Vodnate pupinky

Anonymni
24.4.09 15:01

Vodnate pupinky

dobry den vsem,
prosim o radu. v noci mela 4,5 leta dcera zvysenou teplotu a dnes mame po celem tele pipunky ( tak max 20), ktere maji takovy vodnaty vacek a evidentne trochu svedi. Nestovice to predpokladam nejsou a stipance od nejake breberky asi taky ne, protoze porad po jednom naskakuji. nevite co to je? nemate zkusenost?
Diky, ivana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4858
24.4.09 15:04

Jak víš,že to nejsou neštovice?Myslím,teda řekla bych,že podle popisu a ano :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
24.4.09 15:05

Ahoj, tak já bych klidně řekla že to neštovice jsou. Když je měl syn v lednu a udělal se mu první pupínek tak byl právě vodnatý(jako kdyby se opařil) a teplotu měl kolem 38°C :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
24.4.09 15:11

omlouvam se, nebyla jsem pri zadavani dotazu prihlasena…

no, uklidnuju se, ze to nestovice nejsou :) . zvlaste, kdyz na stredisku uz nikdo neni a budeme muset pro nejakou masticku na pohotovost. nebo mi poradite nejakou prvni pomoc v lekarne? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
24.4.09 15:14

tak nám Dr. předepsal. Pouze tekutý pudr a proti svědění Dithiaden.
Myslím, že by ti toto mohli prodat i bez předpisu. A dítě by nemělo min. 1 týden chodit ven a nekoupat ho. jinak je dítě izolovat na 14 dní od okolí :?

a na teploty dávat Paralen nebo Panadol-nic jiného!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
24.4.09 15:14

hlavně bych nikam netahala děti, aby to nechytl ještě někdo tam (já osobně bych ti teda nepoděkovala :) )

nemáš doma fenistil kapky? Někdo dává i dithiaden. Jinak někdo nemaže, někdo maže fialkou, pudr…v diskusích je i víc tipů na mazadla.

Ale asi bych se sebrala a zajela do lékárny, tam poraděj. Pokud by nebylo zbytí, tak bych případně cinkla na pohotovost, jestli by vám napsali ten fenistil i bez zkouknutí dětí

Nevim, s neštovicema bych na pohotovost nejezdila, aspoň ne hned, jen vpřípadě potřeby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
24.4.09 15:21

uz jsem volala na pohotovost, takze to vypada na ty nestovice. mam si pry jen koupit ten tekuty pudr - je bez predpisu a budeme doma.
doufam, ze to chyti aji ti dva maly a budeme to mit aspon jednim vrzem 8O .

i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
24.4.09 15:22

uz jsem volala na pohotovost, takze to vypada na ty nestovice. mam si pry jen koupit ten tekuty pudr - je bez predpisu a budeme doma.
doufam, ze to chyti aji ti dva maly a budeme to mit aspon jednim vrzem 8O .

i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
24.4.09 15:31

Ahoj,

taky to vidim na nestovice. Nedavno jsme to absolvovali.

Lepsi nez tekuty pudr je Tano Hermal (dostanes v lekarne) a pro plinkove oblasti nebo extra velke pupeny fialka.
Pudr se totiz droli a my z nej meli v byte dost bordelu.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
24.4.09 15:45
terik píše:
Ahoj,

Pudr se totiz droli a my z nej meli v byte dost bordelu.

Terik

tak s tím taky souhlasím!

:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
24.4.09 15:46

holky, dekuji vsem za rady.
udelam najezd na lekarnu a koupim co se da. za dobu diskuze naskakalo dalsich 20 pupinu, tak hura do boje.

hezky vikend,
ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
24.4.09 16:05

ahojky taky doporucuju Tano Hermal! je super! a perfektni je i hypermangan. udelat koupel a mala at se v tom cachta klidne 2×denne, pupinky pak krasne zasychaji a nebude ji to tak svedit ;)
my jsem mely nestovice pred mesicem takze uplne carsta zkusenost!
Dithiaden ji moc nezabral tak jsem davala Fenistil kapky a super!

a ted jen drzim palce at to nechytnou hnedka i dvojcatka, jinak budes cely den jen mazat pupinky a zcvoknes se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.4.09 16:28

Ahojky, tak já na rozdíl od Gabinky bych byla ráda, kdyby moje holky neštovice chytly dřív než půjdou do školky, ale bohužel se nám i všem známým vyhýbají. Nejsi náhodou z Kladna? :D
Držím palce, at je to rychle za váma a s klidným průběhem.
Radka, 2 děti

• Nahlásit
  • Citovat
2649
24.4.09 22:00

Taky přidávám poměrně čerstvou zkušenost - s neštovicema ani k dr. nemusíš, já jsem nás nahlásila jen telefonicky. Syn je taky chytl v pátek, takže léčbu jsem si načetla na internetu - klasický pudr nedávat, je neprodyšný, může se pod něj zanést infekce, drolí se a jak se vrství tak může víc svědit. Jak už bylo řečeno, výborný je Tanno Hermal a taky třeba Imazol. Na pupínky v intimních místech, v puse, blízko očí atd. genciána. Proti svědění třeba Fenistil, Zyrtec, při nejhorším Dithiaden. Tyhle jsou na předpis, jediné antihistaminikum bez předpisu je Zodac. Koupele v hypermanganu (na špičku nože do cca 1/2 vany). Pak netřít ručníkem, jenom zabalit a nechat vodu vsáknout.
Tak přeju klidný průběh

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
24.4.09 22:04

Já už jsem to tady někde psala - pokud můžeš děti oddělit (má je kdo hlídat), tak bych je rozdělila. Jinak ty mladší budou v kontaktu s virem dlouho a průběh budou mít daleko horší než starší holčička :-( Bohužel to mám ověřeno na mladším synovi, který měl průběh strašný. Kdybych to tenkrát věděla, poslala bych staršího marodit k babičce, minimálně po dobu, kdy byl infekční :-( Ze svého okolí znám hodně případů (vlastně všechny krom jednoho), kdy to druhý sourozenec měl hodně škaredé.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama