výborná knížka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 27.12.08 13:18
výborná knížka

Ahoj holky, musím se s vámi podělit o dobrého pomocníka v tom našem snažení. Ježíšek (můj přítel) mi pod stromeček nadělil výbornou knížku zabývající se problémy a snažením se o početí. Je to „Nejrychlejší cesta k přirozenému početí“. Zjistila jsem, že mým problémem by mohla být pouhá nízká hmotnost :D Takže jsem si naordinovala jíst a jíst… Knížku 100% doporučuju!!! :wink:

Reakce:
Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.12.08 16:10

A jak nizkou hmotnost mas?Ja mela 48kg a v pohode

vjoo
Kecalka 234 příspěvků 27.12.08 17:21

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.12.08 20:16

Vjoo ale ja tady prece nepisu o plodnosti :roll:

Ale pamatuji si ze mi Hanscha v jedne diskuzi na neco odpovidala a psala ze zrejme nema ovulaci takze asi bude problem jinde ne :wink:

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 27.12.08 20:46

Je pravda, že mě trápí krátký cyklus… takže mám pochybnosti o ovulaci :? Začala jsem s měřením BT a ukázkovou křivku teda nemám. Ale to nemusí nic znamenat, z křivky se spíš dá naučit poznat své tělo a cyklus a naučit se určovat 1.den MS. Ale zpátky k té knížce. Tam píší, že informace o množství tělesného tuku se dostávají k mozku, který může v období strádání „odpojit“ méně důležité systémy…a těmi se za této situace reprodukční orgány stávají. Tělo se přeci za těchto podmínek nebude chtít rozmnožovat, neboť matka by měla problém potomka uživit.
Potíže samozřejmě nemusí mít každý. Je to individuální. Někdo může bez potíží otěhotnět, ale potratí, nebo se rodí děti s nízkou porodní váhou popř. předčasně. Ale někdo je zcela bez potíží.
Teď mě ještě napadá příklad u anorektiček. Ty přestávají menstruovat a tudíž i ovulovat a to v závislosti na malé hmotnosti.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.12.08 20:49

Hanscho nepises ale jak nizka hmotnost te trapi :wink: nebo je to tajne?

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 27.12.08 21:06

Tajný to samozřejmě není, zapomněla jsem na to reagovat :idea: Nejsem žádná anorektička, jen jsem spíš preferovala zdravou stravu. Ale nijak striktně, oslavy a období „mlsnosti“ se bez hřešení neobešly :wink: Vážím 52 - 54kg (různě to kolísá, 52kg spíš v létě) na 172cm. Mylsím, že takových holek jako já vídáte na ulici běžně. Špíčky na sobě vidím taky, nejsem žádný sportovec. Jen si teď říkám, když se vrhnu do tloustnutí, měla bych i tak lehce cvičit, aby se netvořily jen ošklivé špeky, ale tělo mělo trochu tvar. Nemáte někdo typ na zdravé tloustnutí? :?

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 28.12.08 10:15

No, já teda léta řeším spíš opačný problém, ale existuje recept na úpravu váhy, aby byla optimální (ať už to chce zhubnout nebo přibrat), a to sice pravidelně, nejméně 5krát denně jíst.Rozhodně bych váhu netlačila nahoru nějakým násilným přejídáním se.A držím palec, ať se miminko brzy povede, ať už je příčinna kdekoli… :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >