V 11tt busem do Chorvatska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 16:31
V 11tt busem do Chorvatska

Prosím o zachování anonymu. Pokud vše dobře dopadne, tak to vypadá že cca v 11tt bych měla jet do Chorvatska busem s manželem na dovolenou kterou máme již zaplacenou… A teď nevím co dělat. N jednu stranu mám strach jet, na druhou stranu 11tt ještě nebudu mít ani břicho, prostě nic, třeba moje mamka zjistila že je těhotná až ve 4 měsíci. Neměla žádné příznaky, problémy, dokonce celou dobu měla v termínu MS slabé krvácení a prostě ji ani nenapadlo že je těhotná.
Samozřejmě mě může být zle, může mi být cokoliv. Cestování mi nedělá problém, nikdy nedělal, akorát nesnáším létání. Musím se ale za včas rozhodnout kvůli případnému storno zájezdu, nemůžu čekat do posledního dne, jak mi asi bude… Tohle je moje první těhotenství a vůbec nevím co mám čekat. Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4951 příspěvků 04.06.19 16:33

Zeptej se na názor doktora, já měla třeba preventivně zakázané cesty delší než 3 hodiny do konce 1.trimestru. A potíže jsem neměla žádné.

Tichošlápek
Extra třída :D 14872 příspěvků 04.06.19 16:36

Stornovala bych to právě proto, ze nevíš jak ti bude. Abys pak nepřišla o celou cenu zájezdu

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10823 příspěvků 04.06.19 16:37

Já bych to třeba nedala, protože v té době mi bylo tak zle, že sem nosila igelitku na zvracení i když mě přítel vezl 5 minut k mojí dr na kontrolu :lol: ve 13tt jsem začla šíleně krvácet a skončila týden v nemocnici. Z ničeho nic. Každý to má jinak no. Já bych si jako těhotná netroufla opustit Česko, protože to bylo v obou těhotenstvích pořád něco a pořád bych se bála, sledovala se a dovcu si ani neužila. Ale to jsem já no, jestli budeš po všech stránkách v pohodě a dr nebude mít nic proti, tak klidně jeď…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 16:43

No bavila jsem se o tom se sestřičkou, z porodního, rodinná známá a ta mi řekla že nějaké třeba otřesy v buse jsou úplné prd, jak když se třeba začnu smát, nebo si kýchnu, jako že pokud bych eventuálně o to přišla, přišla bych o to s největší pravděpodobností i kdybych seděla doma na zadku až do porodu, záleží prý jak mi bude… Na nevolnost při cestování už jsou pro těhotné nějaké tabletky, já miluji „houpání“ a prostě mě to spíš uspáv jak sednu do auta, jenže bůh ví. A ještě mě zajímá, pokud bych jela, doporučíte mi nějaké opravdu dobré pojištění pro těhotné kdyby se náhodou cokoliv stalo a musela jet v Chorvatsku do nemocnice?

Zoe1
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 04.06.19 16:44

Já jsem naopak byla úplně v pohodě a v tomto týdnu bych klidně jela, protože mi vůbec nic nebylo, chtěla jsem jet ještě ve 34.týdnu, ale už mě nikde nechtěli pojistit, každý to má jinak, někdo má štěstí, že mu nic není a někomu je špatně

Tichošlápek
Extra třída :D 14872 příspěvků 04.06.19 16:47
@Anonymní píše:
No bavila jsem se o tom se sestřičkou, z porodního, rodinná známá a ta mi řekla že nějaké třeba otřesy v buse jsou úplné prd, jak když se třeba začnu smát, nebo si kýchnu, jako že pokud bych eventuálně o to přišla, přišla bych o to s největší pravděpodobností i kdybych seděla doma na zadku až do porodu, záleží prý jak mi bude… Na nevolnost při cestování už jsou pro těhotné nějaké tabletky, já miluji „houpání“ a prostě mě to spíš uspáv jak sednu do auta, jenže bůh ví. A ještě mě zajímá, pokud bych jela, doporučíte mi nějaké opravdu dobré pojištění pro těhotné kdyby se náhodou cokoliv stalo a musela jet v Chorvatsku do nemocnice?

Hele očividně jet chceš. Já v tomhle tydnu zvracela tak, ze jsem byla několikrát na kapackach a to u obou dětí. Takže ty pilulky mne fakt pobavily :mrgreen: pocitej proste s tím, ze je tam ta možnost propadnutí zájezdu případně toho, ze skončíš v chorvatské nemocnici. Pokud ti tohle nevadí, tak to neruš.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 04.06.19 16:51

A v jakém seš teď týdnu? Jestli máš bezproblémové těhotenství, patrně ti zle nebude a být tebou jedu, pak už se jen tak někam nedostaneš a když jo, tak už to nebude taková pohoda, spíš naopak.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 04.06.19 16:56

Ja bych taky nejela, a to jsem musela na zacatku sedmeho mesice pracovne a vlakem z Prahy do Budapesti, takze mnohem pohodlnejsi zpusob prepravy, a bylo to prvni tehotenstvi takze brisko temer neznatelne, ale za me uz nikdy vic.

Zadne “opravdu dobre pojisteni” neexistuje, aspon pres dvěma lety neexistovalo, jen standardni cestovni pojisteni. Urcite si s pojiatovnou ober co vse mas kryto a co ne. Kdyz tam budes muset vyhledat doktora, bude to pitome s tim pocitej. To uz bych se radsi dohodla s Tvoji gyn nebo obvodackou at Ti daji za uplatu na sebe mobil, nekdo to dela v ramci placenych sluzeb v tehotenstvi, a pokud by to slo, konzultovala bych na dalku s nimi. Taky bych jela jen s velmi dobre vybavenou lekarnickou.

movahu
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 04.06.19 16:57

Jedu s 1,5 rocni dcerou na konci mesice do italie autobusem a budu taky v 11 - 12 tydnu :nevim: mam z te cesty trochu obavy, protoze je mi casto nevolno, tak abych nepozvracela nekomu zada :mrgreen: ale doktor mi to schvalil se slovy, ze kdyz je vsechno v poradku nevidi duvod nejet a ze kdyby se to po..alo, tak se to po..re i tady u nas :nevim:

Příspěvek upraven 04.06.19 v 17:16

blumen
Hvězda diskuse 51012 příspěvků 04.06.19 17:00

To predem proste nevis. Muzes zveacet a v autobuse nevydrzis. Kdyz to ted stornujes, tak neco vrati? Ja se rozhoduju na posledni chvili v tehotenstvi. Ted jsme zabookovali dovolenou a jedeme za 2 tydny, ale jen 5 hodin autem, ve state, kde jsem pojistena a znam to. Tezko neco tipovat dopredu, je to individualni

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 1 inzerát 04.06.19 17:01
@movahu píše:
Jedu s 1,5 rocni dcerou na konci mesice do italie autobusem a budu taky v 11 - 12 tydnu :nevim: mam z te cesty trochu obavy, protoze je mi casto nevolno, tak abych nepozvracela nekomu zada :mrgreen: ale doktor mi to schvalil se slovy, ze kdyz je vsechno v poradku nevidi duvod nejet a ze kdyby se to po..alo, tak se to po..re i tady u nas :nevim: anonym 2

Tak to je teda odvaha jet v takovém stavu a ještě s malým dítětem. Ano stát se může i tady něco, ale jste doma a ne v zahraničí. Já bych teda nejela

Mamazkoncesveta
Kecalka 206 příspěvků 04.06.19 17:01
@Anonymní píše:

Já bych nejela, ale to jsem já, letos jsme shodou okolností naplánovali dovču v Čechách a to budu v 19. týdnu, jinak mě bylo v prvním trimestru dost špatně, ale tobě nemusí být vůbec nic. Je to prostě na tobě. A k tomu pojištění, zajdi si někam na pojišťovnu, já osobně si myslím, že cestovní pojištění, které kryje pobyt v nemocnici apod. můžeš sjednat prostě těhotná netěhotná a můžeš vybírat jen mezi výškou krytí, kolik by ti případně vyplatili, kdybys musela do nemocnice na ošetření nedej bože na hospitalizaci. Ale raději bych se někde informovala, protože některé komerční pojišťovny, i když máš sjednané životní pojištění mají těhotenství vyloučené a nedají ti například za neschopenku ani korunu, takže být tebou tak si to dobře zjistím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 17:02

Teď jsem teprve asi 5-6tt prakticky jsem před par dny zjistila že jsem těhotná. Na prohlídku první jdu za dva týdny. Nic mi jinak není, klasika mám pocit jako při MS, bolí mě prsa…

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 1 inzerát 04.06.19 17:05
@Anonymní píše:
Teď jsem teprve asi 5-6tt prakticky jsem před par dny zjistila že jsem těhotná. Na prohlídku první jdu za dva týdny. Nic mi jinak není, klasika mám pocit jako při MS, bolí mě prsa…

Tak teď vám nic není, ale za pár týdnů/dnů může být všechno jinak a cesta autobusem může být dost nepříjemná

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama