Velikost uzlin

Anonymní
1.1.21 19:18

Velikost uzlin

Zdravím, v říjnu jsem byla u lékařky s tím, že se mi zvětšila uzlina v třísle. Krevní testy dopadly dobře a sama říkala, že to je nejspíše tím, že jsem v květnu prodělala zánět močových cest, k tomu jsem byla na laparoskopii a navíc jsem měla vleklou kvasinkovou infekci. Nicméně od té doby se neustále pozoruji a prohmatavam a uzliny mám hmatné i na krku, asi dvě tak do centimetrů velikosti. Mám pocit, že je mám takové snad od malá. Jen dříve jsem to nijak neřešila. Na preventivní kontrole mi je vždy lékařka prohmatá a nikdy neřekla, že je něco špatně. Jen teď to ve mně prostě hlodá. Mám ukrutný strach z rakoviny a nějak teda nevím, zda je normální si ty uzliny nahmatat či ne. Podotýkám jsem hodně hubená. Nahmatate si je také? Díky za jakoukoliv odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.1.21 19:25

Ahoj! Ja je mam tez hmatne, i manzel. Ze strany na krku. Oba jsme hubeni. Z vlastni zkusenosti ti radim - moc se nepozoruj! A prilis je neprohmatavej, muzou pak nabehnout, pohmozdit se, a tvych starosti nebude konce. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 19:32
@Anonymní píše:
Zdravím, v říjnu jsem byla u lékařky s tím, že se mi zvětšila uzlina v třísle. Krevní testy dopadly dobře a sama říkala, že to je nejspíše tím, že jsem v květnu prodělala zánět močových cest, k tomu jsem byla na laparoskopii a navíc jsem měla vleklou kvasinkovou infekci. Nicméně od té doby se neustále pozoruji a prohmatavam a uzliny mám hmatné i na krku, asi dvě tak do centimetrů velikosti. Mám pocit, že je mám takové snad od malá. Jen dříve jsem to nijak neřešila. Na preventivní kontrole mi je vždy lékařka prohmatá a nikdy neřekla, že je něco špatně. Jen teď to ve mně prostě hlodá. Mám ukrutný strach z rakoviny a nějak teda nevím, zda je normální si ty uzliny nahmatat či ne. Podotýkám jsem hodně hubená. Nahmatate si je také? Díky za jakoukoliv odpověď

Jo mám roky na každé straně krku 1-2 uzliny do 1cm, pohyblivé, měkké. Když mám virozu, někdy jsou větší. Pokud máš uzliny dlouhodobě stejně veliké a nepřibývají v počtu a velikosti, byla bych v klidu. Většina z nás nějakou uzlinu někde má. Zvětšená uzlina v třísle odpovídá tvé anamnéze. Pokud by se zvětšovala či nemizela či tvrdla, pak je na místě vyšetření.

• Citovat
  • Nahlásit
3356
1.1.21 19:32

Kdysi jsem v nějaké poradně četla odpověď doktora na dotaz ohledně uzlin, kde odepsal něco v tom smyslu, že hypochondrové si někdy ty uzliny neustálou „kontrolou“ rozdráždí sami.
Jestli ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
1.1.21 19:36

Při preventivní prohlídce mi doktorka zjistila zvětšené uzliny na krku a poslala mě na sono. Čekala jsem dva měsíce na vyšetření, už jsem se viděla do půl roku v hrobě :roll: :lol: všechno bylo v pořádku, doktorka mi při ultrazvuku řekla, že vše souvisí se vším, může to být z alergie, nebo z toho, že jsem před půl rokem prodělala zánět dutin, prostě jakákoli infekce, mám ale pocit, že je mám takhle zvětšené snad odmalička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 20:10

Moc děkuji za odpovědi, zkusím se hodit do klidu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 13:23
@Anonymní píše:
Jo mám roky na každé straně krku 1-2 uzliny do 1cm, pohyblivé, měkké. Když mám virozu, někdy jsou větší. Pokud máš uzliny dlouhodobě stejně veliké a nepřibývají v počtu a velikosti, byla bych v klidu. Většina z nás nějakou uzlinu někde má. Zvětšená uzlina v třísle odpovídá tvé anamnéze. Pokud by se zvětšovala či nemizela či tvrdla, pak je na místě vyšetření.

A jak může trvat než se uzlina zmenší?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat