Vápnění zahrady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 13.01.19 18:56
Vápnění zahrady

Asi to někomu přijde triviální, ale jsem z paneláku, tak takovéhle věci neznám :mrgreen:

Asi bych měl vápnit zahradu (je tam mech, doporučuje se to a máme i další známky nedostatku vápníku v půdě).

Čím se to vápní? Fakt nehašeným vápnem?

To jsem nikdy ani neměl v ruce, jak se s tím zachází? Mám zakódováno, jak je to nebezpečné…

Reakce:
zuzikka
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12 inzerátů 13.01.19 19:05

V zahrádkářských potřebách ti poradí. Já jsem loni kupovala dolomitický vápenec.

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 13.01.19 19:15
@AlphaOmega píše:
Asi to někomu přijde triviální, ale jsem z paneláku, tak takovéhle věci neznám :mrgreen:

Asi bych měl vápnit zahradu (je tam mech, doporučuje se to a máme i další známky nedostatku vápníku v půdě).

Čím se to vápní? Fakt nehašeným vápnem?

To jsem nikdy ani neměl v ruce, jak se s tím zachází? Mám zakódováno, jak je to nebezpečné…

Vem si balení dolomitického vápence, rukavice bys měl stejně pro jistotu mít u každého hnojiva. Nicméně pokud roste mech a celkově máš „projevy nedostatku vápníku“, tak to spíš bude celkově o špatném PH, přemokření, nedostatečné provzdušnění apod. V zahradnických potřebách sežeň úplně obyčejný PH tester - většinou je to taková malá krabička za pár korun, nabereš vzorek zeminy, kápneš roztok a koukneš co za barva ti vyjede. Udělej to tak na několika místech včetně míst kde roste mech. Nejspíš to bude celkově zkouknout čím to hnojíte a jak upravujete, aby se to trošku srovnalo. Samotný vápenec málo kdy pomůže a určitě to není dlouhodobé řešení.

Takže vem vertikutátor nebo aspoň vertikutační hrábě, na jaře to pořádně projeď - povytahej z toho ten mech a další kousky. Pokud budeš mít pocit, že z té trávy nic nezbývá, nevadí to, ona se rychle zotaví. Jen jí kdyžtak předtím posekej pokud by byla moc vysoká a nedělej to na mokro. Když to projedeš poprvé, zasyp vápencem a s časovým odstupem přihnoj. Cca za 3 - 4 měsíce podle stavu to projeď znovu a dál dosypávej a přihnojuj podle výsledků PH a stavu trávníku. Nicméně pokud je to víc zarostlé, tak to většinou chce pro jistotu třeba 2× před létem fakt poctivě projet. A pak na podzim, kdy to zas můžeš podpořit upraveným hnojivem pro dané období, abys potlačil růst mechu.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1717 příspěvků 13.01.19 19:24

Mechu je jen trocha ve stínu a mě osobně to ani nijak nevadí, jen všichni říkají „že by se to mělo“. :mrgreen:

Za rady děkuji, na to pH mrknu.

dedrichov
Závislačka 3234 příspěvků 13.01.19 20:09

Se nám mech dost rozšířil hlavně na severní straně, za podezdívkou už je souvislá vrstva. se zahradou jsme v podstatě nic nedělali, původně to bývala louka, pak jsme jen začali sekat. Takže letos se už práci nevyhneme, zmíněný vertikutátor + dolomitický vápenec. Ať to zase trochu vypadá. I když … zas to tu projede krtek a máme vyzdobeno.
Prý čím víc krtků, tím méně další havěti (např. larvy chroustů pod zemí). Hm, tak larvy u nás určitě nebudou.

Nimie
Nadpozemská drbna 26900 příspěvků 13.01.19 20:20
@AlphaOmega píše:
Mechu je jen trocha ve stínu a mě osobně to ani nijak nevadí, jen všichni říkají „že by se to mělo“. :mrgreen:Za rady děkuji, na to pH mrknu.
:lol: „že by se to mělo“, to je hezký :mrgreen:
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >