Mám pocit, že se to už nedá zachránit, neumíme spolu žít

Anonymní
29.11.19 00:02

už opravdu nevím ...

Vím, že mi asi všichni do jednoho řeknou, že rozchod je tá nejlepší cesta, protože nejsme ani manželé a nemáme ani děti :,( ale já tak nějak v sobě pořád živím naději, že bude lépe, že se to ještě dá zachránit a taky si potřebuju vylít srdce. A taky bych ráda věděla jestli neni chyba na mé straně. S partnerem jsme spolu 4 roky, 2 a pul roku spolu bydlíme. První rok a pul to byla láska jako trám ale společný bydlení dopadlo katastrofou. Nepomáhá mi moc s domácností, ale to by ještě nebyl takový problém. Dva a pul roku řešíme hlavně to - teda já to řeším, protože podle něho je vše v pořádku, on prostě problém nevidí, jenže já se cítím nemilovaná, já cítím absenci citu a romantiky. Taky mi vadí to, že si často vypije - pak je vyrývačnej, rýpe do mě a několikrát jsme se i vulgárně pohádali protože on býva slovně agresivní když si vypije a mně pak už taky došli nervy. Vždy mu bylo všechno líto, všechny hádky. Pokaždý když jsem se chtěla opravdu rozejít tak se změnil - byl přesně takovej jakej první rok a pul - milej, romantickej, věnoval mi pozornost, dokonca pomohl v domácnosti. Problém ale je, že mu to vždycky vydrží maximálně tak týden. On mě pořád přesvědčuje, že mě miluje a taky několikrát brečel když jsem se s ním chtěla rozejít. Snažila jsem se o tom komunikovat snad tisíckrát po dobrém i po zlém. Jenže on pořád říka, že neumí mluvit o pocitech, že mi prý pořád jen něco vadí, že hledám chyby. Taky mě štve, že večně sedí u počítače a když jsem mu to nékolikrát vyčítala, tak mi řekl, že a co má dělat, že já taky jsem pořád u pc. Jenže to proto, že on taky. A kromě toho, tam nejsem tak často jako on, protože taky uklízim, vařím, nakupuju. A je mi líto, že často jde s kamarádama ven ale neveme mě sebou, přitom první rok a pul vždy chtěl abych šla s nima. A co mě opravdu štve je, že každej večer pije pivo - už jednou přestal a vydržel měsíc, protože jsem to s ním chtěla skončiť, ale teď slope zas. Prý mi tím, že měsíc vubec nic nepil dokázal přeci že není alkoholik tak co po něm chci. Protože já mu pořád říkám, že má s tím chlastem problém. Ale on tvrdí že ne. Nejhorší je to, že když sice přestane pít, tak sedí ještě víc za PC - jemu to, ale přijde normální, že co má dělat. Taky jsme měli problém, že jsem na něho možná tlačila, že chci svadbu a dítě, nebo aspoň nějaký příslib, že se mnou ráta i do budoucna - zřejme jsem si tím chtěla vynutit, nějakou romantiku, protože se opravdu cítím nemilováná. (Od toho už jsem samozřejmě upustila, protože dítě a svadba v téhle situaci… ) Taky mě hodně bolelo, že i když jsme se pohádali, nebo jsem brečela protože se mnou nechce dítě ani zásnuby, nic, tak byl ještě zdutej a kašlal na mě. On říká, že neví co mi pořád vadí, a že kdyby mě nemiloval nebyl by se mnou, že se prý já chci jenom hádat. Jemu vadí jediná věc, že máme málo sexu - to je pravda, že je to tak jednou, někdy dva krát do měsíce a on by chtěl i každej den - ale netlačí v tomhle na mě to zas mu nemužu vyčítat, že by mi to nějak extrémně vyčítal nebo tak, prostě jen vím, že by chtěl o hodně víc, jenže mně prostě chybí ta romantika a když máme krizi, tak nemám na to náladu. Taky říká, že o domácnost se prý stará skoro jako já, že já prý jenom uvařím. Je pravda, že vynáší smetí a pár krát udělá menší nákup, občas umyje nádobí. Ale velký nákupy a podobně dělám já a on třeba jednou vysaje a pak se tím bude ohánět měsíc, že on luxoval, protože já jsem na to kašlala a když mu říkám, že dělám tohle a tohle a že on vyluxoval jednou tak mi řekne že lžu. Což už je fakt k smíchu. Taky mi vadí, že pořád mi něco slibuje - dárek, romantiku, že mi udělá večeri, že nebude pít, že mě veme tam a tam, že pujdeme do kina - a nikdy nic, pokaždý má nějakou výhovorku - většinou to, že nejsou peníze. Právě teď máme druhej den tichou domácnost, protože jsem vybouchla a vykričela jsem mu všechno co mi vadí a padlo i slovo, že ho nenávidím, což není pravda. Pravda je taková, že ho miluju nejvíc na světě, víc než kohokoli, jen mám pocit, že tohle se už nedá zachránit, že tady už není cesty zpět. Že mně možná opravdu miluje, ale neumíme spolu žit. Omlouvám se za román i za to, když je to chaoticky napsaný, jen jsem dost rozhozená a hlavně se potřebuju vypovídat, protože moc kamarádek nemám. Děkuji za každou radu nebo názor, i za přečtení.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3972
29.11.19 00:11

Přečetla jsem a řeknu ti na to jedno, sbal se a jdi od něj, tohle opravdu nemá budoucnost. Je tam víc negativ než pozitiv a lidi se nemění. Bude to takhle ne li horší. Chceš takhle žít celý život?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 02:27

Mám to doma úplně stejně :)) každý mi říká ať to skončím ze to nemá smysl, že je to pořád nevybouřený mladý kluk a zodpovědnost v životě žádná. A já to vím. Vím ze venku je spousta kluků nebo mužů se kterýma bych mohla byt šťastná ale srdci neporučím. Dopadlo to tak ze se semnou před nedávnem rozešel z důvodu ze už mě vlastně nemiluje a mě to strašně zničilo. Když už jsem se dostala z nejhoršího a chtěla se odstěhovat na druhou starnu republiky do velkoměsta abych začala úplně nový život zjistila jsem ze jsem těhotná. Slíbil mi ze dítě je to co ho v životě změní a ze ta láska ke mě zase časem přijde. Ale zatím nic :// nedává mi sám od sebe pusu ani mě jen tak neobejme a hlavně se chova tak ze se necítím nikdy na prvním místě a vše kolem mě je důležitější. Myslím že by jsi neměla byt hloupá jako já a odejít dokud je to možné a nic tě k němu neváže ale chápu ze to není tak jednoduché. Přeji ti ale hodně štěstí a rozumu který já nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
703
29.11.19 03:07

Už jsem zde četla mnoho podobných prispevků. Vždycky žasnu jak malé nároky na vztah někteří mají. Je to vždy jak přes kopírák - pořad hraje na PC nebo mobilu, pije, nepomáhá atd. a já ho taaaaak miluju. Proboha. Nechápu co je přitažlivého na takovém partnerovi. Asi budete ještě hodně mladí a nevyzrálí. Radím individuum vyměnit za skutečného muže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
29.11.19 06:38

Takhle spravny vztah nevypada a on se nikdy nezmeni, ac ti to slibuje horem spodem. Taky tyhle sliby znam a vzdy to vydrzelo jen chvili. Zbytecne ztracis drahocenne roky. Ale my ti tady muzeme vymluvit diru do hlavy, ze tohle nemas zapotrebi, ale prijit si na to musis stejne sama. Az jednou prohlednes a zjistis, ze to muze mezi partnery fungovat i jinak, tak se budes mlatit do hlavy, jak jsi mohla byt tak hloupa. Hlavne se poradne chran, protoze pripadnym tehotenstvim si ten zivot po. seres definitivne. Muj ex nedelal ani polovinu toho co ten tvuj a presto dnes nechapu kam jsem dala svou sebeuctu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2693
29.11.19 06:48

Děláš mu matku a ne partnerku. A on není dospělý a proto tě jako matku potřebuje. Ale ty opravdu nepotřebuješ jeho. Zabal to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11682
29.11.19 06:58

Agresívní alkoholik, jen do toho, co od něho čekáš, až tě začne mlátit
co na něm miluješ? nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
29.11.19 07:35

Zastavím se u té nemilovanosti, nemám kapacitu to momentálně číst celé. ODEJDI, nebo nic neřeš. Taky jsem to tak měla s bývalým partnerem, po 5letém vztahu, a když jsem si chtěla o nečem promluvit, bylo to furt, že to moc řeším. Ještě chvíli za ním s něčím choď a pustí k vodě on tebe, věřím, že tohle chlapy děsně vytáčí :D
Po rozchodu jediný, co jsme si uvědomila, byl vlastně strach z toho, že budu sama. Což jsem vlastně na nějakou chvíli byla a bylo to boží :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 08:43

Pořád dokola

Já to pořád nechápu, to jsou některý ženský vážně tak hloupý? Zůstávají s idiotama, ubožákama, lhářema, podvodníkama, sukničkářema, s těma kteří nechcou svatbu a děti. Nakonec je uženou, mají svatbu, pak děti a po pár letech si stěžují na eM, že mají partnera k ničemu a chtějí s dětmi odejít. Nastává rozvod a dohady o alimenty a děti. A proč to všechno? Protože ho taaak milují? :nevim: Blbost, jen budou raději s někým takovým než sami a lžou si akorát do kapsy. Kdyby to mělo dopad jen na váš život - dobře vám tak! ALE odnášejí to i vaše děti a těch je mi líto!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
29.11.19 09:03

Ono to skončit a utéct je relativně snadné. A asi ti to většina lidí poradí. A obecně mi přijde, že dneska lidi ze vztahů spíše utíkají, než aby něco řešili.
Jenomže u lidí to negativní časem nějak sílí, nebo to tak ve vztahu lidem připadá. Na to se připrav a potom se rozhodni, jestli to máš zapotřebí, nebo ne. Neuvázala bych se k agresivnímu necitovi, asi tak… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
29.11.19 09:08

…asi takhle, takhle pokud Vám to neklape už teď, hádáte se, on moc nepomáhá, rýpe, atd., tak až budete mít děti a s tím spojené další a další starosti a povinnosti, bude to na 90 procent ještě horší…
Dobře si to rozmysli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1415
29.11.19 09:24

Nečetla jsem to celý, ale půlka mě bohatě stačila. Odejdi dokud nemáte děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 12:18
@Anonymní píše:
Mám to doma úplně stejně :)) každý mi říká ať to skončím ze to nemá smysl, že je to pořád nevybouřený mladý kluk a zodpovědnost v životě žádná. A já to vím. Vím ze venku je spousta kluků nebo mužů se kterýma bych mohla byt šťastná ale srdci neporučím. Dopadlo to tak ze se semnou před nedávnem rozešel z důvodu ze už mě vlastně nemiluje a mě to strašně zničilo. Když už jsem se dostala z nejhoršího a chtěla se odstěhovat na druhou starnu republiky do velkoměsta abych začala úplně nový život zjistila jsem ze jsem těhotná. Slíbil mi ze dítě je to co ho v životě změní a ze ta láska ke mě zase časem přijde. Ale zatím nic :// nedává mi sám od sebe pusu ani mě jen tak neobejme a hlavně se chova tak ze se necítím nikdy na prvním místě a vše kolem mě je důležitější. Myslím že by jsi neměla byt hloupá jako já a odejít dokud je to možné a nic tě k němu neváže ale chápu ze to není tak jednoduché. Přeji ti ale hodně štěstí a rozumu který já nemám.

Tak u mě je to naopak právě, on pořád říka, že mě miluje ale já nechápu proč se tak ku mně chová. Začínám mít pocit, že já jsem přecitlivělá, hysterická. Nechápu proč se mnou je. Je pravda, že on se nastěhoval ke mně a jinak muže jít jedině k mamce, kam se mu moc nechce, ale já prostě nevěřím, že by byl takovej hajzl, že by se mnou byl kvuli bydlení, hlavně když opravdu příspívá na domácnost, dokonce mi hodně pomohl, když jsem měla finanční potíže - měla jsem exekuci (pojištění), strhávali to z platu (věděl o tom od začátku) a skoro celej rok mě finančně táhl. Teď už to mám splacený a mám lepší práci, konečne jsem se za poslední pul rok z toho nejhoršího vyhrabali. Proto nevěřím, že by byl takovej, to mi hlava nebere. Spíš přemýšlím nad tím, jestli si mě nepřestal vážit tehdy když jsem měla ty problémy :,( Bije se to ve mně hodně, připadám si prostě často, že je chyba ve mě, pak si zas nadávám, že jsem hloupá a naivní. Byla jsem mladá a hloupá o čem svédčí i ty finanční potíže, jenže opravdu jsem dospěla a chtěla jsem žít zodpovědně, mít děti a rodinu, no takhle to nepujde… a je pravda, že jsem na něho hodně tlačila a vyčítala mu hodně vecí, se divím, že se na mně nevykašlal on sám. Nevím co mám dělat s tím, že vždy slibuje, nebo brečí, když se chcem rozejít, chtěl jít i k psychologovi - nešel, taky to byli jen sliby. Jemu je blbý mluvit o tom co cítí, tak mi to řekl, někdy mám pocit, že pije proto, že ví že jsem s ním nešťastná a neví jak to změnit, ale možná jsem naivní…

• Nahlásit
  • Citovat
6320
29.11.19 12:46

Objednej vas k parovemu terapeutovi oba. Bud pujde, nebo ne. I kdyby sam nemluvil, muze byt pro nej uzitecne slyset, co tam reknes ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3339
29.11.19 16:33

Přečetla jsem po..vypije a pak rýpe… dál už jsem ani nečetla. Ukončí ten vztah,. Budoucnost, která tě s ním jinak čeká, fakt nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama