Vaříte obědy!?

Napsat příspěvek
5164
1.6.10 18:57

na noc mi nevadí se najíst,večeříme tak okolo 6 hodiny večer,muž má jídlo v práci oběd a o školní jídelně jsem už přemýšlela,ale v tý nejbližší stojí oběd 70 kč ( to doma uvařím levněji pro dva)
Děkuji za odpovědi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.6.10 19:02

A jak to budeš dělat, až bude dítěti rok a budeš muset vařit i obědy? Proč musí být teplá večeře? To bude mimino jíst stále ohřívané, nebo budeš vařit 2× denně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
1.6.10 19:04
Lasicka píše:
A jak to budeš dělat, až bude dítěti rok a budeš muset vařit i obědy? Proč musí být teplá večeře? To bude mimino jíst stále ohřívané, nebo budeš vařit 2× denně?

To už budu vařit pro malýho vzlášť a pro nás taky vzlášť a už budu moct víc chodit,budu moct dlouho stát a ( snad) nebudu nosit už tak velkou váhu jako teď :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.10 19:22

Tak u nás je to přesně obráceně,oběd musí být teplý a večeře děláme studené.
Myslím,že tobě ani mimču to neuškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
1.6.10 20:11

Myslim, ze na poradi moc nezalezi, teply, studeny, spis bych si davala pozor na obsah tuku, dobu kdy jdes spat, nekde jsem cetla, ze by posledni jidlo melo byt 2h pred spanim, kvuli funkci zlucniku, nebo slinivky, ted nevim.
Treba k obedu si dam klidne smazeny rizek, ale k veceri bych smazene nedavala.

A uzivej moznosti nevarit 2× denne, s prckem se pak navaris, az bude na prikrmech :wink: A bud rada, u nas je vetsinou teply obed i vecere, manzel dochazi z prace na obed, plus jeste varim neco ze stejnych surovin, ale bez koreni pro Matese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
1.6.10 22:42
mabit píše:
Lasicka píše:
A jak to budeš dělat, až bude dítěti rok a budeš muset vařit i obědy? Proč musí být teplá večeře? To bude mimino jíst stále ohřívané, nebo budeš vařit 2× denně?
To už budu vařit pro malýho vzlášť a pro nás taky vzlášť a už budu moct víc chodit,budu moct dlouho stát a ( snad) nebudu nosit už tak velkou váhu jako teď :lol:
:lol: Jo, takže pro dítě budeš vařit dopoledne a pro vás odpoledne :lol: Pěkně si to maluješ. A starat o dítě se ti bude během vaření a stání u plotny kdo? Kdy budete chodit ven? Kdy budeš dělat jiné domácí práce (praní, žehlení, úklid…)? Nezlob se za ty vysmáté smajlíky, ale trochu mě pobavila naivní představa, že s dítětem to bude snazší - že budeš moct víc chodit atd. S dítětem se nechodí, ale lítá :lol: Teda aspoň u nás ;) A že nebudeš nosit tak těžkou váhu? Nezapomenu na dny, kdy jsem u plotny stála s miminem na zádech, protože jinak by se mi uřvalo :evil: Ale nechci strašit…

Ale zpět k otázce - ano, vařím denně teplý oběd, který pak večer manželovi ohřeju. Vzhledem k tomu, že to nejsou žádné „minutky“, ale poctivá vařená jídla (kvůli dítěti), tak jim ohřívání nevadí, ba naopak - někdy jsou lepší uležená. Odbydu si tak všechno pěkně dopoledne, a po poledním spinkání už si užíváme jen venku. Nechtělo by se mi trávit odpoledne u plotny. Hlavně kvůli dítěti. Ale jako poprvé těhotná jsem to s vařením taky nepřeháněla a odbývala se lecčím jako ty. Pravidelně vařit jsem začala po příjezdu z porodnice (pokud budeš kojit, tak už ti chleba s máslem k obědu nejspíš stačit nebude). Tak si to teď užívej ;) :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
1.6.10 23:48

Tak ja budu za exota,ja si varim obed kazdy den a vlastne jen kvuli sobe :lol: .Manzel ji teple jidlo v praci,dite ve skolce.Takze povetsinou vecere je ohrivany muj obed,ci kdyz na to nemaji chut,tak je nekdy studena.
Jsem na rizikovce,delat nesmim temer nic,ale lehci obed,ktery zabere trochu casu,mit musim.Kdybych se totiz nakrmila na obed chlebem,tak zmiram hlady a snim toho stokrat vic nez normalne :lol:
A co bych si to nepriznala,ja hlavne rada dobre jim :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
2.6.10 00:14

Já teda taky vařím obědy, pro děti a pro sebe a manžel je jí večer ohřívaný. Pokud by mi řekl, že mu ohřívaný vadí, poslala bych ho, at si uvaří sám. Naštěstí manžel je v tomhle v pohodě a spokojí se i se studenou večeří, má teplý oběd v práci. Taky velmi rád a výborně vaří, takže s tím uvařit si, problém nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 15:02

Holky vaříte denně doma obědy? Když chodíte do práce?

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.19 15:04

Ne. Nikdy. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38129
16.9.19 15:04
@Anonymní píše:
Holky vaříte denně doma obědy? Když chodíte do práce?

ne, dítě má obědy ve škole a my se najíme v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10517
16.9.19 15:06

Jo, vařila jsem si oběd na druhý den do práce. Jídlo v restauraci jednou za čas dobrý, ale denně bych to nejedla. Nesnáším dochucovadla. Ale to bylo před mateřskou, jak to bude až budu chodit do práce a mít doma dvě děti, to ví bůh…..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
16.9.19 15:07

Ne. Máme obědy v práci zadarmo, takže ho beru domů muži. Někdy se z jednoho najíme oba, někdy si udělám rychlovku, kterou on nejí (kuskus, sója…). Kdybych tu možnost neměla, vařila bych jen, když má odpolední. Při ranní si může dojít v práci na stravenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6444
16.9.19 15:10

Sem tam, ne vzdy se povede.. ale takove spis „rychlovky“ jako lasagne, lilek, salaty, kure a tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12715
16.9.19 15:13

Ano, musím kvůli potravinovým alergiím mým i dětí. Zatím jsem doma, ale vařila jsem i mezi dětma, když jsem chodila do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama