Ve společnosti jsem navíc.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fairy4
Stálice 84 příspěvků 30.10.18 13:36
Ve společnosti jsem navíc.

Ahoj, mám jen takový malý problém, ale vadí mi to. Chodíme často s partou posedět, ale já se vlastně nikdy nedokážu zapojit do hovoru. Oni probírají témata, o který moc nevím a nemám tada čim přispět. Věnují mi sice pozornost a je na nich vidět, že se snaží, abych se necítila jako páté kolo u vozu, ale cítím, že je to spíš ze slušnosti. Probírají historii, literaturu, filozofii, politiku, hudbu kterou vůbec neznám, filmy které vůbec neznám. Jsem prostě navíc. Nevím, co mám dělat. Jiné kamarády nemam, na školu jsem dojížděla a všichni odtamtud jsou daleko. Ani asi nehledám radu. Máte někdo podobný problém?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6122 příspěvků 30.10.18 13:42

Tak tohle jsou témata ke kterým by mohl něco přispět každý alespoň trochu vzdělaný jedinec :nevim: co bys chtěla probírat ty? Si zkus najít jiné přátelé se stejnými zájmy :nevim: jako já to znám, když du třeba s chlapem a jeho přáteli, oni probírají staré známé co já neznám, auta o těch toho taky moc nevím a takove chlapské témata třeba tak se nemám s čím zapojit, ale nevadí mi třeba jenom chvíli poslouchat a pochytit něco nového :nevim:

Lucy75
Kecalka 330 příspěvků 2 inzeráty 30.10.18 13:43

:mrgreen: nemám, ale mám takovou kamarádku.. máme ji rádi - je to moc milá hodná holka, ale bereme ji tak, že se prostě v ničem neorientuje … na rovinu - je to vaše chyba, prostě snad něco vás baví ? něco sledujete ? dívejte se na zprávy, čtěte novinky, mrkněte na čsfd ohledně filmů - co jsou Vaše koníčky ? čtete něco ? sport ? co zavést řeč na něco, o čem něco víte ?

sediza
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 30.10.18 13:44

Asi bych na sobě trošku zapracovala. Každý nemusí ovládat historii, ale mrknout na film, přečíst knihu a především se zajímat o politickou situaci by měl každý. Hudba je na každém…resp. každý má jiný vkus.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 30.10.18 13:46

Tak nahoď nějaké vlastní téma :-) A tu politiku snad zvládneš, vždyť se to děje denně kolem nás a dá se o tom kecat hodiny a hodiny, jen se neboj vypálit nějaký názor :-)

Fairy4
Stálice 84 příspěvků 30.10.18 13:48
@Lucy75 píše: :mrgreen: nemám, ale mám takovou kamarádku.. máme ji rádi - je to moc milá hodná holka, ale bereme ji tak, že se prostě v ničem neorientuje … na rovinu - je to vaše chyba, prostě snad něco vás baví ? něco sledujete ? dívejte se na zprávy, čtěte novinky, mrkněte na čsfd ohledně filmů - co jsou Vaše koníčky ? čtete něco ? sport ? co zavést řeč na něco, o čem něco víte ?

Já čtu, sleduju politiku i filmy. Ale oni jsou takoví do extrému, že znají každou maličkost. Já vím, je to asi moje chyba. Mohla bych to sledovat víc. Já nejvíc sleduju právě sport a na to z nich neni ani jeden.

Fairy4
Stálice 84 příspěvků 30.10.18 13:49
@Jar Jar píše:
Tak nahoď nějaké vlastní téma :-) A tu politiku snad zvládneš, vždyť se to děje denně kolem nás a dá se o tom kecat hodiny a hodiny, jen se neboj vypálit nějaký názor :-)

Naší politiku jo, ale oni třeba co si myslim o abenomics, což je nějaký ekonomický plán v Japonsku. No, o tom si nemyslím nic. :)

Fairy4
Stálice 84 příspěvků 30.10.18 13:52

Taky jsem si myslela, že vím hodně o 2sv., ale oni zase ty detaily, jako kolik mohl zachránit Schindler židů, kdyby byla jeho továrna od začátku na zbraně a ne nádobí. :)
Oni jsou prostě pro mě asi moc sečtělí, no.

Lucy75
Kecalka 330 příspěvků 2 inzeráty 30.10.18 13:54

@Fairy4 jejda, já tedy mám 2vš a myslím celkem široký rozhled i úctyhodný věk a zkušenosti :mrgreen: ale o abenomics jsem v životě neslyšela a o Schindlerovi pokládám za dostatečné vidět Schindlerův seznam 8).. tak to sorry, to je nějaká extra intelektuálská parta, tož to bych se porozhlídla po jiné kámošce a partičce :mrgreen: tohle by mne ani nebavilo být někde za blbce.. ten můj první příspěvek byl o úplně diametrálně odlišné situaci - příklad : Já : tak letos holt na dovču bude muset stačit Maďarsko.. Ta kámoška : Tak neva, tam je taky moře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PS : a není to o tom, že oni se vlastně jakoby trumfují !! ptž takhle se obvykle fakt lidi běžně nebaví :hug:

Příspěvek upraven 30.10.18 v 13:56

Hegy
Povídálka 43 příspěvků 30.10.18 13:55

Celkem to nechápu, nemám si co říct s cizími lidmi (a i s těmi se dá mluvit tak nějak všeobecně), ale s přáteli? Tý jo…kolikrát to vše ani nestihneme, co vše si chceme říct a probrat..a není to nutně historie apod. Co v práci, co doma, co děti (tak to je bezedné téma :-), dovolená apod. Těch témat je tisíce…

Fairy4
Stálice 84 příspěvků 30.10.18 13:56
@Lucy75 píše:
@Fairy4 jejda, já tedy mám 2vš a myslím celkem široký rozhled i úctyhodný věk a zkušenosti :mrgreen: ale o abenomics jsem v životě neslyšela.. tak to sorry, to je nějaká extra intelektuálská parta, tož to bych se porozhlídla po jiné kámošce a partičce :mrgreen: tohle by mne ani nebavilo být někde za blbce.. ten můj první příspěvek byl o úplně diametrálně odlišné situaci - příklad : Já : tak letos holt na dovču bude muset stačit Maďarsko .. Ta kámoška : Tak neva, tam je taky moře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Njn, já už mam kromě nich jen jednu kamarádku, ale to je zas opačný extrém, to je pořád jen dítě a její chlap. To je ještě horší. :)

Hegy
Povídálka 43 příspěvků 30.10.18 13:59

@Fairy4
aha..teď čtu další tvůj příspěvek..tak to se omlouvám…ale tyhle témata by mě teda taky nebrali…pojď k nám, my taky jedeme ve sportu :-)

Detsa
Extra třída :D 11050 příspěvků 30.10.18 13:59
@Fairy4 píše:
Taky jsem si myslela, že vím hodně o 2sv., ale oni zase ty detaily, jako kolik mohl zachránit Schindler židů, kdyby byla jeho továrna od začátku na zbraně a ne nádobí. :)
Oni jsou prostě pro mě asi moc sečtělí, no.

Z toho si nic nedělej. Měla by ses zkusit vnořit do jiné party a nehledat chyby v sobě. Ono to je o tom, co si najdeš. Na škole jsem taky byl v jedné partě, s kterou jsem si neměl moc co říct obecně, neboť měli jiné záliby než já. A hodně mě tahali sebou, protože si mě z neznámého důvodu oblíbili. Tak jsem s něma občas zašel pro zábavu, ale dlouhodobě jsem s něma nemohl vycházet. Po škole jsem se už s něma nikdy nesešel a na takové bavení jsem měl a mám jinou společnost.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 30.10.18 14:01
@Fairy4 píše:
Naší politiku jo, ale oni třeba co si myslim o abenomics, což je nějaký ekonomický plán v Japonsku. No, o tom si nemyslím nic. :)

:-) to taky slyším poprvé :-) Určitě bych se zeptala co to je a oni by vysvětlovali a já se ptala na blbosti a oni by vysvětlovali o to víc a byli by rádi, že mě to zajímá :mrgreen: a krásně bysme si pokecali

Fairy4
Stálice 84 příspěvků 30.10.18 14:02
@Lucy75 píše:
@Fairy4 jejda, já tedy mám 2vš a myslím celkem široký rozhled i úctyhodný věk a zkušenosti :mrgreen: ale o abenomics jsem v životě neslyšela a o Schindlerovi pokládám za dostatečné vidět Schindlerův seznam 8).. tak to sorry, to je nějaká extra intelektuálská parta, tož to bych se porozhlídla po jiné kámošce a partičce :mrgreen: tohle by mne ani nebavilo být někde za blbce.. ten můj první příspěvek byl o úplně diametrálně odlišné situaci - příklad : Já : tak letos holt na dovču bude muset stačit Maďarsko.. Ta kámoška : Tak neva, tam je taky moře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PS : a není to o tom,že oni se vlastně jakoby trumfují !! ptž takhle se obvykle fakt lidi běžně nebaví :hug:Příspěvek upraven 30.10.18 v 13:56

Nn, oni si spíš doplňují informace, aby si to ujasnili nebo věděli o tématu víc. Třeba která země bude brzo nejvíc postižena nízkou porodností. Tohle minule nadhodili a diskutovali mezi Japonskem, Jižní Koreou a Singapurem. Nejdřív si každý myslel, že Japonsko, ale pak počítali porodnost krát roky a vydedukovali, že to bude Singapur. :D
Takhle to zní směšně, když to po sobě čtu, ale u stolu je to stejné jako se tady bavit o jídle. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >