Úřad práce a těhotenství, neschopenka?

Anonymní
26.11.20 10:14

Úřad práce a těhotenství, neschopenka?

Dobrý den, moc prosím o radu.

Do 31.12. mám smlouvu na dobu určitou, od listopadu jsem na neschopence kvůli extrémním nevolnostem v těhotenství, těhotenství jsem v práci neoznámila.

Je možné být na neschopence například ještě do února a pak přestoupit na úřad práce? Spadám do ochranné lhůty neschopenky po skončení pracovního poměru.

Je možné na úřadu práce rovnou oznámit, že jste těhotná a pak nastupuji na mateřskou, hledat práci si nehodlám?

Máte s tímto zkušenost?

Mockrát děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20222
26.11.20 10:17

Tak zůstaň na neschopence az do nástupu na materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 10:21
@Kriss Tina píše:
Tak zůstaň na neschopence az do nástupu na materskou.

To by bylo ideální řešení, ale nejsem si jistá, jestli mě doktor doma nechá? Nevolnosti mám šílené zatím teď, třeba se to zlepší…

• Citovat
  • Nahlásit
26.11.20 10:23

“Práci si hledat nehodlám” :lol: :lol: :lol: To miluju :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
26.11.20 10:26

Zůstaňte doma. Řekněte doktorovi, ze se vubec necítíte dobre. Cp mate za praci? Pokud by byla nejaka narocnejsi, muzete to uhrat na praci. Nebo ze se bojite at se nenakazite. Moje kamaradka pracujr v kanceláři, nic náročného, rekla ze ma strach ohledne teto situace a lékařka ji nechala doma. Pokud mate rozumneho lékaře, určitě se pujde nejak domluvit. Myslim si, ze je nejlepší reseni zustat na neschopence dokud nebudete moct cerpat mateřskou a pak prejit na rodicak než byt na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20222
26.11.20 10:26
@Anonymní píše:
To by bylo ideální řešení, ale nejsem si jistá, jestli mě doktor doma nechá? Nevolnosti mám šílené zatím teď, třeba se to zlepší…

Se domluv, vetsina dr tehule doma nechava i jen tak. Ono moc jinych možností nemas, na UP se nejde registrovat a rict, ze práci nechces, budou te brat jako kazdeho jineho uchazece a honit te na schuzky a pohovory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18895
26.11.20 10:27
@Anonymní píše:

pokud tě dr. nechá doma, pak můžeš být na PN až do nástupu na mateřskou, pokud na ni máš nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4485
26.11.20 10:27

@Zamilovanakarolinka A jak by si asi jako těhotná měla pak hledat práci??? To by mě fakt zajímalo. :think:
Taky nesnáším řeči typu že si práci někdo nehodlá hledat, ale v těhotenství je to snad úplně něco jiného… :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
26.11.20 10:28

@Zamilovanakarolinka upřímně, me taky prijde jako nesmysl hledat si práci pri těhotenství. Zaprve ve vetsine vas nevezmou kdyz uvidi břicho, bohužel to tak je. Za druhé, stresovat se s novou praci, nez se clovek zauci atd, je to nápor na psychiku… Pokud to maminka cítí tak ze jiz chce být doma a bude to pro ni nejlepsi mela by poslouchat sve vnitrni ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
26.11.20 10:29

@Maja25 presne tak, souhlasim :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.20 10:31

@Maja25 Na těhotenství měla myslet především až potom, co má práci a smlouvu na dobu neurčitou. Jít na úřad práce a nehledat práci je podvod. Doufám, že lékař paní doma “jen tak pro těhotenství” nenechá. Není k tomu důvod. Paní až si platí zdravotní a sociální sama do nástupu na mateřskou dovolenou a je doma. Tak by to mělo být správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.20 10:33

@Nikca7 Ať je tedy doma. Ale ať nechce po státu žádné peníze a sociální a zdravotní si platí sama do té doby, než nastoupí na MD. Proč bychom měli my, z našich daní, platit její nemocenskou a válení se doma jen tak pro nic za nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
26.11.20 10:36

@Zamilovanakarolinka Nějaký vostrá ne? :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18895
26.11.20 10:37
@Zamilovanakarolinka píše:
@Maja25 Na těhotenství měla myslet především až potom, co má práci a smlouvu na dobu neurčitou. Jít na úřad práce a nehledat práci je podvod. Doufám, že lékař paní doma “jen tak pro těhotenství” nenechá. Není k tomu důvod. Paní až si platí zdravotní a sociální sama do nástupu na mateřskou dovolenou a je doma. Tak by to mělo být správně.

Tak ona klidně může na ten úp a uvidí. Většina rozumných ji nikam posílat nebude. A pokud ji dr. nechá PN, pak bude na PN až do mateřské.

A nevím, proč by si měla platit sociální, když to není povinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18895
26.11.20 10:38
@Zamilovanakarolinka píše:
@Nikca7 Ať je tedy doma. Ale ať nechce po státu žádné peníze a sociální a zdravotní si platí sama do té doby, než nastoupí na MD. Proč bychom měli my, z našich daní, platit její nemocenskou a válení se doma jen tak pro nic za nic?

Ještě jednou, sociální si platit nemusí. A ty nevolnosti, o kterých píše, klidně může mít až do porodu. Kamarádka zvracela ještě na sále. A bez infuzí by těhotenství nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat