Velikost a obvod hlavičky

107
13.12.04 15:23

Velikost a obvod hlavičky

Ahoj holky,
naše malá měla obvod hlavičky ve dvou měsících o 4 cm víc než při porodu. Když se narodila, tak to bylo 33 cm. Dr. ji v poradně v těch 2měs. měřila a nejdřív se nad tim pozastavila, jako že je to asi málo, ale pak se jí podívala na graf a řikala, že je to v pořádku. Jenže já jsem z toho teď skoro hysterická, denně jí tu hlavičku měřím (jako cvok) a samozřejmě za den nic nepřibyde,že. Někde jsem četla, že v 6 měs. by to mělo být asi 43 cm, tak se pořád bojim, jestli se do toho vejdem. Jak jste na tom s „hlavičkou“ vy ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
13.12.04 16:11

Ahoj Malino!

Snad Tě uklidním - při narození jsme měli 33 cm, v 8 týdnech 34 cm a ve 3 měsících 38 cm.

Tak nehysterči a klidně dýchej!! :lol:

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
13.12.04 17:15

No, nám hlavičku v poradně pro změnu neměří vůbec… :roll: . Ani délku trupu… :roll: Jen nás váží. Asi je vidět, že jsme rostlý, nebo co. :roll: Nemám si o to požádat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
13.12.04 18:21

Ahoj,my jsme měli při narození 32cm,v 6týdnech 36cm,ale také nám vyrostl o 7,5cm?!Takže je to určitě individuální…My máme vůbec velké,krásné a šikovné mimi.. :D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
13.12.04 19:40

Ahojky!Mne o strachu z maly hlavičky něco povídejte. Bublina ma zarostlou fontanelu, tak merime. Zatim to jde.

Anny a Olivie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
13.12.04 19:54

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.12.04 20:04

Naše mladší dcera měla při narození také obvod hlavičky 33 cm. V 6ti týnech 36,2 a ve třech měsících 38,5 cm. Fontanelu měla po narození velkou 0,5×0,5 cm /průměr je prý tak 3×4 cm/. V 6ti týdnech měla fontanelu „těsnou“ /dle paní doktorky/ a v 6ti měsících „téměř 0“. V časopise jsem vyčetla, že když fontanela předčasně zaroste - dříve než v roce - tak to může způsobit, že přestane růst hlavička a musí se to operativně napravit. Měla jsem z toho velký strach, tak jsem se šla informovat k naší paní doktorce. Prý má dcerka hlavičku sice trošku menší, ale prý roste rovnoměrně, tak je vše v pořádku. Řekla mně, že jsem poněkud hysterická maminka. Nevím, jestli zájem o zdraví dítěte je hysterie. Podotýkám, že jsem se ptala klidně, bez afektu. Pak jsem také stála nad postýlkou pořád s metrem - i vícekrát denně, zda by nějaký ten milimetřík … Dnes je malé téměř 3,5 roku a na 3 leté prohlídce paní doktorka konstatovala, že má hlavičku sice o jeden cm menší, ale vše je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.12.04 20:07

Jo, ještě dodatek. Podívala jsem se ještě jednou do průkazu. V 6ti měsících měla naše malá obvod hlavičky 40,5 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
1718
13.12.04 20:18

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
13.12.04 20:21

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12mamca12
29.3.12 11:56

hlavicka

Ahoj holky,
jsem v 37tt , je to druhe dite. Dnes jsem byla v registracni poradne v nemocnici. Pani doktorka mne trochu vydesila, pri ultrazvuku mi rekla ze mimco ma rozdil biometrie hlavicky -4 až -5 týdnů. Ale nějak mi bylo pozapomenuto vysvetlit co to znamena pro dite. Muzete mi nejak poradit ??? Jinak je vse v poradku mimco vazi 2940g.

• Nahlásit
  • Citovat
3400
29.3.12 12:02

Mamco, u syna jsem to mela take. Hlavicka odpovidala 40tt a telo 36tt a vse v poradku. Jsem se hned desila. Ale na konci fakt staci milimetry a skace to sem tam. Pokud by to nebylo v poradku, tak ti to reknou. Pokud by to neco bylo tak by to hlavne byl rozdil uz cele tehu a narustal by. To jsem se pak nekde v tom strachu docetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2783
13.8.12 10:18

Hlavička v 9 měsících

Ahoj děvčata zeptám se kolik májí hlavičku vaše mimi v 9 měsících mě se to nějak nezdá. Naše malá měla v 8 měsících 43,5cm a příjde mi že jí nějak neroste :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71950
13.8.12 10:34

Malý v 8 měsících 46cm a v 10 měsících 47cm, v roce stále 47cm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
13.8.12 11:00

Tak bude mit mensi hlavu…ja si na hlavu taky kupuju vsecko XS :mrgreen: dcera ma temer ve trech letech 48..a moc uz ji neporoste…ja mam myslim 52…lepsi nez velika hlava :mrgreen: jinak hlavu nam nikdy nikdo nemeril..snad v porodnici..ale ani tim si nejsem jista..merim az ted kvuli helmam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama