Hraniční porucha osobnosti a rady s léčbou

Anonymní
1.8.20 12:28

Hraniční porucha osobnosti rady

Ahoj, prosím, je tu někdo hraničář? Já jsem si HPO tak nějak sama diagnostikovala… úplně nahodou jsem objevila video na YouTube a tam někdo popisoval celej můj život. Já jsem měla vždycky pocit, že mám nějakej problém a připadala si jiná než ostatní. Ale myslela jsem, že zrovna to jak se cejtím a jak věci prožívám je úplně normální a má to tak každej. A teď mi to najednou otevřelo oči ale současně mě to hodilo do deprese, když jsem zjistila, že to NENÍ normální a že normální lidi žijou úplně jinak. Bijou se ve mně pocit úlevy, že vím co se mnou je a současně pocit naprostýho zmaru, že jsem opravdu divná a odsouzená k tomu, aby mě lidi odmítali a že je to nejspíš natrvalo… :,(
Zajímalo by mě, jestli někomu pomohla léčba, jaký léky a hlavně, jestli si někdo nepomohl sám, i kdyby aspoň trochu. Děkuji
M.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.8.20 12:32

Koukni ještě na příznaky Aspergerova syndromu u žen, protože mají s HPO podobné projevy, ale jiné vnitřní příčiny. Často se při nesprávné diagnostice zaměňují. Tak abys šla rovnou správnou cestou. Každopádně takto se v dospělosti najít a získat na sebe „manuál“ člověka hodně posune, budeš se víc chápat. Držím palce v dalším objevování. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 13:01

Určitě najdi psychologa/psychiatra/psychoterapeuta, přece si nebudeš dělat diagnozy sama z netu 8o (teda jako pro začátkek dobrý, taky si googlim, co by mi mohlo být, ale pak jdu i k doktorovi).

Mám nějaké znaky HPO, není to 100%,ale žije se s tím blbě, no. Jako mít třeba roztroušenou sklerózu nebo cukrovku nebo tak něco. Každej holt není zdravej.

Chodím už rok na psychoterapii, po 10 letech (!) jsem našla terapeuta, s kterým to funguje. Kdysi jsem brala antidepresiva, na ty horší roky dobrý, ale celej život je brát nechci a momentálně zvládám bez nich.

• Citovat
  • Nahlásit
1.8.20 13:15

Sama si nepomůžeš, pokud se opravdu jedná o hraniční poruchu osobnosti. Musíš holt k lékaři, makat na sobě a spolupracovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 14:00
@Anonymní píše:
Koukni ještě na příznaky Aspergerova syndromu u žen, protože mají s HPO podobné projevy, ale jiné vnitřní příčiny. Často se při nesprávné diagnostice zaměňují. Tak abys šla rovnou správnou cestou. Každopádně takto se v dospělosti najít a získat na sebe „manuál“ člověka hodně posune, budeš se víc chápat. Držím palce v dalším objevování. :kytka:

Děkuji :kytka:. Teď jsem si našla něco o tom aspergeru a to je konec… :zed: to sedí vážně od A do Z… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
251
1.8.20 14:21

Zajdi na vyšetření k psychiatrovi, sama se fakt nemůžeš diagnostikovat podle yt. A k hpo, pochybuji, že by sis celý život jen připadala jiná. Ti lidé mají problém se vztahy, s jejich navazováním a udržením a samozřejmě a hranicemi. To bys ty deprese a úzkosti měla ze svých vztahu s jinymi, ne po tom, co se sama (nejspíš mylně) diagmostikujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 14:44
@Anonymní píše:
Děkuji :kytka:. Teď jsem si našla něco o tom aspergeru a to je konec… :zed: to sedí vážně od A do Z… :zed:

Doporučuji knihu Aspergerka. Je sice psaná takovým jednodušším stylem, ale je tam hodně zkušeností ostatních a uvidíš, jak moc se v tom poznáš. A pokud jsi na FB, tak jsou dobré skupiny. Porovnáš svoje pocity a problémy a taky ti to napoví. Nebo aspoň různé blogy (třeba zrzi.cz), kde popisují vnímání a běžné situace…

S diagnostikou je to problém, protože v ČR moc odborníků, kteří by znali a poznali specifika AS u žen, není. A kvalitní diagnostika je navíc dost drahá… Pokud by ti to mělo zlepšit chápání sebe sama a fungování, tak věř, že zrovna tuhle diagnózu si člověk jen tak nevsugeruje a sebediagnostika se ve většině případů fakt nemýlí. Co jsem tak vypozorovala, tak kdo AS není, tak se brání tomu, aby se v tom poznal. Kdežto kdo AS je, tak jako by najednou do sebe vše zapadlo a doufá, že se mu to potvrdí. Ne samozřejmě ve 100 %, pro někoho je to zjištění hodně náročné, protože mu dojde, že vlastně nikdy neporozumí ostatním úplně, ale pro ty, kteří jinak v životě celkem fungují, to bývá přínosný objev. :hug: Sama to uvidíš na tom, že u všech ostatních diagnóz, hlavně poruch osobností, to sice bude vypadat, že to jsi celá ty, ale něco zásadního ti nebude sedět. Máme naopak hodně velké sebeuvědomění, takže obvykle se dokážeme poznat sami, pokud na to narazíme (což tedy bývá problém, protože je to málo let známá dg., ale v poslední době se o tom víc mluví). :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
269
1.8.20 20:14

Držím palce, ať najdeš dobrého psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama