Volno nebo úspory?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rejžička
Kelišová 6194 příspěvků 08.05.19 15:42
volno nebo úspory?

Ahoj. Omlouvam se za psani bez diakritiky a predevsim za mozna zbytecne tema, mam chaos v hlave, potrebuju si to nejak urovnat. :?

Nechapu dnesni svet, asi jsem staromodni, chyba je ve mne nebo nevim. Mam ve svem okoli nekolik mladych kluku cca 30 let, chodi do prace na polovicni uvazek, jednomu dokonce priplaci maminka, dalsi bydli u rodicu, maji na cigara, nejake uspora neresi..
Ja blbka sama s malou slecnou, porad jen v praci, chodim i soboty, abych mela penize navic.
Proc se na to nevykaslu? Uz delsi dobu to nedavam, psychicky hlavne, proc nejdu taky na castecny uvazek, odpol si nectu, casu dost, pohoda, cista hlava. Financne bych to dala, JENZE bych neusetrila ani korunu a ja setrit potrebuju, mam to v sobe, jsem tak vychovana.
A pripadam si jako totalni krava, v praci zenske, co jsou sami s detmi, castecny uvazek, soboty vubec, protoze socialka by jim dala o to min.. Pohodicka, maji se fajn.
Ja se chci mit taky fajn, chci mit volny cas, nechci zit porad ve stresu, jen proste nesnesu pocit zit bez uspor, nemyslet na budoucnost, na nic si nenasetrit.

Moc prosim o nazor, vazne me to trapi uz dlouhou dobu a proste nevim, kde je pravda. Zit ve stresu je na prd, nici mi to zivot a zit jen praci je taky na prd, ale.. ALE. Hodit si nohy nahoru s tim, ze nejak bude, ted se mame fajn a neresit budoucnost? Neumim.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 8177 příspěvků 08.05.19 15:44

Za mně jsou oba modely špatně, chce to něco mezi.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8890 příspěvků 08.05.19 15:47

Jediná pravda neexistuje, jde o to, co každýmu vyhovuje, když budeš mít „pohodičku“ zas budeš ve stresu, že nemáš finanční polštář pro případ nouze

možná budeš ten typ, co je ve stresu v každý situaci, vždycky si vymyslí důvod proč být trochu streslej

Verun83
Echt Kelišová 9598 příspěvků 08.05.19 15:49

3/4 uvazek?

09Veronika09
Kecalka 378 příspěvků 08.05.19 15:50

Já bych neřešila lidi okolo a zařídila se tak, abych žila spokojeně. Pokud ti tohle nevyhovuje tak to zkus nějak jinak, malá změna, cokoliv…jo, jsou lidi co můžou mít nohy nahoře, nic nedělat, ale mě takoví lidé nezajímají, nezávidim jim, neřeším jejich životy, řeším ten svůj, abych v něm byla spokojená.

lucenka
Hvězda diskuse 35933 příspěvků 08.05.19 15:51

Tak dobře není ani jeden model. Ten tvůj mi přijde možná i horší a je mi líto tvého dítěte, které si vůbec neužije mámu, kterou v tomhle věku potřebuje ze všeho nejvíc.

Verun83
Echt Kelišová 9598 příspěvků 08.05.19 15:52

Ja ted presla na polovicni uvazek. Vim, ze me budou stvat mensi penize, ale pri plnym jsem byla porad v presu, a nesnasim, kdyz jsem ve stresu.

rejžička
Kelišová 6194 příspěvků 08.05.19 15:54
@09Veronika09 píše:
Já bych neřešila lidi okolo a zařídila se tak, abych žila spokojeně. Pokud ti tohle nevyhovuje tak to zkus nějak jinak, malá změna, cokoliv…jo, jsou lidi co můžou mít nohy nahoře, nic nedělat, ale mě takoví lidé nezajímají, nezávidim jim, neřeším jejich životy, řeším ten svůj, abych v něm byla spokojená.

Rozumim, mas pravdu. Ja si proste pripadam jako blbka, ktera chodi do prace, kdyz by „nemusela“, kamos na mne kouka jako na blazna.. Ja zase nechapu jeho, copak jemu je jedno, ze nebude mit nic usetreno, jednou bude potrebovat penize, co si pak pocne? :zed: :zed:
Nebo ma mozna spravny pristup - neresi, zije pritomnosti - proste nevim.

rejžička
Kelišová 6194 příspěvků 08.05.19 15:55

@Verun83 Polovicni jakoze 4 hodiny? A usetris tak nebo to mas akorat?

Kaci89
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.05.19 15:59

Nechapu, proc se koukas na ostatni. kazdej at si zije, jak mu vyhovuje ne?

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 8177 příspěvků 08.05.19 15:59

Tak si dej nějaký rozumný limit, který si došetříš, záleží kolik ted máš a pak si úvazek zkrať. Zas děti máš malý jen jednou, šetřit jak šílená můžeš až o tebe v pubertě nebudou mít zájem. Je blbost žít bez rezervy, zas je důležitý se z toho nepos*at. Dětství mých dětí je mi přednější než našetřený prachy.

rejžička
Kelišová 6194 příspěvků 08.05.19 16:00
@Kaci89 píše:
Nechapu, proc se koukas na ostatni. kazdej at si zije, jak mu vyhovuje ne?

Protoze nad tim premyslim a delam si poradek v hlave.

Verun83
Echt Kelišová 9598 příspěvků 08.05.19 16:01
@rejžička píše:
@Verun83 Polovicni jakoze 4 hodiny? A usetris tak nebo to mas akorat?

Na tom nesejde. Ja mam manzela. Takze nejsem ve stejne situaci.
Ale uprimne, pokud te nici tohle tempo, tak zvolni. Uber par hodin, tak abys v mesici vysla. Chapu, ze penize jsou potreba, taky mam rada rezervu na ucte. Ale co dcera?
Musis prehodnotit priority.

Havlova
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 08.05.19 16:04

A je nutné pracovat i o sobotách? Bez toho by jsi to nezvládla? Nebylo by lepší mít volný víkend pro sebe a dceru?

renap
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 08.05.19 16:09

No, upřímně, nechápu lidi jako ty a jsem ve stresu, jenom to čtu. Vezmi si to z pohledu té holky-co si bude pamatovat z dětství? Uhonenou matku, která s ní netravila žádný čas protože měla pocit, že musí spořit a šetřit. K čemu je to dobrý? Na tohle bude dost času, až bude holka velká a nebude potřebovat mámu, aby s ní byla a prožívala s ní její dětství. A kde je, když ty jsi pořád v práci?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama