Reklama

Uvědomování si ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 14:39
Uvědomování si ...

Krásný den, maminky.
Prosím o zachování anonymu.

Je mi 32 let, mám dvě děti, krásný vztah. Druhému dítěti bude rok a už od jeho narození jsem si více začala uvědomovat svůj věk. Poslední dobou je mi často smutno při představě, že to nejkrásnější období v životě vlastně končí - tím myslím to mládí, kdy byl člověk „svobodný“ a bezstarostný a ještě více to období, kdy plánoval rodinu, čekal miminko, užíval si to a pak následně ty krásné chvíle s dětmi.
Obě mé děti jsou jako andělé, až se někdy cítím provinile vůči ostatním, protože neznáme nic jako opruzeniny, alergie, reakce, prostě nic, obě děti krásně spinkaly a stále spí, položím do postýlky a to je vše, skoro nepláčou, prostě ideál. Oba porody byly také super, takže si nemám vlastně na co stěžovat…

Ale i tak je mi prostě smutno z toho, že by toho všeho měl být konec.
Přemýšlím, zda jít ještě do třetího dítěte, manžel by chtěl, já pořád nevím. Na jednu stranu bych moc ráda, na tu druhou se bojím, že už to tak krásné nebude, že už jsem stará atd. atd.
Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8172 příspěvků 15.04.18 14:52

Mas jen depku. Vzdyt te tizi jen vyse cisla tveho veku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 14:55

To vím, že mám depku ;) však jsem to tam psala, že je mi smutno.

Paola21
Závislačka 3413 příspěvků 15.04.18 14:57

Ve 32 letech opravdu stará nejsi. Někdo v tomto věku má teprve první dítě.. Život máš před sebou. :palec:

Emimin7
Echt Kelišová 8172 příspěvků 15.04.18 14:57

Musis tedy resit tu depku. Kdyby to nebyl vek, tizilo by te neco jineho.

Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 15.04.18 15:03

Člověk je tvor nespokojený, problém se vždycky najde… Holt to musíš brát jako realitu, bezstarostné mladí je pryč, ale je tu jiná životní etapa neméně zajímavá :)

sepru
Kecalka 224 příspěvků 15.04.18 15:12

Mě je 39 a mam teprve první dítko 2,5 roku.. to jsem teprve stará… :lol:
Ty nejsi stará jsi jen v takovým období, kdy ti to tak připadá, ale takovehle pocity mají i ve 20ti, 30ti atd. Prostě každá etapa života…
Hezký to bude pořád, vždyť máš krásne, zdravé a hodné děti i vztah a co by za to jiní dali :) prostě máš jen nějaký vnitřní smutek a víc přemýšlíš o životě a jak to všechno utíká..
Pokud chceš třetí tedy vy oba tak to zvladnete i kdyby to nešlo tak hladce.. určitě budeš třeba vic unavená fyzicky to je náročnější než třeba ve 20ti, ale máš už dvě které tě vytrénovali :)
:kytka:

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 15.04.18 15:14

Myslím, ze by ses měla třetí dite pořídit a melo by aspoň trochu nespat (bože položí a spí, fakt zrovna teď závidím :), abys přestala řešit blbostí a užívala zivota

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 15:19

Díky, ženy :) A nemyslím si, že řeším blbosti, na každého tohle určitě někdy přijde, asi je to také tím, že jsme pracovala v kolektivu převážně žen 50+ a ty tohle neustále řešily, tak to ve mě možná trochu zůstalo :)

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 15.04.18 15:22
@Anonymní píše:
Díky, ženy :) A nemyslím si, že řeším blbosti, na každého tohle určitě někdy přijde, asi je to také tím, že jsme pracovala v kolektivu převážně žen 50+ a ty tohle neustále řešily, tak to ve mě možná trochu zůstalo :)
Člověk je tvor nespokojený. Tam ses musela dozvědět věci :)

Ploskutáček
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 15.04.18 15:30

Tohle asi nebude relevantní odpověď od někoho, jako jsem já (vozíčkář, 35, bez dětí, partnerky), ale docela vás chápu.

Ono totiž nástupem dětí prostě končí období bezstarostnosti, už si člověk nemůže dělat, co chce. Ono možná tohle období končí už nástupem do zaměstnání, už má člověk zodpovědnost.

Já takový smutek a lehce stesk pocítil, když se mi začaly vdávat kamarádky - na jednu stranu máte radost, na stranu druhou vám dochází, jak se všichni posouvají, následně rodí děti a na vás samotné už tolik času není.

Ale dětmi život nekončí, není to tak, že už žádná kalba, sex, nic. Dětmi se rozšiřují možnosti, je to smysl života. Ale taky připomínka toho, že už jsme dospělí a máme za potomky celoživotní odpovědnost, končí období bezstarostných radovánek a z toho možná máte tu depku. Ale co to říkali v Básnících? „Na každém konci je hezké, že něco nového začíná!“

Tak teď jsem si pročetl dotaz celý - není nad čím váhat, stará nejste. Pokud chcete třetí a budete péči zvládat, klidně do toho běžte, ale může to být záhul. Já mám depky skoro pořád, člověk se musí snažit jít po všem, co ho potěší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 15:55

@Ploskutáček
Děkuji, určitě máte pravdu… každý tohle asi občas cítí a patří to k životu. Mě nechybí můj život bez dětí, spíš tak nějak cítím, že to končí a bojím se. Ale to je asi také normální…

Možná mě mrzí ještě fakt, že jsem chtěla vždy svatbu a žádnou jsem neměla, přítel nechce, prý stačí úřad, no a čím jsme spolu déle a protože je mi už přes 30, říkám si, že má asi pravdu, ale mrzí mě to, že ta vysněná svatba nebude.

Jsou to malichernosti, vím, ale občas to na člověka prostě padne.

Ploskutáček
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 15.04.18 16:06
@Anonymní píše:
@Ploskutáček
Děkuji, určitě máte pravdu… každý tohle asi občas cítí a patří to k životu. Mě nechybí můj život bez dětí, spíš tak nějak cítím, že to končí a bojím se. Ale to je asi také normální…

Možná mě mrzí ještě fakt, že jsem chtěla vždy svatbu a žádnou jsem neměla, přítel nechce, prý stačí úřad, no a čím jsme spolu déle a protože je mi už přes 30, říkám si, že má asi pravdu, ale mrzí mě to, že ta vysněná svatba nebude.

Jsou to malichernosti, vím, ale občas to na člověka prostě padne.

Já vás můžu ubezpečit, že přímo a konkrétně mě už nic skvělýho nečeká. Má kámoška se vdávala 4 měsíce před 34. narozeninami a měla téměř dvouletého synátora. Nejvíc vás stejně spojují děti. Ale pokud vás má partner rád, vyhoví vám, svatba je hezká, já měl být původně i svědek, dokonce mi při obřadu zvlhlo oko a svíčková výborná :mrgreen:

terien
Kelišová 7473 příspěvků 15.04.18 16:37

Já od 30 zažívám nejhezčí životní období a každý rok je mi líp a líp. Rodila jsem ve 30 a těším se na každý další rok který přijde. Sex je úplně super, já jsem sama se sebou srovnaná, jsem zdravá, mám sílu a chuť do života a těším se na to, co přijde. Dítě bude samostatnější a já se zase budu moct víc věnovat sobě a své práci. Tak o takový pohled může být ;)

terien
Kelišová 7473 příspěvků 15.04.18 16:39
@Anonymní píše:
@Ploskutáček

Jsou to malichernosti, vím, ale občas to na člověka prostě padne.

Hele nikdo nemá všechno. Si představ, že bys měla svatbu jak z pohádky a osud ti nedopřál děti, to by bylo horší ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama