Vrácení daní - poraďte prosím

Anonymní
1.2.16 13:20

vrácení daní - poraďte prosím

Ahoj holky, potřebuju prosím poradit. Jak je to s vratkou daně manžela, když jsem za loňský rok přesáhla 68.000,–. Máme 3 děti, nejmladší z nich se narodilo loni v létě, další 2 děti jsou školkou povinné. Máme hypotéku. Vždy nám vraceli okolo 24.000,–, vlastně na mě jako vyživovanou manželku, úroky a děti (ty si ale nejsem jistá, jestli se neodečítají měsíčně). Přesáhla jsem to částku o trochu, je až škoda o to přijít. Nevíte, o kolik se ta vratka snižuje, když bych tam já nebyla zahrnutá? Vrací se něco za děti anebo b to bylo jen za ty úrok z hypotéky? Díky moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4184
1.2.16 13:26

Pokud jsi přesáhla částku 68000 tak si tě manžel uplatnit nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.16 13:30

@yweta to vím, jde mi o to, jak to pohne s tou částkou, co se vrací :nevim: Pak už zbývají jen ty úroky za hypotéku? Děti jsou měsíčně, takže na ty už se pak při ročním nic nevrací že?

• Nahlásit
  • Citovat
58808
1.2.16 13:31

Úroky z hypo a děti, víc nic… i kdybys přesáhla o pár kč :think: je jasné, že ta vratka bude menší :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.16 13:34

@martina.se ale na děti má myslím manžel slevu měsíčně, tak to už potom v tom ročním nic ne?

• Nahlásit
  • Citovat
58808
1.2.16 13:36
@Anonymní píše:
@martina.se ale na děti má myslím manžel slevu měsíčně, tak to už potom v tom ročním nic ne?

záleží na to, jestli mu to vyplácí měsíčně jak bonus či jak… :think: :think: to najdeš v ročním přehledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.16 13:40

@martina.se šmarjá, ty daně jsou věc složitá. A manželova účetní toho ví stejně jak my a každoročně se jí podaří nějaká bota. Vypadá to tak, že kvůli asi 3000,– co jsem si přivydělala, dostaneme letos místo obvyklých 24000,– zhruba 3000 za úroky z hypotéky

• Nahlásit
  • Citovat
58808
1.2.16 14:03
@Anonymní píše:
@martina.se šmarjá, ty daně jsou věc složitá. A manželova účetní toho ví stejně jak my a každoročně se jí podaří nějaká bota. Vypadá to tak, že kvůli asi 3000,– co jsem si přivydělala, dostaneme letos místo obvyklých 24000,– zhruba 3000 za úroky z hypotéky

njn, i to je možný.. on ten odečet na manželku dělá dost (my ho nemáme, takže nwm).. nám dost dělá spíš ta hypoška :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
1.2.16 16:04

Tak sleva na manželku je 24840,– Pokud manžel odvádí tak vysoké zálohy na daň, že každoročně uplatní celou slevum, pak letos bude vratka o 24840,– menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.16 20:06

@Hanula1212 díky. myslela jsem si to tak. je to škoda kvůli asi 3000,– o to přijít, ale tak co už, můžu si maximálně nadávat

• Nahlásit
  • Citovat
829
2.2.16 14:21

Vetřu se s dotazem. Když manželka pracuje jen dva měsíce, předtím byla na rodičáku, a nepřekročí těch 68 tis., odečítá se celá částka na manželku? Já myslím, že ano, ale nahlodal mě bratranec. Napsal mi, že si ji uplatní jen 10 měsíců co nepracovala. S tímto nemám zkušenost a nechci mu v přiznání udělat chybu.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
2.2.16 15:10

Sleva na manželku se krátí pouze v případě, že jste se v tom roce brali. Uplatníte celou částku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
829
4.2.16 21:36

@Hanula1212 Super myslela jsem si, ze to tak je. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
5.2.16 14:24

vraceni dane

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně vrácení daní. v roce 2015 jsem v listopadu ukoncila rodicovskou dovolenou a nastoupila od lis.do práce za 12 a pak 15 hrubyho. v platu se mi vrací na poplatnika 2070 a bonusy na 2děti. Tudíž skoro nic neodvadim z platu státu. Během roku 2015 jsem mela brigádu 10mes za 6000,–/m, takže 60tis nezdaneno.chci se zaptat, zda mám nárok na uplatnění skolkovného, slevu na deti. Můžete mi prosím někdo poradit?
Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
5.2.16 15:40

Školkovné bude k ničemu, veškerou daň pokryje sleva na poplatníka. Do 15.2. požádej zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování, je potřeba doložit potvrzení o příjmu i z té brigády. Do prohlášení dopsat děti + doložit od zaměstnavatele manžela, že on neuplatňuje, doložit rodné listy, pokud jsi je ještě nedokládala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama