Vlastnictví nemovitosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.9.21 16:18

Vlastnictví nemovitosti

Ahoj.
Přítel si teď bude brát hypotéku na byt, sám na sebe. Já jsem měla v minulosti půjčku u jedné společnosti, kterou jsem ne zrovna pravidelně splacela, tudíž jsem v registru dlužníků.
Moje otázka je - může mě přítel uvést alespoň jako spoluvlastníka nemovitosti, když bude hypotéka jen na něj?
Případně je možné i přes záznam v registru dlužníků být uvedena společně s ním v žádosti o hypotéku?
Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
22.9.21 16:25

To by byl blázen kdyby byla hypo jen na něho tak tě uvést jako spoluvlastnika. V žádosti být můžeš, ale tu vám pak nemusí schválit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
22.9.21 16:25

Může tě uvést jako spoluvlastníka, pokud tou nemovitostí nebude ručit.

A můžeš být v žádosti s ním. Pokud máš příjem atd. tak by ten negativní záznam nemusel znamenat až tolik. Ale to je práce pro zkušeného hypotečního poradce, který projde s vámi všechny možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 16:28
@JancaS84 píše:
To by byl blázen kdyby byla hypo jen na něho tak tě uvést jako spoluvlastnika. V žádosti být můžeš, ale tu vám pak nemusí schválit.

Tak asi blázen je, když to udělat chce.
Stejně tak bych byla blázen já, platit s ním hypotéku a pak mě jen tak může kopnout do zadku. 🙃

• Citovat
  • Nahlásit
23506
22.9.21 16:29

Samozřejmě, že můžeš být spolumajitelka nemovitosti, aniž by jsi figurovala v hypotéce. Najděte si schopnýho finančního poradce. Pokud je tvoje půjčka uzavřená už delší dobu, můžeš být na hypotéce i jako spolužadatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 16:29
@Cenarius píše:
Může tě uvést jako spoluvlastníka, pokud tou nemovitostí nebude ručit.A můžeš být v žádosti s ním. Pokud máš příjem atd. tak by ten negativní záznam nemusel znamenat až tolik. Ale to je práce pro zkušeného hypotečního poradce, který projde s vámi všechny možnosti.

Bere se v tomhle případě jako příjem i rodičovský příspěvek?
Případně, až se budu moct vymazat z registru dlužníků, je pak možné nějak dodatečně mě zapsat i do hypotéky?

• Citovat
  • Nahlásit
637
22.9.21 16:31

A hypoteční poradce říkal, že tvůj záznam v registru je problém?

Protože hypotéka je jištěna nemovitostí, u hypotéky nějaký ten záznam není zas tak problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23506
22.9.21 16:31
@Anonymní píše:
Bere se v tomhle případě jako příjem i rodičovský příspěvek?
Případně, až se budu moct vymazat z registru dlužníků, je pak možné nějak dodatečně mě zapsat i do hypotéky?

Z registru se nevymažeš nikdy, záznamy jsou tam stále, pouze banky sledují jen po určitou dobu do minulosti. Rodičák je příjem, jen některé banky počítají pouze omezenou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
22.9.21 16:32
@Cenarius píše:
Může tě uvést jako spoluvlastníka, pokud tou nemovitostí nebude ručit.A můžeš být v žádosti s ním. Pokud máš příjem atd. tak by ten negativní záznam nemusel znamenat až tolik. Ale to je práce pro zkušeného hypotečního poradce, který projde s vámi všechny možnosti.

Může, i když s ní bude ručit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23506
22.9.21 16:32
@Modra1 píše:
A hypoteční poradce říkal, že tvůj záznam v registru je problém?Protože hypotéka je jištěna nemovitostí, u hypotéky nějaký ten záznam není zas tak problém.

No, u hypotéky je negativní záznam sakra problém, bez ohledu na zástavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
22.9.21 16:33
@Anonymní píše:
Tak asi blázen je, když to udělat chce.
Stejně tak bych byla blázen já, platit s ním hypotéku a pak mě jen tak může kopnout do zadku. 🙃

Ale furt bys měla půlku nemovitosti a mohla by ses vyprdnout na splácení :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
22.9.21 16:34
@Modra1 píše:
Může, i když s ní bude ručit.

Může, vyloučeny to není, ale banka s tím musí dát souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
22.9.21 16:35
@Janli píše:
No, u hypotéky je negativní záznam sakra problém, bez ohledu na zástavu.

Pokud by byla jediná žadatelka, tak ano. Jinak to problém být nemusí. Z mé zkušenosti finančního poradce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 16:37
@Janli píše:
Samozřejmě, že můžeš být spolumajitelka nemovitosti, aniž by jsi figurovala v hypotéce. Najděte si schopnýho finančního poradce. Pokud je tvoje půjčka uzavřená už delší dobu, můžeš být na hypotéce i jako spolužadatel.

Už si nepamatuji, jak je to dlouho 🙈 papíry od toho se někde ztratily během předchozího stěhování a ani v emailu nic nemám 🤦‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 16:39
@Modra1 píše:
A hypoteční poradce říkal, že tvůj záznam v registru je problém?Protože hypotéka je jištěna nemovitostí, u hypotéky nějaký ten záznam není zas tak problém.

Hypoteční poradce o tom ještě nevi. Přítel se jen ptal realitního makléře, jestli je možné uvést mě také jako vlastníka, když hypo bude jen na přítele a on řekl, že to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat