Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahojky těhulky, chci se zeptat kolik vážili Vaše miminka ve 32. tt? My jsme se včera dozvěděli, že malej váží 1900g a postrašili mě, že může mít až 4 kila až se narodí ![]()
Tak se chci zeptat kolik měli nakonec Vaše miminka když se narodili.
Děkuju
Mě ve 32.tt navážila 2047g, takže klid, já budu rodit golema
a pořád mě straší, že to bude větší mimčo, ale co jsem tady tak studovala diskuze a alba, tak ta váha je hodně orientační a nedá se na to spoléhat…já v to věřim ![]()
Ahoj. Mám stejnou zkušenost. Anežka měla v cca 32.tt 1800g a „vyhrožovali“ čtyřmi kily, nakonec měla sotva 3,5kg
. Ber to tak, že přesnost těchto odhadů je asi půl kg, navíc splést se můžou i o celý kilogram, je to fakt nepřesné, tak se tím nestresuj. A i kdyby ty 4kg mělo, tak s tím stejně nic neuděláš.
V 30tt 1975g, po 11 dnech prenaseni se narodila Viky s vahou 3900g ![]()
Tak mně řekli (32+2), že bude mít 1840g a narodila se s 1630g…Týden předtím (takže ve 32tt) měla 1410g. Myslim, že můžeš počítat tak zhruba plus mínus 400g, říká se teda, že odchylka je 10 až 15%…
tak koukám, že i páni doktoři jsou jenom lidi a spletou se
je pravda, že třeba mojí kamarádky mimčo mělo 2,1 kg (32.tt) a pak se malej narodil s 2,6 kg a v termínu takže se asi nechám překvapit.
Stejně se to asi nedá ovlivnit ne?? ![]()
Ahojky ja jsem mela ve 30.tt odhadnutou vahu 1980g a malej se teda narodil o 5 dni driv takze v podstate skoro v terminu s vahou 2350g,protoze mi prestala fungovat placenta ,ale nikdo na to neprisel,ale pry kdyby placenta fungovala dobre mel by ke ctyrem kilum.
Hodne stesti!!!
My 2 kg. Bohužel to byl poslední příbytek a váha stagnovala až do 38tt. - narodil se s 2150g
Placenta?
A koukám, že jsme nebyli jediní.
Tak malá měla ve 30t 1560g, tk si myslim,že jsme taky ted na tech 2kg
já bych ty doktory nebrala tolik vazne
kamaradka mela mt 4kg holcicku a kdyz se narodila mela 3030g
krasne tehulkovani ![]()
nepamatuju se přesně, ale malá měla cca 1,6kg ve 32tt, na začátku 39tt jsem musela do nemocnice kvůli tlaku, navážili jí 2860kg to bylo ve 14:30h a když se před půlnocí narodila měla 2830kg, takže záleží na praxi a přesnosti doktora, vůbec nemusíš mít 4kg dítě, nám taky přestávala placenta vyživovat
Tak malej měl ve 28tt 1200gr a ve 32tt 2200gr a rodila jem akutně ve 36tt a váha 4140gr a 50cm
,a le ej to hodně individuální. první syn měl v 32tt taky 2200gr a byl narozen v 38tt aměl 3600gr ![]()
Ahoj, tak my měli 2160 gramů a ve 38+2 (při narození) 3560 gramů
.
Tak já jsem dbes byla také na velké ult.31+4tt a máme 2200g holčička:-)Bylo měřečeno,že by bylo dobré abych pororila o 14 dní dříve:-(Mám nahoře 5,5kg a moje váha je nyní 50,5kg:-(Tak mám také docela strach,že je velkáý orý odpovídá o týden více!!!!