. Jak to udělat? nevíte, jak dlouho může být na úp? Nevím totiž co by jsme dělali, kdyby mu našli práci a my pak neměli hlídání…díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
24.7.09 13:14

Registrovat by se nemusel ale to by jste pak museli odvadet za nej zdravotni socialni se nemusi.Jinak na pracaku muze byt pekne dlouho.Nepises od kud jsi ale u nas ti pracak praci nenabidne. :lol: .Takze tady si ji hledas sama.Jinak bych ti neco poradila az pujde manzel na pracak tak at se zepta nasich spoluobcanu kteri jsou tam uz nejakej ten patek :lol: :lol: .Ti v tom chodit umi.Doufam ze jsi me pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
24.7.09 13:57

Ahoj,
na ÚP může byt hooodně dlouho, ale do „důchodu“-odpracovanych let se mu počítají pouze 3roky. Je opravdu mala šance, že mu práci nenajdou? Potom když by mu neco nabídli musí na konkurz jít, jinak ho vyloučí pro nespolupráci. Když je na ÚP platit zdrav. po nemusi, pokud by nebyl tak musi je to ale neco pres 1000 (1200?)
Kač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18528
24.7.09 15:30

nejsem si jista, jestli to jeste jde, ale nemuze jit na rodicovskou misto tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
24.7.09 15:33

To by mohl.Ale ja si myslim ze zakladatelka to chce udelat kvuli penezum.Podle me kdyz bude na pracaku bude dostavat pul roku nebo jak to je podporo ktera bude o co si nizsi nez plat ale tim ze zakladatelka jde do prace tak budou hodne do plusu.Aspoon tak to chapu ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.7.09 15:53

Jj..přesně tak…jsme teď hodně v mínusu, tak mě napadlo jít na plný úvazek + RP a manžel socku…a to teda bere těch 60% platu jen půl roku? A co dál…fakt, se v tom neorientuju, nikdy jsme na ÚP nebyli…Bylo by fajn, vydržet to rok, pak mi končí RD…díky…

• Nahlásit
  • Citovat
15
24.7.09 17:53

ahojky, tady na těchto stránkách http://www.vyplata.cz/…ezpeceni.php nalezneš informace ohledně výplaty hmotného zabezpečení, jak dlouho a v jaké výši se pobírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
18.1.12 14:17

MOHU SI PRIVYDELAT KDYZ JSEM VEDENA NA URADE PRACE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.12 22:55

urad prace

Ahojky prosim o radu platim si zdravotni a socialni sama ted jsem tehotna a asi pujdu na urad prace myslite ze mi daji nejake penizky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.12 21:55

dotaz

20.12.má syn 3 roky, myslíte že se mohu jít přihlásit na úp třeba už 19.12.?Myslím že by to snad neměl být problém…pak mi to totiž asi nevyjde do konce týdne, a tuším se musím přihlásit do 3dnů od konce rodičáku. Předem děkuji za případnou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
20.3.13 09:22

Ahoj maminy, mám dotaz. Dnes jsem si volala na pracák že bych chtěla jinej termín že mám nemocného kluka a nemůžu se dostavit na termín v kartičce načež mi nepříjemná paní na druhém konci zdělila že to prostě nejde a jestli mám kluka nemocného ať si seženu ošetřovačku a pak se můžeme bavit.. tak vám teď přemýšlím.. topak jsem u úřadu práce zaměstraná abych musela dokládat nějaké ošetřovačky? Šlo mi jen o to aby mi to přesunula ze zítřka (čtvrtek) na pondělí nebo jakýkoliv jiný den příští týden. nemáte s tímto zkušenosti? díky. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
20.3.13 09:32
@Michaela99 píše:
Ahoj maminy, mám dotaz. Dnes jsem si volala na pracák že bych chtěla jinej termín že mám nemocného kluka a nemůžu se dostavit na termín v kartičce načež mi nepříjemná paní na druhém konci zdělila že to prostě nejde a jestli mám kluka nemocného ať si seženu ošetřovačku a pak se můžeme bavit.. tak vám teď přemýšlím.. topak jsem u úřadu práce zaměstraná abych musela dokládat nějaké ošetřovačky? Šlo mi jen o to aby mi to přesunula ze zítřka (čtvrtek) na pondělí nebo jakýkoliv jiný den příští týden. nemáte s tímto zkušenosti? díky. :zed:

Mno ono v podstatě když to vezmu selksým rozumem když máš nemocné dítě a nemůžeš na pracák tak těžko můžeš třeba na pohovor do práce nebo nastoupit do práce.. proto se jim to asi moc nelíbí. Ale když by jsi měla normálního rozumného pracovníka pod kterého spadáš tak by s tím problém mít neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
20.3.13 09:48

@Michaela99
Ahoj, tak na to bacha, můžou tě za to vyloučit z evidence. Fakt můžou vyžadovat jako důkaz toho že se nemůžeš dostavit OČR od doktora.

http://portal.mpsv.cz/…/pravpov_uch

A mluvila jsi se „svojí“ paní na úřadě? Nebo to tam vzal někdo na nějaké infolince?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
20.3.13 09:52

@kjhui právě že přímo se svou. No nic obvolám rodinu kdo by pohlídal a snad budu rychle pryč. Raději za ouhle protivnou slepicí než za dětskou ta je ještě horší k rodičům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
20.3.13 10:35

Je jedno jestli mluví se svou zprostředkovatelkou nebo s nějakou infolinkou, postup je prostě stejný. Na ÚP máš přesně stanovené termíny návštěv a pokud se nemůžeš dostavit, tak pro to musíš mít vážný důvod a za vážný důvod se bere nemocné dítě, což je jasné, ale musíš to nějak doložit, tzn. že si prostě musíš zajít za dr. nebo jí aspoň zavolat, jestli by ti to pak vystavila třebas zpětně, že tam zajdeš zítra-pozítří, tento vážný důvod neboli OČR či potv. o nemoci dítěte pak musíš na ÚP doložit do 8 kalend. dnů. Smůla, tak to je, jsou to zákony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama