Reklama

Víte, jak dělá husa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitka_74
Povídálka 17 příspěvků 06.10.09 08:35
Víte, jak dělá husa?

S ročním dítětem jsme nejčastěji trénovali zvířátka, názvy a zvuky. bydlíme na venkově, zvířat je tu dost :-) Nicméně časem jsem zjistila, že mám zá:,–(ní nedostatky ohledně základních informací o nejběžnějších zvířatech.. Tak třeba: víte, jak dělá husa? Nebo co baští ježek? Hledala jsem různě, zejména na internetu. Najít ježka bylo snadné, zvuk husy už byl trochu kvíz. No, nakonec jsme uspěli a dítě je „vzdělanec“. Pak přišel nápad vytvořit web pro děti, speciální prostor, bezpečný a chráněný, kde děti mohou nejen zjišťovat informace odpovídající jeho věku, ale pohybovat se i poměrně bezpečně bez rizika náhodného spuštění formátování disku apod. Pokud tedy také trávíte čas neustálým vymýšlením nových a nových aktivit pro Vaše čilé dítko, zkuste někdy zabrousit na www.hraveuceni.cz Zajiste, dite do 2 let by nemelo u obrazovky stravit vice nez 10 minut denne. Nicmene i tech 10 minut nekdy rodice potesi.. :-) Pekny den za Hrave uceni, Jitka
PS Jo a tu husu najdete v sekci Zviratka, Zviratka ze Statku :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 06.10.09 08:43

Jak dělá husa vím. Vím i to, co baští ježek.
Otázka je, jestli ty, milá Jitko, víš, co je to placená reklama :?: :!

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 06.10.09 08:57

Ale zase na druho stranu, Jitka nám tady narozdíl od různých internetových obchodů nevnucuje nic ke koupi, pouze nás zve k prohlédnutí.
Ty pokusy o neplacenou reklamu už ze zá:,–(y neotevírám, ale tady jsem koukla a web vypadá moc hezky a pro děti bude určitě příjemný, ukládám a odpoledne pustím Petulku na počítač.
Díky za odkaz. M.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 06.10.09 09:00

Maki, to je fakt. Jitko, omlouvám se.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 06.10.09 09:21

Stranky moc hezke,uz jsem si je ulozila a ukazala Emci.
P.S.Jsem ze zviratek vice nadsena nez ona :roll:

Jitka_74
Povídálka 17 příspěvků 06.10.09 09:30
děkuju

Dekuju holky.. ja si dovolim reakci. Me ty Vase moc potesily :)

Nepochybuju, ze tech, co o husach a jezcich vedi vic nez ja je halda.. Ale.. tech zvirat je tam pres 40, u kazdeho cca 5 zakladnich informaci vcetne zvuku skutecneho a zvuku .. Zajiste, jsou to informace pro deti batoleciho a predskolniho veku, ty by vetsina z nas uz mela mit zvladnute.. krome me.. :)

Prace na webu trvaly vice nez rok, behem materske dovolene a to vyhradne v dobe spanku potomstva. Jen zvukovych souboru nahravanych vyhradne s detmi predskolniho veku je pres 1800.. nastrihat, vycistit, zaradit, ulozit, nahrat.. brrr.. :-)

Delala jsem to jako mama pro sve deti, pak pro deti obecne. Byla bych radeji vnimana tak, nez jako podomni prodejce :-D (Jejichz praci mimo jine obdivuji, delat bych ji neumela.)

Tu poznamku samozrejme beru a co dodat.. je to pravda.. placena reklama by urcite byla na miste.. a vhodnejsi :-) Jen bych si na ni musela vydelavat na webu prodejem reklamy a smysl bezpecneho webu pro deti by byl v haji..

Preju vsem pekny den a spoustu napadu, jak bavit deti, Jitka

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 06.10.09 09:37

Páni, Jitko, tak teda klobouk dolů před tvých úsilím a prací.

Teď jsem na webu zabrouzdala ještě hlouběji (místo dělání výplat :oops: ) a je tam opravdu spousta informací. Líbí se mi také, že dítě není jen posazeno k počítači, aby si prohlíželo, ale bude tam nejspíš spolupracovat s rodiči, protože třeba Petka samotná by se myslím zatím ještě nevyznala. Ale je zase pravda, že k počítači ji pouštíme jen občas a možná není tak dost šikovná a zběhlá.

Kvítka
Kelišová 5957 příspěvků 06.10.09 09:46

Stránky jsou moc pekne, rozeslala jsem dal vsem kamoskam, takze diky!!!

Jitka_74
Povídálka 17 příspěvků 06.10.09 09:57
pro makina

.. zacinam se cervenat .. dekuju znovu.
Naprosto souhlasim, smyslem bylo dat rodicum nastroj, jak si hrat s detmi a pritom ho „vzdelavat“ v tom, co je pro dite v danem veku primerene. Dite by nemelo pracovat s pocitacem uplne samostatne, rodic by vzdy mel ukazovat, vysvetlovat, doplnovat, vest.. web je vlastne jen jakasi „osnova“.
Nastroje lze pouzivat ruznymi zpusoby: treba prvni slova. Je to nejen dalsi „zvukovy vzor“ pro male dite. Muze slova opakovat, muze hledat slova na obrazku podle rodicova zadani, nasledne hledat to same slovo ve svem okoli.. Stejne jako s knizkou, jen je u toho navic pohyb a zvuk. Z me osobni zkusenosti: syn nechtel opakovat slova po mne. Ale kdyz sel zvuk z pocitace, bylo to nove, opakoval, trenoval.
Jen dodam: patrim k tem, co vzdy daji prednost knizce pred pocitacem. Pocitac by mel byt jen doplnek, nikoliv podstata prace s ditetem. Aspon dle meho nazoru :-) Jenze to se tu zas jen rozepisuju a „prodávám“ :-)
Pekny den vsem, Jitka

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 06.10.09 10:13

Jen se rozepisuj a prodávej, zasloužíš si ocenění své práce :wink: .
Kdo ti namlouval zvuky? Tvoje děti? Myslím, že pro děti to bude lákavé, když uslyší „svůj“ dětský hlas, než nějaký neosobní dospělácký!

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 06.10.09 10:49

jitko moc krásný skoukly sme to a malá sedela jak zařezaná jen škoda že je to na pc..my malou nechceme nechávat sedet u pc..víc by se mi líbila verze na dvd…ale s prominutím sem tento odkaz poslala i jiným maminám…takže chválím chválím si šikulka

Jitka_74
Povídálka 17 příspěvků 06.10.09 10:50

:-) když mi dáš prostor.. budu psát donekonečna :-)

Se zvukem pomohla MŠ Jablíčko ve Velkých Přílepech. A musím říct, že si ještě mnohem víc vážim práce učitelek, protože komunikovat celý den s tou tlupou vševědů je fakt pořádnej bolehlav.. Děti byly strašně skvělý, docela je to bavilo. Pamatuju na Daniela nebo Timeu, kteri byli ochotni pracovat skoro 2 hodiny v kuse, coz mi prislo neuveritelny. Nebo Tomáš, 4-lety klucina, co uz cte.. Ten namluvil snad desetinu webu.. Neuveritelne artikuloval a byl hrozne sikovnej. Neni to fer, tech deti bylo dohromady 13, vsechny byly moc sikovny a prima. Mimochodem jejich jmena jsou v info sekci webu, u Partneru :-)
Nahravani bylo jednoduchy: slo to jen tehdy, kdyz pani ucitelky „vyhnaly“ deti ven nebo na poledni klid a pani kucharky mely uvareno a umyto, cimz nastalo tolik potrebne ticho, ja predrikavala, deti opakovaly. Mam vetu slozenou i z 5 dilu, protoze jinak to proste neslo.. i slova ze 3 dilu.. :-) Jinak nahravani netrvalo dlouho, dohromady snad jen 10 hodin cisteho casu plus asi dalsich 6 na povidani s detmi :-)
Horsi to pak bylo vycistit, nastrihat, poslepovat, pojmenovat, rozradit, ulozit, nahrat atd. atd.
Nas drobek je 3-lety, to jeste na „vzorovani“ neni idealni :)
I kdyz „kulicka ze vsech kulicek nejkulatoulin­katejsi“ uz da.. :-)

A kdyz uz ten prostor mam.. :-D
Web neni jen moje prace. Velikanskou zasluhu na atmosfere webu maji originalni ilustrace Venduly Hegerove (jeji obrazky urcite znate ze Slunicka a spousty krasnych knizek..). Programator Pavel Vitesnik ze Studia Bluered, ktery vytvoril originalni prohlizec pro stranky a dal dokupy veskere ovladani.. A jeho syn Misa patri k betatesterum :-)

Budem pokracovat? :lol:
Ale jen jestli budou dotazy.. :-) Slibuju.. :wink:
Pekny den vsem, Jitka

Jitka_74
Povídálka 17 příspěvků 06.10.09 10:59
pro petra.lovosice

Moc dekuju, jen kratce k dvd verzi. To uz by byl prodejni artikl, nebyl by zdarma, vyzadoval by narocnejsi investice, reklamu, distribuci.. a hlavne uprimne priznavam, ze s tvorbou dvd nemam ani tu nejmensi zkusenost.. treba na nej dojde casem, pokud bude vic zajemcu :-)
kazdopadne moc dekuju za komentar i za odeslani odkazu na web :-) pekny den, Jitka

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 06.10.09 11:05

jíto..vím že by to bylo náročnejší..hold to malé pustím vždy na chvíly aspon na pc :wink: ..jinak si myslím že spousta maminek už na to koukalo a uložilo do oblíbených :wink:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 06.10.09 11:25

Skvělá myšlenka a díky moc, že sis s tím dala tolik práce :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Marcela Holanová (68): Jsem moc sexy na to, abych hlídala vnoučata

Marcela Holanová (68) je známá zpěvačka, jejíž jméno média dlouho skloňovala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >