Vratka daní při PN a UP

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
14.1.22 11:10

Vratka daní při PN a UP

Ahoj holky, daním moc nerozumím, tak se chci zeptat Vas.
V loni jsem byla na UP, terminove to bylo od 3.1. - 17.4., poté jsem měla brigádu a od 1.7.-8.11. Jsem byla zaměstnaná na hpp. (8.11. skončil pracovní poměr.) Od 9.11-1.12. Jsem byla na PN, a od 3.12. zatím až doposud jsem na UP.

Budou mi něco vracet na daních?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1153
14.1.22 11:28

To je otázka pro křišťálovou kouli. Nikdo nevíme, kolik sis vydělala, jestli sis uplatňovala nějaké slevy, zda budeš uplatňovat nějaké odečitatelné položky..

Podej DP a uvidíš.

A jinak.. Nemocenská se nezahrnuje do DP (zřejmě to tě mate).

Doporučuju si o tom něco přečíst, protože to tě bude provázet celý život a je škoda nevědět o možnostech, co můžeš odečítat, kde ušetřit apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11881
14.1.22 11:51
@Kubp píše:
Ahoj holky, daním moc nerozumím, tak se chci zeptat Vas.
V loni jsem byla na UP, terminove to bylo od 3.1. - 17.4., poté jsem měla brigádu a od 1.7.-8.11. Jsem byla zaměstnaná na hpp. (8.11. skončil pracovní poměr.) Od 9.11-1.12. Jsem byla na PN, a od 3.12. zatím až doposud jsem na UP.Budou mi něco vracet na daních?
Děkuji

Tak bez přesných čísel ti to nikdo neřekne. Ale podívej se do všech vyplatnich pásek. A tam co máš odvedenou daň, tak to ti vrátí. Jelikož se ti rozpocita sleva na poplatníka z měsíců co jsi neměla výdělek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
14.1.22 12:06

@Kubp daně se neplatí nebo nevrací podle toho, kde jsi byla evidovaná, ale podle toho, kolik jsi měla peněz a kolik bylo sraženo na zálohách. Tak jak psal @Cenarius podívej se do výplatnic, jestli nějaká daň sražena byla. Pokud ne, pak nic nemusíš řešit. Pokud ano, zajdi za posledním zaměstnavatelem a požádej ho o provedení ročního zúčtování do 15.2. a dolož veškeré dokumenty ( i potvrzení o zdanitelných příjmech z té brigády!!).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
14.1.22 12:07

Tak jo, děkuji. Já si nějak poradím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu