Vodotěsné hodinky

35144
19.9.19 11:39

Vodotěsné hodinky

Jakou znáte značku opravdu vodotěsných hodinek? Znám jen Casio a Timex, určitě budou i levnější, ale nabídka je tak široká, počínaje vietnamskými modely za stovku, které se rozpadají pohledem, natož namočením. Díky za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48154
19.9.19 11:49

Definuj vodotěsnost. Chceš se v tom sprchovat, plavat, potápět se? Jinak snad všechny „lepší“ značky mají různé stupně vodotěsnosti. Hodinky jsou označené - 30 m (3 ATM) zvládne odstřikující vodu, se 100 m už můžeš normálně plavat. Při výměně baterie ti můžou udělat zkoušku vodotěsnosti.
Např. toto:
http://www.chronomag.cz/87623_item.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35144
19.9.19 11:58
@ugluk píše:
Definuj vodotěsnost. Chceš se v tom sprchovat, plavat, potápět se? Jinak snad všechny „lepší“ značky mají různé stupně vodotěsnosti. Hodinky jsou označené - 30 m (3 ATM) zvládne odstřikující vodu, se 100 m už můžeš normálně plavat. Při výměně baterie ti můžou udělat zkoušku vodotěsnosti.
Např. toto:
http://www.chronomag.cz/87623_item.php

bazén, zkoušku vodotěsnoti znám, ale přeci si nebudu kupovat hodinky, abych je před prvním použitím utíkala nechat otestovat

ty říkáš, že kdykoli je stupeň vodotěsnosti uveden, lze na to spolehnout, ikdyž to koupím na internetu a značku neznám?

Já bych právě raději dostala doporučené konkrétní značky, které už někdo vyzkoušel a neutopil je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48154
19.9.19 12:05

Ne, to neříkám, pokud nekupuješ v ověřeném eshopu, nemůžeš se spolehnou ani že bavlna je bavlna, jako u Vietnamce. Naopak z ověřeného eshopu bych se nebála. Zkoušku vodotěsnosti jsem myslela, pokud už máš něco doma. Jinak manžel už léta plave s hodinkama Traser (100 m) a dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1590
19.9.19 12:14

A jde ti jen o to, abys s těmi hodinkami plavala a viděla, kolik je hodin, nebo chceš, aby ti to plavání i měřily? Pak by byly nejlepší sportovní hodinky přímo na to určené. Já plavu (běhám, lezu, jezdím na kole) s Garminama. Ty jsou samozřejmě vodotěsné, ale zároveň i měří - jak v bazénu, tak na otevřené vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4790
19.9.19 12:36

Manžel má Meoris, už asi 5 let, jsou 100 m, plave v nich v moři. Výměna baterie a přetěsnění stojí kolem 600 Kč, ale jestli chceš vodotěsné za 100 korun tak na to zapomeň :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35144
19.9.19 12:38
@carsa píše:
A jde ti jen o to, abys s těmi hodinkami plavala a viděla, kolik je hodin, nebo chceš, aby ti to plavání i měřily? Pak by byly nejlepší sportovní hodinky přímo na to určené. Já plavu (běhám, lezu, jezdím na kole) s Garminama. Ty jsou samozřejmě vodotěsné, ale zároveň i měří - jak v bazénu, tak na otevřené vodě.

nepotrebuji nijak chytre, chci digitalky pro dite, aby vedel, kolik je a nemusel to sundavat do bazenu. alarm a svetlo je vyhodou, neni pozadovano. mala velikost je pozadovana. ale ja si uz konkretni model vyberu, jde mi o proverenost znacky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35144
19.9.19 12:39
@Plmo píše:
Manžel má Meoris, už asi 5 let, jsou 100 m, plave v nich v moři. Výměna baterie a přetěsnění stojí kolem 600 Kč, ale jestli chceš vodotěsné za 100 korun tak na to zapomeň :mavam:

u casia me posledni vymena i se zkousekou vodotesnosti vysla asi na 200.
cenou se orientovat nelze - oni i mizerne modely se daji predrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4790
19.9.19 12:45
@Pudloslava píše:
nepotrebuji nijak chytre, chci digitalky pro dite, aby vedel, kolik je a nemusel to sundavat do bazenu. alarm a svetlo je vyhodou, neni pozadovano. mala velikost je pozadovana. ale ja si uz konkretni model vyberu, jde mi o proverenost znacky.

Jestli chceš dětské tak koukni na Kaktus, dcera je měla také, ale nevím jestli mají i digitální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
19.9.19 13:50

Jsem koupila dceři Timex a vodotěsné nejsou, i když mají být, po první koupeli byly vevnitř kapky. Nějak to ale přežily, teď je sundavá a drží. Aspoň se učí je nikde nezapomenout a starat se o ně, což není zrovna její silná stránka. Byly z kamenného obchodu, ale v USA, takže žádná reklamace. Tak nějak počítám s brzkou ztrátou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48154
19.9.19 14:38

@Pipi 00 jaký měly ten vodní sloupec? Fakt je, že u nás bych reklmovala, z ciziny blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
19.9.19 14:41
@ugluk píše:
@Pipi 00 jaký měly ten vodní sloupec? Fakt je, že u nás bych reklmovala, z ciziny blbě.

Jestli si dobře pamatuju, tak 10m. Vlezla s tím do rybníka. Samozřejmě nevím, jestli to nebyl padělek, ale vypadaly ok a byly teda asi za 50% zdejší ceny :nevim:. Teď je nosí v dešti a myje si ruce, do bazénu sundá a jsou ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.9.19 15:10

Já už léta mám hodinky Swatch a nemůžu si je vynachválit. Je to teda čistě analogová záležitost a mají v nabídce spoustu zábavných designů. Oficiálně sice asi nejsou úplně určené třeba na potápění, ale já je z ruky nesundavám téměř nikdy, do vody s nimi lezu kromě moře kamkoliv a pořád fungují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48154
19.9.19 15:29

@Pipi 00 10 ATM, čili 100 m? Takový by to teda ustát měly s přehledem. 10 m (1 ATM) jsem snad ještě neviděla, i ty moje „dizajnový“ maj 30, což je tak leda, že přežijou, když v nich zmoknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8554
19.9.19 17:43

S dovolením se vetřu: plavete někdo s Garmin forerunner? Nemusí měřit, jen zda je neutopím při bežném plavání. Chci si koupit tyto: https://www.tsbohemia.cz/…d283728.html?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama