Neumím se zabavit sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  15.04.18 13:03
Neumím se zabavit sama

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale připadám si jako malé dítě :roll:. Mám problém, jak už stojí v nadpisu, neumím se zabavit sama. Mám přítele, se kterým žiji. Je mi 23 let, studuji VŠ (pro mě mimochodem velké trápení, nebaví mě to, myslím si, že na to nemám, jak vědomostmi, tak - a to asi hlavně - nervy, ale zatím se držím). Často se nudím. Nějak si neumím najít zábavu sama pro sebe. Když čtu, tak knihy potřebné do školy, což je někdy opruz. Občas proložím za odměnu knihou pro mne zajímavou. Ale stejně si hned po dočtení knihy ani pořádně nepamatuji,.O čem byla :mrgreen:. Jinak mě baví sport, ale ne zrovna třeba běh, kterému se člověk může věnovat sám. Přátele prakticky nemám, spočítala bych je snad i na jedné ruce, bydlí ve 20 km vzdáleném městě, ale hlavně jsou to až na jednu výjimku muži, takže by se příteli nelíbilo, kdybych za nimi třeba na celý den nebo víkend vypadla. Pokud přítel nemá z nějakého důvodu náladu něco podniknout, nemám s kým jiným někam jít. Ráda bych mu dopřála třeba volný den a šla s kamaradkami na bowling a pak někam posedět, ale ty nemám :nevim:. Hodně špatně se seznamuji, stydím se, nemám ráda cizí lidi, jsem prý vcelku svérázná povaha a když mě někdo pořádně nezná, myslí si o mě asi bůhví co. Dáte mi někdo nějakou radu jak se z toho vymanit? Je tady někdo, kdo na tom byl podobně a uklidní mě, že se to dá změnit? :? :mrgreen: díky za jakoukoli reakci :kytka:.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  15.04.18 13:08

Jako bych psala Já, když nejsem s přítelem tak vůbec nevím co dělat, nebaví mě někam chodit sama :nevim: jinak také nemám kamarádky s kterýma bych chodila pravidelně ven, nebydlí v okolí.. takže :nevim:

Paola21
Závislačka 3219 příspěvků 15.04.18 13:15

Taky nemám s kým jiným někam vyrazit než s manželem nebo s rodinou. Osobně mi to zase tak nevadí, protože mám koníčky samotářského rázu. Ve škole taky nikoho neznáš s kým bys mohla sem tam někam vyrazit a něco podniknout? Co sestřenice, švagrová, sestra…? Případně je hodně seznamek, kde dotyční také shánějí někoho třeba na ten bowling atd..

Anonymní  15.04.18 13:25

@Paola21 ani ve škole, jsem tam rok a s nikým z mého oboru se ani nezdravím, polovinu ani neznám jménem. Sourozence nemám. Seznamky, když já bych asi neměla odvahu :oops:.

Paola21
Závislačka 3219 příspěvků 15.04.18 13:42
@Anonymní píše:
@Paola21 ani ve škole, jsem tam rok a s nikým z mého oboru se ani nezdravím, polovinu ani neznám jménem. Sourozence nemám. Seznamky, když já bych asi neměla odvahu :oops:.

A co na tom zapracovat? Třeba tam chodí někdo, s kým by sis rozuměla.

Anonymní  15.04.18 13:57
@Paola21 píše:
A co na tom zapracovat? Třeba tam chodí někdo, s kým by sis rozuměla.

Je pravda, že jsem to ani nezkusila, jelikož jsem si nějak zvlášť s vrstevníky nerozumím. Asi je to začarovaný kruh :roll:.

Karleon
Kelišová 5017 příspěvků 15.04.18 14:01

Já jsem to měla dlouho podobně. Vysoká mě sice bavila, ale přišla jsem si dost sama. Kromě přítele, se kterým jsme spolu už od prváku žili, jsem se skoro s nikým nevídala. Brzy jsme založili rodinu a já se pak začala seznamovat s jinýma maminkama a to už jsem navázala hezká přátelství. Neříkám, že stát se matkou je jediná cesta, spíš že nejsi sama, kdo to takhle vnímá. Prostě jsme takové a k našemu životu to patří. Teď mám manžela, děti, dům a práci a chybí mi tak 5-6 hodin denně :-D

Anonymní  15.04.18 14:11

Pro mě naopak byla VŠ jedna velká příležitost pozant spoustu lidí a žít si po svém. Měla jsem kamaráda na sex, kterého jsem měla u nás ve městě. A jinak bandu spolubydlících, spolužáků a lidí kolem.
Ono když si kolem sebe postavíš hradbu, tak tě z ní nikdo tahat nebude. Změnit se dá s pomocí psychologa a nebo třeba kouče. A nebo najít jednu spřízněnou duši, která by tě vytáhla.

Paola21
Závislačka 3219 příspěvků 15.04.18 14:54
@Anonymní píše:
Je pravda, že jsem to ani nezkusila, jelikož jsem si nějak zvlášť s vrstevníky nerozumím. Asi je to začarovaný kruh :roll:.

Tak se seznámit s někým z vyšších ročníků? Zbytečně se takhle obíráš o možné kamarády. Jak psala anonomyní v 14:11 je třeba zbourat tu hradbu, co sis okolo sebe postavila.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 15.04.18 15:01

Bydlíš s rodiči nebo s přítelem? Co uklidit, uvařit, něco upéct? Najít si ke škole brigádu? V jakém si ročníku? Z vlastní zkušenosti si myslím, pokud tě ta škola nebaví a nejsi spokojená, tak ji ani nedokončiš a ztrácíš čas :roll:. Našla bych si práci nebo jinou školu. Aaaa nebo ale to je odvážné, založit rodinu, to si pak na nudu stěžovat určitě nebudeš :D.

Detsa
Kelišová 5918 příspěvků 15.04.18 15:06
@Anonymní píše:
@Paola21 ani ve škole, jsem tam rok a s nikým z mého oboru se ani nezdravím, polovinu ani neznám jménem. Sourozence nemám. Seznamky, když já bych asi neměla odvahu :oops:.

Ono je to celé o přístupu a v tobě. Když jdeš do školy nebo jinam se sklopenym zrakem, kolem všech projdes jako duch a jdes si to tam jen odsedet, tak oni nemají důvod te třeba oslovit, protože na ně pusobis odtazite nebo nepřístupne. Mám podobnou povahu, jako ty, tak Vím, jak to chodí. Musíš v tomhle ohledu na sobě zapracovat.
Co se týče seznamek, tak za pokus nic nedás. Nevím tedy, jak se tam hledaji kamaradi/kamarádky, já tam hledal vztah. Zkusil bych to, třeba na někoho narazis. Byla by škoda se vázat jen na přítele :kytka:. Sama vidíš, ze občas to chce i jinou společnost.

Anonymní  15.04.18 15:23
@Paola21 píše:
Tak se seznámit s někým z vyšších ročníků? Zbytečně se takhle obíráš o možné kamarády. Jak psala anonomyní v 14:11 je třeba zbourat tu hradbu, co sis okolo sebe postavila.

S tou hradbou máš úplnou pravdu, to je ten můj problém, se kterým si neumím poradit. :? Vyšší ročník nepomůže, zaprvé jsem starší než většina ostatních v mém ročníku, takže s vyššími ročníky se to více, či méně srovná. Pořád to jsou lidé plus minus v mém věku.

Anonymní  15.04.18 15:26
@Lucius08 píše:
Bydlíš s rodiči nebo s přítelem? Co uklidit, uvařit, něco upéct? Najít si ke škole brigádu? V jakém si ročníku? Z vlastní zkušenosti si myslím, pokud tě ta škola nebaví a nejsi spokojená, tak ji ani nedokončiš a ztrácíš čas :roll:. Našla bych si práci nebo jinou školu. Aaaa nebo ale to je odvážné, založit rodinu, to si pak na nudu stěžovat určitě nebudeš :D.

Bydlím s přítelem. Úklid není zrovna něco, čím by se člověk zabavil :mrgreen: sice tím zabiju čas, ale je to pořád jakási povinnost, nikoli zábava. Jsem v prvním ročníku. Já si to taky myslím, ale zatím bojuji. Rodinu v žádném případě :mrgreen:.

Anonymní  15.04.18 15:28
@Anonymní píše:
Pro mě naopak byla VŠ jedna velká příležitost pozant spoustu lidí a žít si po svém. Měla jsem kamaráda na sex, kterého jsem měla u nás ve městě. A jinak bandu spolubydlících, spolužáků a lidí kolem.
Ono když si kolem sebe postavíš hradbu, tak tě z ní nikdo tahat nebude. Změnit se dá s pomocí psychologa a nebo třeba kouče. A nebo najít jednu spřízněnou duši, která by tě vytáhla.

O psychologovi přemýšlím už delší dobu, ale když vidím ty ceny 8o. Když na VŠ jsou kolem mě samí mladí a s těmi já se prostě nestýkám :nevim:.

Anonymní  15.04.18 15:33
@Detsa píše:
Ono je to celé o přístupu a v tobě. Když jdeš do školy nebo jinam se sklopenym zrakem, kolem všech projdes jako duch a jdes si to tam jen odsedet, tak oni nemají důvod te třeba oslovit, protože na ně pusobis odtazite nebo nepřístupne. Mám podobnou povahu, jako ty, tak Vím, jak to chodí. Musíš v tomhle ohledu na sobě zapracovat.
Co se týče seznamek, tak za pokus nic nedás. Nevím tedy, jak se tam hledaji kamaradi/kamarádky, já tam hledal vztah. Zkusil bych to, třeba na někoho narazis. Byla by škoda se vázat jen na přítele :kytka:. Sama vidíš, ze občas to chce i jinou společnost.

Jo to jsem celá já :mrgreen: sluchátka v uších, pohled do země a hlavně si mě nikdo nevšímejte, po přednášce hurá domů do bezpečí :mrgreen: ale vím, že je to problém pro budoucí život. Ve škole problém, v práci problém :nevim: jsem z toho špatná. Asi žádnému muži by se nelíbilo, kdyby jeho přítelkyně místo normálního seznamování se s lidmi z okolí hledala na seznamkách muže kamarády. Je to pro mě neřešitelné :(.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama