Vstup na soukromý pozemek bez plotu

9
4.8.20 12:16

Vstup na soukromý pozemek bez plotu

Dobrý den
Včera jsme se jeli s kamarády projet a zaujala nás budova, která vypadala opuštěně, ze zadní strany nebyl žádný plot a byly tam staré auta (vraky), tak jsme se tam šli podívat. Byli jsme 4 - 1 kamarád s kamarádkou zůstali v autě, tak jsme šli jen 2, o staré vozidla se totiž zajímáme. Podívali jsme se na auta, šel jsem pak vedle do obchodu pro jídlo, kamarád tam zůstal a když jsem se vrátil byly na místě policisté. Majitel měl na pozemku pohybové čidla a obvinil nás z rozbití zadního skla jednoho vraku a taky z toho že jsme vytáhli nějakou starou pneumatiku. Pokaždé říkal že to udělal někdo jiný, jednou to svedl na kamaráda který tam vůbec nebyl, pak zase na mě a neustále to měnil. Potom mě obvinil že jsem si jeho staré pneu dal na své auto, což je úplný nesmysl. (nemám pojizdný pneuservis) Policisté mi prohledali asi 3× auto, nic jsem tam neměl, pak tam poslali techniky na otisky prstu a také nic nenašli. Vzali si od nás kontakt a poslali nás domů.
Měl bych dotaz jak to bude dále probíhat, co nám za to hrozí.
Děkuji a hezký zbytek dne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14040
4.8.20 12:18

Na trestní stíhání to asi nebude, ale tipla bych si, že to postoupí přestupkové komisi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16504
4.8.20 12:27

Pokud nebyl plot jen ze zadní strany, neměli jste tam co dělat, bylo zřejmé, že pozemek je soukromý. Pokud vám neprokážou způsobenou škodu, tak to bude spíš jen na přestupek. Budiž ti ponaučením, že na cizí pozemky se neleze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7706
4.8.20 12:28

Podala bych trestné oznámení za křivé obvinění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
4.8.20 12:28

Pokud se budete bránit, pak vám nehrozí absolutně nic. Pokud se jednalo zcela o neoplocený pozemek, tak vy nemáte jak vědět, že se jedná o pozemek soukromý a veřejnosti nepřístupný. Není vaší povinností toto zjišťovat.

To samé platí s budovou, pokud měla třeba otevřené dveře atp. Prostě řekněte, že jste si mysleli, že se jedná o skanzen. Aby se jednalo o „vniknutí“, tak musí být překonány nějaké zábrany. Pokud není oploceno a je otevřeno, žádné vloupání atp. se skutkově nekonalo.

Naopak je povinností majitele si svůj pozemek oplotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.8.20 12:32

@Ou Policisté nám říkali, že jsme podezřelí ze spáchání trestného činu, násilné vniknutí (rozbité okno) a vytažení pneumatiky. Pozemek měl celý zarostlý, auta tam stojí už minimálně 15let a majitel nám říkal že jsme už asi 50. kdo se tam objevil. V životě by nás nenapadlo, že v takové džungli a rozpadlé bytovně někdo bydlí. Příště se raději na nějaké urbexy vykašlem :D
Budova byla velká a hodně stará, vypadala že se rozpadne, tak tam jsme ani nezkoušeli jít.

A taky mě děsí představa, že pokud si majitel usmyslí jednoho z nás, tak se nebude mít jak bránit, i když policisté nás ukazovali majiteli a ten říkal pokaždé někoho jiného kdo to udělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
4.8.20 13:09
@oucanner píše:
@Ou Policisté nám říkali, že jsme podezřelí ze spáchání trestného činu, násilné vniknutí (rozbité okno) a vytažení pneumatiky. Pozemek měl celý zarostlý, auta tam stojí už minimálně 15let a majitel nám říkal že jsme už asi 50. kdo se tam objevil. V životě by nás nenapadlo, že v takové džungli a rozpadlé bytovně někdo bydlí. Příště se raději na nějaké urbexy vykašlem :D
Budova byla velká a hodně stará, vypadala že se rozpadne, tak tam jsme ani nezkoušeli jít.A taky mě děsí představa, že pokud si majitel usmyslí jednoho z nás, tak se nebude mít jak bránit, i když policisté nás ukazovali majiteli a ten říkal pokaždé někoho jiného kdo to udělal.

Majitel si může usmyslet co chce, ale důkazní břemeno nese on. A obávám se, že žádné důkazy určitě nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.8.20 13:16

@neznamnick Nerad bych měl kvůli takové hovadině záznam v trestním rejstříku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16504
4.8.20 13:17

Jen takový dotaz. Ty auta jste prohlíželi z povzdálí nebo jste do nich lezli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
4.8.20 13:17

Já stejně nechápu, proč někdo leze někam, co mu nepatří. A hrabe na věci, co mu nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18058
4.8.20 13:18
@neznamnick píše:
Majitel si může usmyslet co chce, ale důkazní břemeno nese on. A obávám se, že žádné důkazy určitě nemá.

no, důkaz o tom, že mu tam vlezli má a pokud nahlásí způsobenou škodu, tak se mašinérie rozjíždí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.8.20 13:21
@Janli píše:
Jen takový dotaz. Ty auta jste prohlíželi z povzdálí nebo jste do nich lezli?

Auta byly bez oken, odemčená, bez spz, dívali jsme se tam ale nelezli. Celkem tam byly 3 auta a 1 karavan.
Nás obvinil ze zničení skla karavanu (stará avie)
V nich měl asi ty pohybové čidla, a když jsme se tam dívali tak nás to zaznamenalo.

Příspěvek upraven 04.08.20 v 13:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.8.20 13:23

@vokishka Tomu se říká urbex- prozkoumávaní opuštěných budov, bohužel tahle nebyla opuštěná tak jak se zdála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16504
4.8.20 13:28
@oucanner píše:
@vokishka Tomu se říká urbex- prozkoumávaní opuštěných budov, bohužel tahle nebyla opuštěná tak jak se zdála.

Ne, tomu se říká nelegální vstup. Proč si někdo myslí, že má právo vstupovat na soukromý pozemek a lézt do budovy, která mu nepatří? Každá budova má svého majitele a ten by měl být o vstup požádán. Co se někomu může jevit jako upuštěná budova, taky může být dům těsně před rekonstrukcí a o frajírky, co se mu po domě potloukají nemá nikdo zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6405
4.8.20 13:28

Svoje otisky prstů bych dala až po vznesení obžaloby. Když víš, že jste na nic nesahali, tak bych jim zneužitelný materiál nedala. Bude z toho max. neoprávněné vniknutí na cizí pozemek, ale bez krádeže.
On si majitel rozmyslí, zda podá žalobu, to stojí peníze.
Neříkej víc, než je nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama