Večerní uspávání problémy

969
9.12.20 21:33

Večerní uspavani problémy

Hezky večer všem. Prosím Vás ženy, potřebuju poradit s uspavanim našeho 14ti měsíčního syna. Asi od cca 11 měsíců spí 1× denně po obědě tak cca hoďku a půl někdy víc či min ale dýl jak 2 hodky ho spát nenechávám. Když jde spinkat po obědě tak krásně za chvilku usne. Uspavam ho tak, že si s ním lehnu do postele a pak ho přenáším do postýlky jak usne. Ale večer to je teda peklo. Jdeme třeba v půl 9 až 9 a on hodinu minimálně usíná. Nebo jdeme někdy i o půl 10 a stejně mu prostě trvá zase než usne… Buď sebou celou hodinu mlátí a prevaluje se a nebo dělá binec, vykládá a skáče :roll: přitom už by měl být prostě unavenej :nevim: chtěla bych jen někdy mít volnej večer aspoň chvilinku. Nějaké rady prosím? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6859
9.12.20 21:44

Dat ho spat treba uz v 11? Aby byl vic unavenej a driv? Nebo holt vic utahat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19650
9.12.20 21:46

Tak asi ještě potřebuje zpracovat zážitky, a nebo není tolik unavenej. A nebo přetaženej. U nás pomáhalo zhasnout a spíš povídat nebo zpívat. Prostě mu dát najevo, že se spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
9.12.20 21:49

No možná, že už je takhle zvyklej… Zkoušela si dávat spát před obědem?? Mám stejně starou dceru, vstává o půl 8, o půl 11 si jde znovu lehnout, spí cca hodinku, někdy dvě a pak jde spát mezi 7 až půl 8… Usíná sama a úplně v pohodě, semtam se stane, že taky neusne úplně v klidu, že vyvádí, ale jsem tam s ní a za chvilku je to ok… Tak zkus třeba změnit režim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
9.12.20 21:56

Taky jsme s tím bojovali.
Dřív jsem taky uspávala později cca ve 21:00, ale výsledek byl, že jsem neměla žádný klid večer, probouzel se ráno stejně, a tedy spal kratší dobu, byl protivnej a večer řádil. Podle moudré rady více než devadesátileté prababičky nám pomohlo naopak chodit uspávat kolem 19:30.
Ve 20.00 téměř vždy spí.
Uspávám taky v naší posteli.
Samozřejmě nejdřív uspíme auta, která si přinese, pak zhasneme, pritulime se, jedna pohádka, a pak se jen mazlime a usíná… spí cca do 7:30. Tedy asi 11-11,5h, dnes mu je 21 měsíců.

Podle mě je tedy přetazený.
Syn teď usíná pěkně i když s ním jsem celý den doma.

Příspěvek upraven 09.12.20 v 22:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
9.12.20 21:56

Syn je to same, jak usne po obede, tak jde spat o půlnoci :roll: ja uz ho přes den nenechavam spat, pokud sam neusne do oběda. Pak bez problémů usne do 8 vecer. Chodite odpoledne ven? To ho taky muze vic utahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
9.12.20 22:02

Přikláním se k tomu, že může být pretazeny. Já to pozoruji u obou našich kluků, běžně vecerime v šest a v sedm jsou v posteli. Do půl osmé většinou spí. Když ale máme třeba návštěvu nebo to prostě z jakéhokoliv důvodu protáhneme a jdou spát později, usíná se jim mnohem hůř. Mladšímu jsou čerstvě dva roky a taky spí po obědě, resp. po polévce, tu má v 11 a vstává většinou kolem 13, nekdy déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19650
9.12.20 22:07
@solip píše:
Přikláním se k tomu, že může být pretazeny. Já to pozoruji u obou našich kluků, běžně vecerime v šest a v sedm jsou v posteli. Do půl osmé většinou spí. Když ale máme třeba návštěvu nebo to prostě z jakéhokoliv důvodu protáhneme a jdou spát později, usíná se jim mnohem hůř. Mladšímu jsou čerstvě dva roky a taky spí po obědě, resp. po polévce, tu má v 11 a vstává většinou kolem 13, nekdy déle.

u nás to právě tak je. když je přetažená, a nebo má víc zážitků, tak nemůže usnout a vymýšlí blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
9.12.20 22:08

Taky jsem zvědavá, co tu kdo poradí… Dneska jsem šla na e-mimino s tím, že napíšu podobný dotaz s tím rozdílem, že malá má 21 měsíců a je problém spaní jak přes den, tak večer. Přes den nechce spát už vůbec (zkoušeli jsme různý čas) a když už usne, tak nejdřív kolem 15.30 a spí zhruba hodinku, ale to pak nechce spát ani po 22. hodině večer, i když se snažíme zpívat, povídat, hladit, masírovat, mít ji v posteli, prostě cokoli a uspáváme denně zhruba 1,5 hodiny. Zkoušeli jsme pravidelnost ve 20 hodin, zkoušeli jsme čas posunout, až bude unavenější klidně i na 22.30, ale je to prakticky stejné. Buď začne hystericky řvát, že nechce spát nebo přelézá postýlku a utíká z ní, vymýšlí si, že chce čůrat, i když přes den se nočníku víceméně vyhýbá, začne křičet, že chce pít, že má hlad (i když je třeba právě po jídle), že chce jabko, prostě cokoli, jen aby nemusela spát a moc nepomůže ani to, když cokoli z toho dostane. (Máme teda radost, že během posledního měsíce se naučila pár slov, ale zase je dost využívá :lol: Už jsme docela vyčerpaní, protože ani když přes den nespí vůbec, není to o moc lepší a spí pro změnu hůř i v noci a budí se častěji. Rádi bychom s manželem aspoň večer někdy popovídali nebo si odpočinuli. Jinak rozhodně přes den s ní nesedím doma. Denně chodíme ven na čerstvý vzduch a to téměř za každého počasí a nesedí jen v kočáru, ale běhá. Ale jsem ráda, že už v noci spí mnohem líp, než v období 6 - 13 měsíců. To se budila i 20× za noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19650
9.12.20 22:18

@Christienka V tomhle úplně přesně nevím, protože u nás jedeme striktní odchod do postele od začátku. miminko jsme koupali kolem sedmé a v půl osmé už byla v postýlce. Teď koupeme max kolem půl osmé, když je unavená, tak klidně dřív, a v osm jdeme spát. I kdyby si ještě chvíli četla.

Ale k tomu odpoledni. Malá už nespí a funguje to fajn. Nejpozději kolem půl deváté usne.
Nepíšeš v kolik vstává. Tak tam to taky záleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
9.12.20 22:33

@P4ja Vstává většinou mezi 7. až 8. hodinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
9.12.20 22:42

Syn vstává ráno ve stejný čas. Ale odpoledne ho uspím uz cca v 13h. A i kdyby mi neusnul, což se výjimečně může stát, když je hodně rozdováděný, tak kolem 16h odpadne: pláče a jen ho dám do postele, tak spí.
To nic nemění na tom, že ho večer uspávám zase v 19:30. Možná usne o dvacet minut později, ale na noční spánek to nemá vliv.

Pozn. než jsme to takto vychytali, tak to trvalo rok a půl. Možná v tom hrál roli stres a samozřejmě zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19650
9.12.20 22:45
@Christienka píše:
@P4ja Vstává většinou mezi 7. až 8. hodinou.

To bych asi spíš nedávala spát odpoledne a zkusila v těch 8 jít spát. A opravdu zhasnout a povídat nebo vymyslet něco klidnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10068
9.12.20 22:47

Můžeš zkusit oboje.
Jak dát spát třeba o hodinu dřív, tak o hodinu později. Můžeš dřív ráno budit.
Uvidíš, na co zareaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
9.12.20 23:04

Naše prďolka je starší (20 měsíců), ale po obědě spí ještě zhruba 1.5 hodiny (usina za 15min) a večer ji ukládám v 19:15, max 19:30. Usíná zhruba 45min (což taky není ideální, ale myslím že je to jen období), povídá si, mazlí se s plyšáky, a já celou dobu vedle ní předstírám že spím… už má velkou postel a co se přesunula z postýlky je jasné pravidlo, že z ní nesmí ven. Snažím se s ní během té doby komunikovat co nejméně, ale pokud si řekne, pohladím ji a řeknu že tam stále jsem.
Jasně, každé dítko je jiné, ale myslím si, že ho dáváš spát moc pozdě. Jak se ti budí ráno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat