Vezmou mi do školky nemluvící dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 21:24
Vezmou mi do školky nemluvící dítě?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na pár věcí. Docela mám obavy, že mi dcerku nevezmou do školky. Oproti vrstevníkům je docela pozadu.Je nedonošená. Problém máme v tom, že neumí mluvit. Lépe řečeno ona mluví dost, ale ne plnohodnotně. Jenom žvatlá. Umí asi tak 40 slov, spojuje, ale není to ono. Má svojí řeč a nechce se jí vzdát. Je strašně ukecaná, ale není jí rozumět. Neumí tvary nic.Je strašně živé dítě a u ničeho nevydrží, takže těžko jí něco naučit. Mám strach, že mi jí nemezmou do školky. Měl někdo z vás s tím problémy nějaké?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 21.02.17 21:27

Zvazovalas specialni ms?

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32467 příspěvků 21.02.17 21:29

Kluk při nástupu do školky téměř nemluvil (rozhodně neměl ani těch 40 slov) a žádný problém s ním neměly. Ale on je relativně klidné bezproblémové dítě. Takže spíš než té řeči bych měla strach z toho tvého zbylého popisu.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 21.02.17 21:29

No pokud splní podmínky ( věk, bydliště ), tak vezmou. Syn byl u zápisu ve 2 letech a 3 měsících, neřekl jim ani slovo ( moc toho v té době neuměl ), a ředitelka říká, že letos si u zápisu asi moc s dětmi nepokecame :mrgreen: ( chodili sami mladší ). Teď po roce se dorozumí, ale zatím žádná sláva, ale lepší se to. Do státní chodí 3 měsíce a prý je šikovný :lol: ( nejmladší benjamínek ).

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 21.02.17 21:31

@lucenka no tak nejak, vypada to na dysfazii bych rekla…mozna i adhd?
Zakladatelko jste v peci psychologa?

kuchle
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 49 inzerátů 21.02.17 21:32

Náš starší se rozmluvil až ve školce, nemluvících dětí tam bylo několik. Nechodí do speciální školky

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 21.02.17 21:34

@kuchle jenze zakladatelka pise, ze dcera ma svou rec. To nevypada dobre. Ackoliv, tak ji vsichni uklidnujte. Ja taky poslouchala reci jak jsou kluci pomalejsi a tak. No ve finale tezkej autismus s retardaci.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17408 příspěvků 20 inzerátů 21.02.17 21:35
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na pár věcí. Docela mám obavy, že mi dcerku nevezmou do školky. Oproti vrstevníkům je docela pozadu.Je nedonošená. Problém máme v tom, že neumí mluvit. Lépe řečeno ona mluví dost, ale ne plnohodnotně. Jenom žvatlá. Umí asi tak 40 slov, spojuje, ale není to ono. Má svojí řeč a nechce se jí vzdát. Je strašně ukecaná, ale není jí rozumět. Neumí tvary nic.Je strašně živé dítě a u ničeho nevydrží, takže těžko jí něco naučit. Mám strach, že mi jí nemezmou do školky. Měl někdo z vás s tím problémy nějaké?

Z mluvení dítě nikdo u zápisu zkoušet nebude. Nicméně by mělo být schopné ve školce nějaké komunikace, protože si bude muset umět nějak vykomunikovat, co potřebuje )jíst, pít, jít na záchod, pomoc s oblékáním). Jinak to mlže být velmi složité pro ní, tak pro personál školky.
Co na to odborníci? Od toho se pak můžeš odpíchnout, zda zvolit speciální školky, asistenta, soukromé zařízení s větší možností individuálního přístupu…

welovefashion
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 106 inzerátů 21.02.17 21:37

Vezmou pokud rozumí a je schopná poslouchat, a bylo by dobré kdyby si aspoň uměla říct, když chce napít a vyčůrat se… dcera ve třech letech taky moc nemluvila a hlavně nemluvila s cizíma lidma, ve školce se pak rychle rozmluvila, tak během 1 až 2 měsíců, od tý doby nezavře pusu :-) před cizíma se teda pořád trochu stydí…

myslím, že do září se toho ještě hodně naučí ne?

R2
Závislačka 3623 příspěvků 21.02.17 21:39

Moje nedonošená dvojčata měli taky jenom svoji řeč, do školky nastoupili ve 4 do speciální třídy a na logopedii chodí od tří let, u nich se jedná o opožděný vývoj řeči, jsou i celkově opožděné a to jestli mi daná školka děti vemou, jsem řešila ještě před zápisem, měla jsem schůzku s ředitelkou, ta mi i doporučila co všechno si mám oběhat, jaké zprávy by bylo vhodné abych je měla ;)

sloninka
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků 21.02.17 21:39

V každém případě je hodně důležité, jestli rozumí pokynům a tomu co se po ní chce. A jak už tady někdo psal, musí umět dát najevo, že něco potřebuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 21:41

Což ona si umí říct, to co zrovna potřebuje. Říká si o vše. Rozumí moc dobře, ale problém je v tom, že třeba chce kreslit, tak řekne slovo „miší“ přitom slovo tužka umí. Má 2,5 roku. Nečekám zázraky. Když něco potřebuje řekne si o to, z většiny normálním slovem akorát celej den prožvatlá jako roční dítě. Plete do toho normální slova. Blbá určitě není…

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 21.02.17 21:57

Moje dcera nemluvila více než 40 slov do 3 let - teprve pak se začala rozmlouvat. Šla do školky v necelých 3,5 letech a něco málo ji rozumět šlo. Dnes ji všichni chválí, že je velmi chytré dítě. Chodíme s ní na logopedii.

Syn šel do školky cca v 2,5 letech - minulý rok koncem října. On mluví hezky ve větách a jde mu i rozumět, ale za celou dobu na paní učitelky ještě nepromluvil (kromě dobrý den a na shledanou, když jsem s ním já)a to už je konec února.

Takže si vyber :mrgreen: Ale učitelky jsou zvyklé na všechny typy dětí - mluvící i nemluvící - jen musí to dítě na jejich otázky umět reagovat (ano/ne) a musí být schopné plnit pokyny.

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 21.02.17 22:01

Tak ve školce jí slovo miší nikdo rozumět nebude a když uslyší jak mluví ostatní děti (a to slovo tužka umí), tak podle mě rychle pochopí, co je potřeba říct aby dostala co chce.

bublinek
Kelišová 5111 příspěvků 21.02.17 22:03

Naše mladší taky má svojí řeč, chceš jí dát už teď nebo od září? šla bych do normální školky,

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >