Jako matka jsem úplně vyhořela - už nevím jak dál

Anonymní
4.12.19 12:04

Už nevím jak dál - mateřská.

Zdravim. Jsem asi masochistická, takže píšu sem aby ste se do mě pustily. Jako matka jsem úplně vyhořela. Mám sice chlapa ale od porodu jsem na vše ohledně holky sama, je jí 18 měsíců. Chlap je neustále v práci, teď v jinym městě a přespává tam. Holka ochořela. Tři jedu v kuse, nespim téměř, sprchu jsem měla naposled v sobotu, zuby jsem si taky nevyčistila. Nenechá mě se zvednout z gauče. Neustále chce prso. Upozorňuju že má jen rýmu.. nebo jen. Asi jí blbě, ale od rána do večera jen řev. Ale to je úplně masakroidní řev jako.. nenechá si nic. Abych jí odsála a jsem na to sama tak se bojim abych jí u toho nepřidusila jak jí musim držet - ale bojim se zánětu ucha… v noci samozřejmě nespíme. Včera tu byla sousedka a nechápala že to dítě je schopný takhle řvát. Babičky nefungujou. Jsem sama, chlap je 14 dní mimo domov. Řvu. Ječim. Brečim a jsem úplně zoufalá. Nejradši bych skočila z okna. Nemusíte mi psát jak mě potřebuje, já si to všechno uvědomuju, o to víc je mi ze mě na blití a nejradši bych se na to všechno už konečně vysr… Od porodu jsem se pořádně nevychrápala, všechno dělám sama, na kafe jsem byla na hodinu jednou s kamarádkou, a jednou se sestrou v kině. Jinak hniju neustále doma a nemůžu pomalu ani na gyndu. Snažím se docházet k psychologovi, sle je to těžký když se nemáte na koho spolehnout, kdo by vám pomohl. A to ještě prořvala půl roku života. Kdy to skončí? Jak si tu mateřskou mám užívat? Když je to furt to samý dokola.
Miluju jí. Opravdu jo.. ale už prostě nemůžu. Není to tak pořád.. o víkendu bylo všechno v pohodě. Byly jsme na návštěvě. Ale od neděle mám chuť se sebrat a odjet od ní pryč někam.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2686
4.12.19 12:09

Chlap by se měl vrátit domů a pomoct ti. A teda jestli malá takhle vyvádí, tak jsi si jistá, že je to jen rýma? Nemůže ji už bolet to ucho? Nedomluvis se s ní, neukáže ti, kde ji bolí? Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 12:12

@ProfZav neukáže. Ale ucho na dotek nebolí, volala jsem doktorce. Nic jinýho jí fakt není, nemá ani teplotu, normálně pije, dá si i pár lžic jídla. Ona takhle vyvádí když jí něco je od malinka. V životě měla jen šestou nemoc a teď má po druhé rýmu. U první to bylo to stejný a to jsem jí volala i sanitu kvůli řevu a byla to jen rýma. Tohle je taková tu hnusná, hustá, kde i dospělej by nejradši den proležel. Mě je jí líto.. teď když spí. Ale zaručeně od ní vylezu a do 5 minut bude řvát a pak už neusne. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
954
4.12.19 12:14

Ja te chápu. Když je mala nemocná, jsem taky na nervy. Chlap by se měl opravdu vrátit na den, dva, aby ses vyspala a dala trochu do kupy. A odsat aspoň na spaní se neboj. Ja svoji holčičku proste znehybnim. Je to hnusny, ale dělám to kvůli ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
954
4.12.19 12:15

A co Nositko, šátek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5638
4.12.19 12:17

A to takhle vyvadi casto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 12:17

@Maden děkuju.. já tu teď ležim a brečim. Nechci být takhle protivná a nervní ale mám pocit že vůbec nemám sílu už. Jo já se jí znehybnit snažim.. ale ona se prohybá, kroutí a uplně vždycky zčervená a já musim naráz odsávat, držet a bojim se abych jí něco neudělala protože to vypadá fakt jak kdybych jí dusila nebo tak. Přitom když je všechno v pohodě, tak jsem dost klidná máma a s malou máme krásný vztah tak nevim prostě, kam moje trpělivost zdrhla

• Nahlásit
  • Citovat
12565
4.12.19 12:19

Jenže to ucho ji může bolet i z rýmy a těžko ti to poví. Zkusila bych ji vzít na orl, případně podat lék na bolest.
Chlap by měl naklusnout domů aspoň odpoledne.
On nedostatek spánku je solidní mučící nástroj.
Bohužel tě můžu akorát politovat a držet pěsti, ať to vše brzy přejde.

Mobil/počítač/tablet nemůžeš zkusit na zabavení? Chápu, že s tím nebude každý souhlasit, ale taková půlhodina ticha může být pro matku balzám.

Jo a rýmu jsem nespolupracujícímu dítěti odsála odsávačkou na vysavač. Dítě mezi nohy, pod stehna ruce a bylo. :nevim: Ulevilo se mu a byl klid, pak už si nechával odsávat sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402

Šla bych s ni k doktorovi. Dcera měla zánět uší, jedno už prasklé a vůbec jsme to nepoznali. Na dotek ucha nereagovala, teplota žádná. Musela chudák trpět. Pokud má rýmu hnusnou, musíš ji odsat. Já si posadim dítě pred sebe, pevně obejmu, chytnu ruce, hlavu mu dát do podpaží a odsaju. Řve jak tur, ale pak dobrý. A pokud celý den ječí, tak bych ji prikurtovala do zidlicky, dala do koupelny a umyla se, vyčistila zuby atd. Jestli řve u tebe nebo chvilku v zidlicce je jedno. Pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567

S takovym nastavenim by na tom nebyl psychicky lip vubec nikdo. Jediny reseni podle me je, zamerit se na sebe, prestat preskakovat svoje zakladni potreby, protoze to devastuje psychiku a odrazi se to na dcerce.

Tuhle situaci, kdy je diteti blbe a neodlepi se, znam velice, velice dobre a tezko to zvladam, i kdyz kolem sedme vecer chodi muz. Ale pomaha mi nekaslat na me, protoze moje baterky jsou v dobe nemoci to nejdulezitejsi.

Dite uplne s klidem beru do koupelny s sebou. Napustim vanu a u toho se mu i uvolni nos a zlepsi nalada. Sprcha by taky fungovala. Neodsavam, udelam si solny roztok a prazdnou injekcni strikackou, na kterou navleknu takovy to gumovy ze sluchatek, mu prostriknu dutiny. Vetsinou to taky orve, ale je to o dost ucinnejsi a zaroven lecivy. Na topeni mokry rucniky, na talirek rozkrajenou cibuli.

Tri dny, to nejhorsi mas uz za sebou. Jak se trochu zlepsi, aspon na pulhodku vyrazejte ven, kvuli ni a hlavne tobe, i kratka prochazka ti vycisti hlavu. Drz se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 12:20

@Tarjei když má nějakej problém, tak jo. Od mala. Teď třeba spustila takovou scénu, protože měla jít do židličky kde normálně papá. Aby si dala trošku polívky. Ty kráso… ani na to nechci myslet to tu bylo. Děcko červený, řev strašnej, jídlo po mě hodila. Tak sem si polívku ohřála sama a ode mě to ze lžíce jedla :zed: :zed: ona je jinak dost hodná, jako fakt. Venku je celkem bez scén, je to jinak zlatý dítě. Proto to nechápu :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1403
4.12.19 12:23
@Anonymní píše:
@ProfZav neukáže. Ale ucho na dotek nebolí, volala jsem doktorce. Nic jinýho jí fakt není, nemá ani teplotu, normálně pije, dá si i pár lžic jídla. Ona takhle vyvádí když jí něco je od malinka. V životě měla jen šestou nemoc a teď má po druhé rýmu. U první to bylo to stejný a to jsem jí volala i sanitu kvůli řevu a byla to jen rýma. Tohle je taková tu hnusná, hustá, kde i dospělej by nejradši den proležel. Mě je jí líto.. teď když spí. Ale zaručeně od ní vylezu a do 5 minut bude řvát a pak už neusne. :zed:
K te ryme, kapni ji kazdy vecer do ucha alpu nebo slivovici a jeste tyden po ryme.
A nemuzete jit ven do kocaru, na cerstvy vzduch?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Capretta děkuju, zkusím ten výplach. A vůbec..

Všem Vám strašně děkuju za rady. Je to takový virtuální objetí a to fakt potřebuju teď asi. Vhlap je pryč už 6 dní a ještě 14 dní bude. V práci si volno vzít nemůže.. tak to musim vydržet. Pak bude mít po 4 letech 14 dní volno. Naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
258

Kdyz odsavas sama- poloz ji na zem, klekni si nad ni tak, aby hlavu mela mezi tvyma kolenama, opirej se slapkama o spicky, budes klecet jakoby nad ni a tak se nevykrouti. Treba si caem zvykne.muj mladsi syn uz si nechava odsavat dobrovolne. zbytek neporadim, je to na hlavu. Minuly rok jsem byla 1,5 mes doma se dvema detma, porad chytaly dalsi a dalsi nemoci..hruza.drz se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3748
4.12.19 12:24

Já ti tak rozumím :hug: Dětské nemoci jsou náročné. Nastříkej jí něco na procpaní nosu, ale něco pořádné Nasivin třeba, ne žádnou slanou vodu, počkej až se jí to uvolní, pak dej na naředění tu slanou vodu, chvilku počkej, normálně ji zaklekni a odsaj jí pořádně sopel. Je to kruté, ale uleví se jí i tobě. Trochu se seber, umyj, vypucuj zuby, hned bude líp. Zkus jí klidně pustit pohádku, ať si trochu odfrkneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama