Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše:
Ahoj holky, oživuji a jdu si pro rady.
Jsem 29tt a včera ze mě vyšla tekutina. Hned jsem jela na pohotovost. Tam se plodovka nepotvrdila ani na vložce ani na ultrazvuku, vak blan byl neporušený. Udělali mi kultivaci, výsledky budou až ve čtvrtek.
Pravděpodobně to bude nějaká infekce. Nebo vlivem zavádění Utrogestanu, ač až po měsíci užívání.
Ale dneska ráno se to opakovalo znovu, tekla ze mě čirá tekutina. Pak hodinu nic a po hodině znovu. Teď, po další hodině, je tam lehce mokro, ale necítím, že by to ze mě teklo ve velkým.Mám rizikový těhotenství a musím jen ležet, proto zase nechci absolvovat další jízdu autem, čekání na vyšetření.
Moje gynekoložka má dovolenou bez zástupu. Asi zavolám rovnou do porodnice. Ale ptám se zkrátka na vaše zkušenosti.
Ta voda-výtok nezapáchá, je čirý až místy do žluta. Hlavně když to včera bylo ok, tak netuším, jaká může být pravděpodobnost toho, že by to dneska mohlo být něco jiného.
me tekla plodovka a ani dva testy to nepotvrdili, potvrdilo to az vnitrni vysetreni
@iiiv píše:
me tekla plodovka a ani dva testy to nepotvrdili, potvrdilo to az vnitrni vysetreni
Oni mě právě včera vyšetřovali. Jak ultrazvukem přes břicho, tak vnitřním. Tak i přes skla. Jak jsem psala, vak blan nebyl poškozen, takže plodovka byla vyloučena 🤔
Plodová voda není zluta, a teče porad. Ne narazově ale odtéká furt… Jestli si zavadis nějaké tablety tak to budou na devadesát procent ony. Zbytek výtok či infekce.
Plodovka je cira a nebo trochu do růžova. To je buď vytok a nebo moč.
@mackA159 píše:
Plodová voda není zluta, a teče porad. Ne narazově ale odtéká furt… Jestli si zavadis nějaké tablety tak to budou na devadesát procent ony. Zbytek výtok či infekce.
Když mi praskla plodová voda a ještě 4 dny mě drželi abych neporodila (předčasně) tak plodovka určitě neodtekala pořád..ano ten první den to teklo dost, ale pak v podstatě jen trošku jednou za půlden…takže téct pořád nemusí…
Anonymní:
Plodovku jsem měla na vložce buď čirou nebo lehce narůžovělou a jestli si dobře pamatuju, tak měla lehce nasládlý zápach, ale jistá si nejsem
to tvé zbarvení mi přijde na výtok ![]()
V prvnim tehotenstvi jsem mela vodnaty vytok, plodovka to nebyla, jen proste cira tekutina nebo dohromady s vytokem. Cim vic se blizil termin, tim toho za den bylo vic, ale opravdu jen vodovy vytok a ne plodovka. Potvrzeno gynekolozkou i doktorama v porodnici v poradne. V noci skoro dva dny pred narozenim syna toho bylo i celkem dost, ze jsme radsi jeli a stejne to opet PV nebyla. Takze fakt je to mozny ![]()
Tak jsem v nemocnici na příjmu. Ač plodovka jako taková nepraskla, jakoby nevytekla, tak pomalu odněkud odtíká. I když není narůžovělá a je čirá do žluta.
@Anonymní píše:
Tak jsem v nemocnici na příjmu. Ač plodovka jako taková nepraskla, jakoby nevytekla, tak pomalu odněkud odtíká. I když není narůžovělá a je čirá do žluta.
jak jste na tom?
Ahoj holky, oživují diskuzi, nechci zakládat zbytečně novou.
Prosím máte někdo zkušenost s dosti silným výtokem v 18tt? Většinou je bezbarvý.
Výtok mám od zacatku těhotenství. Ale nyní je toho tolik, že je to nepřehlédnutelný. Tak na tri, čtyři intimky. Bojím se, abych vůbec poznala když mi rupne, bude odtékat plodova voda.
lítat do porodnice přeci pořád nemohu.
Když jsem byla u dr. (Minuly měsíc) Říkala jsem ji to. Říkala že je to normální. A doporučila mi nějaký gel, na vstriknuti..
Ale nyní toho mám fakt hrozně moc.
Mám již dvě děti. Ani u jednoho jsem výtok neměla žádný. Plodova voda vždy až v porodnici.
K dr. jdu za 14 dní.
Děkuji za poznatky, odpovědi.
Prosím anonym, nikdo ještě moc neví, že jsem těhotná. A jsem tu již dlouho..a také z osobních důvodů(Bylo dost ZT)
Ahoj, pro jistotu bych jela na kontrolu a intimku vzala sebou. Pro příště doporučuji pořídit si Temešváryho roztok. Nevím odkud jsi, v Praze ho mají lékárny u velkých nemocnic- Bulovka atd.
Pro anonymni,
byla jsem ve stejnem tydnu tehotenstvi. Taky jsem mela vodnaty vytok. Pokazde, kdyz jsem se zvedla tak vzdy ukaplo. Mela jsem obavy zda to neni plodovka. Radeji jsem jela do porodnice. Doktor udelal test, nebylo to plodovka, ale silny vytok. Nicmene nasel jiny problem. Dite tlacilo na cipek a videl plodovy vak ( ci neco takoveho, uz si napamatuji). Hospitalizova, bohuzel do 5 dni samovolny potrat. Drzim palce at mas vice stesti. Pro jistotu bych jela. ![]()
Ahoj holky, oživuji a jdu si pro rady.
Jsem 29tt a včera ze mě vyšla tekutina. Hned jsem jela na pohotovost. Tam se plodovka nepotvrdila ani na vložce ani na ultrazvuku, vak blan byl neporušený. Udělali mi kultivaci, výsledky budou až ve čtvrtek.
Pravděpodobně to bude nějaká infekce. Nebo vlivem zavádění Utrogestanu, ač až po měsíci užívání.
Ale dneska ráno se to opakovalo znovu, tekla ze mě čirá tekutina. Pak hodinu nic a po hodině znovu. Teď, po další hodině, je tam lehce mokro, ale necítím, že by to ze mě teklo ve velkým.
Mám rizikový těhotenství a musím jen ležet, proto zase nechci absolvovat další jízdu autem, čekání na vyšetření.
Moje gynekoložka má dovolenou bez zástupu. Asi zavolám rovnou do porodnice. Ale ptám se zkrátka na vaše zkušenosti.
Ta voda-výtok nezapáchá, je čirý až místy do žluta. Hlavně když to včera bylo ok, tak netuším, jaká může být pravděpodobnost toho, že by to dneska mohlo být něco jiného.