Uzavření bankovního účtu v USA

7
10.8.16 13:25

Uzavření bankovního účtu v USA - možná exekuce?

Ahoj,

minulý rok jsem v byla v USA, kde jsem si přes zaměstnavatele založila bankovní účet. Předtím, my peníze posílal do banky, kde jsem dostávala hotovost.

K tomuto účtu jsem dostala i kartu a všechno. Hned ten den jsem si na netu přečetla recenze o té bance a rozhodla jsem se ho ihned zrušit online. Účet jsem zrušila, nicméně jsem si pak přečetla že poplatek za uzavření účtu je 5 dolarů. Neměli mi to z čeho strhnout, protože jsem tam na tom účtu nic neměla a nikdy mi tam nic nepřišlo.

Tak mě napadlo, jestli se nemůže stát, že třeba dlužím a dluh narůstá a jednoho dne mi přijde dopis, že dlužím spostu peněz…

Někomu to přijde možná směšné, nicméně já nad tím pořád musím přemýšlet. Do banky jsem minulé léto psala a bylo mi odepsáno, že účet byl uzavřen - nic víc. Od té doby žádný dopis, nikdo nevolal ani nepsal… Co myslíte? Máte podobnou zkušenost?

Děkuji všem :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.8.16 13:35

@Lenka360 napis jim znovu a zeptej se na to

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10265
10.8.16 13:48

Napiš jim, jestli u zrušeného účtu neevidují nějaký dluh (záporný zůstatek).
Pokud budeš mít papír že ne, je to oukej.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.8.16 13:56

Včera jsem jim právě znovu psala, ale jde o to, že ta komunikace s nimi je taková zvláští. Moc neodepisují. Na jejich stránky už se vůbec nemůžu dostat…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
10.8.16 13:57

A ty jsi k založení účtu neplatila bance zálohu? Anebo ji za tebe platil ten zaměstnavatel?
Já jsem mívala v USA účet u jedné regionální banky, stejně jako ty jsem ani jednou kartu nepoužila a tuším, že vlastně ani ten účet ne - no a když jsem ho rušila, měla jsem na tom účtě stále tu zálohu (bylo to asi 20 dolarů), z toho mi strhli 5 za zrušení účtu a zbytek mi vyplatili cash. Faktem je, že jsem to řešila na pobočce osobně a ne online.
Podle mě se tyhle částky odpouští anebo to jde za tím tvým bývalým zaměstnavatelem. Ale nemyslím si, že by tam dluhy kvůli poplatkům narůstaly jako u nás. Amerika sice umí být absurdní, ale mnohé věci tam fakt fungujou rozumně, viz Paperwork Act.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.8.16 14:09

Nene, neplatila jsem vůbec nic. Kartu jsem neměla ani na svoje jméno. Všechno probíhalo online a telefonicky, kde jsem tu platební kartu aktivovala…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
10.8.16 14:24

Aha, tak v tom případě se zkus jenom mailem zeptat anebo když nebudou reagovat, tak se obrať na toho zaměstnavatele, když to bylo přes něj. Každopádně si myslím, že by tam neměl být problém jako u našich bank.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6211
10.8.16 14:33

Zruseni uctu by melo byt zdarma…to mi nejak nesedi. Mohla by jsi zverejnit jmeno te banky?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.8.16 14:39

Skylight finnancial

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6211
10.8.16 15:04

Tak na to ted koukam…uz se nedivim nicemu. To neni banka, ale agentura, ktera se prizivuje sprostredkovanim plateb mezi zamestnancem a zamestnavatelem. Vzhledem k tomu, ze jsi to uzavrela jeste ten samy den - by ti nemeli nis uctovat…ale tyhle prasteny agentury te muzou dat na collection…volej jim a otravuj je dokud ten poplatek nezrusi. Nemaji na to pravo…a 5$ je suma, kterou ti odpusti…chtej mluvit s nadrizenyma…ptej se na jmena a nech je to hlaskovat…vse si zapis…to vetsinou zabere…protoze jim 5$ nestoji za ten straceny cas. Pak si online vytiskni potvrzeni z toho uztu, ze jim nic nedluzis a uloz si to na hone dlouho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.8.16 15:19

Já už jsem ten účet zrušila. Mám i písemně na emailu, že ten účet byl zrušen (psal to někdo z jejich zaměstnanců). Ptala jsem se i na to, jestli musím platit ten poplatek 5 dolarů, i když jsem účet nepoužívala a nic jsem tam neměla - na to neodepsali. Někde jsem možná i četla že pokud na účtu nic není, tak nic neplatím, ale už se na jejich stránky vůbec nedostanu…

Nikdo mi nevolal, nepsal, žádný dopis nepřišel ani do hotelu v době co jsem tam pracovala ani teď. Takže ten účet už prostě fyzicky nemám. Co je to ten collection?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6211
10.8.16 16:35

No tak to vubec neres, protoze by ti do tydne poslali ucet na tech 5$. Take by ti asi nezavreli konto, dokud by jsi to nazaplatila. A kdyz jsi to zavirala…tak by ti to ukazalo, ze dluzis 5$. Jestli ti nic neprislo, tak to vubec neres…to je o necem uplne jinem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.8.16 16:59

Super, tak to jsem ráda. Teď už to po mě tedy chtít nemůžou, že? Kdyžtak se můžu bránit tím, že jsem jim psala email a že mi napsali že ten účet je uzavřen?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel