Reklama

Výbava pro novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 15:10
Výbava pro novorozence

Zdravím maminky :kytka: rada bych se dozvěděla nebo požádala bych Vás o to kolik jste měli věciček připravené pro mimi a co vše jste měli připravené (nám zimu).Chápu že mi určitě nebude počítat každý kus atd.. ale tak obrazně jsem prvorodička a momentálně nemám skoro nic (28tt).klidne můžete napsat co se Vám osvědčilo. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 3738 příspěvků 7 inzerátů 08.10.18 15:16

proč anonymně? najdi si v diskusích, je tu už takových diskusí hafo, a co jedna maminka doporučuje, druhá nikdy nepoužila, nebo považuje za zbytečnost

ugluk
Hvězda diskuse 42631 příspěvků 08.10.18 15:27

První dítě je metodou pokus-omyl, nakonec jsem půlku věcí, bez nichž by se jiní určitě neobešli, téměř nepoužila. A naopak jsem dokupovala věci, které ostatní považovali za zbytečné. Za mě - raději méně než více, dokoupit se dá v dnešní době prakticky hned. A máš-li možnost něco popůjčovat, jdi do toho, spousta věcí je jen na velmi krátkou dobu.

radkka
Generální žvanilka 20488 příspěvků 08.10.18 15:28

Taková klasická komoda plná oblečků… 3/4 nikdy neměly na sobě.
Na úplně malé děti jsem nejvíc využila overaly (celé rozepínací, z Tesca za pár korun), byla s tím nejlepší manipulace, body jedině zavinovací. Rvát novorozeněti něco přes hlavu jsem zkoušela jednou a už nikdy víc :oops: říkala jsem si u toho „aha, tak takhle asi vypadá porod“.
Mikinky zase rozepínací, měla jsem x mikin přes hlavu, které na moje děti s kulatou velkou hlavou prostě nešly natáhnout :zed: možná za použití násilí. Jinak ta mi vždy vystačila jedna v každé velikosti.
Při větším chladnu kombinéza, měla jsem různě teplé, přišlo mi to zase lehčí na manipulaci, než vrstvit, vrzneš do kombinézy a jedeš…

Kdybych měla další děti, nikdy bych už nenakupovala tak dopředu a hlavně ne hromady zbytečných hadrů. Ze začátku stačilo cca 6 overalů na jedno dítě (měla jsem dvojčata), ty jsem točila pořád dokola. Děti mi hodně rychle rostly, Newborn oblečení jim bylo asi čtrnáct dní… takže se fakt nezásob mini věcma. A jestli nežiješ na samotě u lesa bez auta, tak už vůbec ne, já skočila do auta a za 20 minut jsem byla z Tesca doma s oblečením na 3 měsíce, věděla jsem, že ho využiju a že dětem chvíli bude.

Měla jsem spoustu různých značek oblečení, i poděděných a upřímně fakt chválím FF z Tesca, Lupillu z Lidlu. V Lidlu jsem to koupila jako nouzovku a bylo to super oblečení, nezničilo se praním, jen teda v Lidlu mají trochu jiné číslování, to oblečení bylo vždycky větší.

Fusaky jsem používala LitlleAngel, ty se podle mě vyplatily, byly super.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16006 příspěvků 08.10.18 15:41

Já mám zas jinou zkušenost než Radka :mrgreen: Raději vrstvím, ptž když si dítě třeba ublinkne, nemusím ho převlékat hned celé :think: Nedám dopustit na bodýčka, za mě nejpraktičtější oblečení :palec: Já je tedy oblíkám přes hlavu - však jsou rozepínací nebo mají pružné lemy, naopak v těch zavinovacích jsme se vžy zamotala :mrgreen: Pak jsou praktické dupačky, ale jen u maličkých dětí :think: Jak se začnou děti hýbat, omezují je v pohybu a pak radši dávám punčocháčky :think: No a samozřejmě mikinky, čepičky a pod :lol: Minimálně používám ponožtičky, ptž furt sklouzávají :think:
Overálky u miminek dávám nejčastěji na noc nebo na ven, kdž je chladno :think:
Takže si, zakladatelko, vyber :mrgreen: Ale hlavně neplaš, vyzkoušej od všeho jen pár kousků a co se ti osvědčí, to dokoupíš :think: Navíc děti hodně rychle rostou, tak to nepřeháněj :kytka:

radkka
Generální žvanilka 20488 příspěvků 08.10.18 15:51

@pe-terka Z toho plyne, že se to prostě musí vyzkoušet :mrgreen: hele, moje děti skoro neblinkaly, takže jsem moc nepřevlékala a měly fakt hustě kulatý hlavy, každý se nad tím pozastavoval, takže možná v tom byl s body přes hlavu háček :lol:

Já bych jenom poradila fakt to nepřehánět, koupit od každého něco, vyzkoušet a uvidíš. U nás měly děti overaly už v porodnici, tam jsme si na to zvykli a přišlo nám to nejlepší. Dupačky moje děti neměly nikdy, když už měly body tak k tomu tepláčky s ťapkama (ponožky jsem taky nevedla).

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16006 příspěvků 08.10.18 16:00

@radkka já si vybavuju, jak jsem neštastně zapínala to zavinovací bodyčko 8) Fakt jsme se ztrácela v tom, kterej cíp mám kam zapnout :oops: :oops: Ty bys pukla smíchy, ale mě to odradilo navždy :mrgreen: Radši to nacpu přes hlavu :P
Ale nejhorší bývaly ty košilky, to ty už asi nepamatuješ :think: Vypadalo to krásně, ale děcka měly furt holý záda a bříška :roll: Dávalo se to před x léty a podědila jsme je na nejstarší děcka :think: Vyřadila jsme je velice brzy a nahradila bodýčkama :pankac:

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 08.10.18 16:02

Důležité je vyzkoušet,je toho na výběr hodně a každé mamince vyhovuje něco jiného. Mě se nelíbí overaly,nepoužívala jsem,body napřed zavinovací,později jen ty zapínací na druky u krku,lodičkové výstřihy nechci. Většinu dětí mám dlouhých a hubených,takže nám nesedí Tesco,Lidl,ale nejlépe HM. Množství podle toho,jak často budeš prát.U nás putuje oblečení z jedné skříně do druhé(máme více dětí převážně stejného pohlaví),takže mám vysoké požadavky na kvalitu,HM,CA a výš,nenakoupila bych hadry z Pepca nebo Kiku,fajn jsou české značky - JOžánek,Tulec Trend,Amálka. A ještě hodně od nás pěkného putuje neteři.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 08.10.18 16:04

@pe-terka No vidíš,a já jsem vybírala kolekce s levorukým zapínáním,zjistila jsem,že jsou trochu levnější než pravoruká :mrgreen: Zavinovací body je luxusní a bude se mi po něm hodně stýskat,protože moje děti se z toho dokázaly už v půlroce vyšrákat,vždy,když byl v postýlce klid,tak jsem přišla a malá byla vyslečená.

radkka
Generální žvanilka 20488 příspěvků 08.10.18 16:11
@pe-terka píše:
@radkka já si vybavuju, jak jsem neštastně zapínala to zavinovací bodyčko 8) Fakt jsme se ztrácela v tom, kterej cíp mám kam zapnout :oops: :oops: Ty bys pukla smíchy, ale mě to odradilo navždy :mrgreen: Radši to nacpu přes hlavu :P
Ale nejhorší bývaly ty košilky, to ty už asi nepamatuješ :think: Vypadalo to krásně, ale děcka měly furt holý záda a bříška :roll: Dávalo se to před x léty a podědila jsme je na nejstarší děcka :think: Vyřadila jsme je velice brzy a nahradila bodýčkama :pankac:

Košilku mi máma přinesla jako ukázku, fakt strašný :mrgreen:
Já mám asi prostě ráda zapínání cvočků, jak na body, tak na overalu :lol:

@Jana206 píše:
@pe-terka No vidíš,a já jsem vybírala kolekce s levorukým zapínáním,zjistila jsem,že jsou trochu levnější než pravoruká :mrgreen: Zavinovací body je luxusní a bude se mi po něm hodně stýskat,protože moje děti se z toho dokázaly už v půlroce vyšrákat,vždy,když byl v postýlce klid,tak jsem přišla a malá byla vyslečená.

Nene :mrgreen: tak to se mi nestalo a to jsem si myslela, že mám šikovný děti.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16006 příspěvků 08.10.18 16:15

@radkka pravda, já si na cvočky nepotrpím :think: kamarádka používá látkový plíny na cvočky a když jsem jí přebalovala malou, mohli mě čerti sebrat :cert: :mrgreen: Zlatej sucháč :P

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16006 příspěvků 08.10.18 16:16
@Jana206 píše:
@pe-terka No vidíš,a já jsem vybírala kolekce s levorukým zapínáním,zjistila jsem,že jsou trochu levnější než pravoruká :mrgreen: Zavinovací body je luxusní a bude se mi po něm hodně stýskat,proto­žemoje děti se z toho dokázaly už v půlroce vyšrákat,vždy,když byl v postýlce klid,tak jsem přišla a malá byla vyslečená.

no vidíš, to by se mě nemohlo stát :mrgreen: :kytka:

Uživatel je onlinemalákráličice
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 08.10.18 16:20

@radkka Mam to uplne stejne. Nejlepsi overalky z Tesca. A pak kombinace body nebo zapinaci kabatek a dupacky. Taky jsem udelala zbytecne velke zasoby. Mikinka zatim staci jedna. Peru skoro denne, mam susicku neco soupnu na susak a tocim asi ctyri kousky obleceni. Hodne vyuzivam obyc. bile pleny, jednorazove prebalovaci podlozky, hnizdo, lehatko tiny love.
Nepouzila jsem: vlhcene ubrousky a veskerou kosmetiku (mala ma vyrazku, takze perlan a voda staci), vlozky do podprsenky, polodupacky a teplacky (nemaji cvocky mezi nozkama), vsechno pres hlavu, ponozky (dostala jsem jich tolik, ze bych mohla mit stonozku), cepicky.

radkka
Generální žvanilka 20488 příspěvků 08.10.18 16:21
@pe-terka píše:
@radkka pravda, já si na cvočky nepotrpím :think: kamarádka používá látkový plíny na cvočky a když jsem jí přebalovala malou, mohli mě čerti sebrat :cert: :mrgreen: Zlatej sucháč :P

Teď jsem si vzpomněla, jak jsi mluvila o té košilce, že se mě moje babička ptala, když jsem byla těhotná, jestli mám plymo :mrgreen: musela jsem si to vygooglit, neměla jsem potuchy, co to je, koukala na mě, jak na krkavčí matku :mrgreen:
No vidíš, tak už víme, kde byl problém :pankac:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16006 příspěvků 08.10.18 16:27
@radkka píše:
Teď jsem si vzpomněla, jak jsi mluvila o té košilce, že se mě moje babička ptala, když jsem byla těhotná, jestli mám plymo :mrgreen: musela jsem si to vygooglit, neměla jsem potuchy, co to je, koukala na mě, jak na krkavčí matku :mrgreen:
No vidíš, tak už víme, kde byl problém :pankac:

ten pojem jsme v životě neslyšela, a to jsme matka matadorka :mrgreen: No už vím, dohledla jsem :think: „Plymo“ jsem tedy používala minimálně, radši lehkou zavinovačku, ze které se děti neodkopaly :think: A když byla velká vedra, zakrývám je látkovou plenou

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >