Výchova 10měsíčního miminka

9.10.21 07:46

Výchova 10 měsíčniho miminka

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak mohu učit svoji holčičku samostatnosti. Je to prvni miminko, tak že sem velmi utupovala vytvořila na sebe pár bičů. Už od narození sem se ji snažila velmi věnovat a učit ji, měla problémy s usínanim tak že jsme se naučili spat všichni spolu v posteli, coz nám nevadi, ale je horši ze usína pouze u prsa, kdy mi leží na klíně a houpu ji. Nedokážu ji naučit spinkat v postylce a nebo aspon jinemu stylu usinani, proto ze už neni zrovna nejlehcí 😀 😅. Kočarek na usinani bohuzel taky nejde. Ona kocar primo nesnasi ani na prochazky. Nemeli by jste pro mě nejakou radu? Mála je na mě dost závislá za co jsem i celkem rada tak to ma podle me byt, ale ma to mit své hranice. Neumi si sama hrat s hrackama spis ji bavi kdyz po me leze a samozrejme se moc rada nosi v ruce.
Vim že tu pisu velmi obsahle, ale tim že je to prvni mimco, tak uplne nevim jak na ni. Jak ji ucit proto ze kdyz se o neco snazim tak se vetsinou jen vzteka a nic se ji nechce. Je težké ji učit a neustupovat kdyz se zacne vztekat a přitel moc trpělivosti nema tak že ji ustoupí a udela co malá chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2834
9.10.21 08:06

Rada? Prijmout dite takove jake je a smirit se s tim, ze nebude vse, tak jak chci ja. Dite ma sve potreby a nebude to vzdy podle mych predstav. Mozna rada, ze se ji nemusis furt venovat a nechat ji, at se zabavi chvili sama. Je to uplne normalni mimino a na nejakou samostatnost ma jeste cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4563
9.10.21 08:10

Všechno chtělo svůj čas, když jsem začala něco měnit dělala jsem to postupně, konzistentně a trvalo třeba 14 dní než si na to zvykla, zde bylo třeba být skutečně důsledná a nepovolit. Některé věci jsem nechávala plynout a dávala ji čas na to, aby se sama naučila.
Např. usínání u prsa jsem nahradit musela, protože jsem přestala kojit. Usínání o samotě jsem zase nechala plynout a vyřešilo se to samo před druhým rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35364
9.10.21 08:13
@petulenka1998 píše:
Dobrý den,
zajímalo by mě, jak mohu učit svoji holčičku samostatnosti. Je to prvni miminko, tak že sem velmi utupovala vytvořila na sebe pár bičů. Už od narození sem se ji snažila velmi věnovat a učit ji, měla problémy s usínanim tak že jsme se naučili spat všichni spolu v posteli, coz nám nevadi, ale je horši ze usína pouze u prsa, kdy mi leží na klíně a houpu ji. Nedokážu ji naučit spinkat v postylce a nebo aspon jinemu stylu usinani, proto ze už neni zrovna nejlehcí 😀 😅. Kočarek na usinani bohuzel taky nejde. Ona kocar primo nesnasi ani na prochazky. Nemeli by jste pro mě nejakou radu? Mála je na mě dost závislá za co jsem i celkem rada tak to ma podle me byt, ale ma to mit své hranice. Neumi si sama hrat s hrackama spis ji bavi kdyz po me leze a samozrejme se moc rada nosi v ruce.
Vim že tu pisu velmi obsahle, ale tim že je to prvni mimco, tak uplne nevim jak na ni. Jak ji ucit proto ze kdyz se o neco snazim tak se vetsinou jen vzteka a nic se ji nechce. Je težké ji učit a neustupovat kdyz se zacne vztekat a přitel moc trpělivosti nema tak že ji ustoupí a udela co malá chce.

Nijak jsem miminko neomezovala, byli jsme prostě pořád spolu. Miminko péčí a pozorností nerozmazlíš. Spíš naopak. Na koho se má to mláďátko obracet, když ne na svoji mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
9.10.21 08:48

Jeste i muj 2,5lety si poradne nehraje sam a vyzaduje nasi pritomnost v pokojicku, pripadne se kolem nas mota, kdyz jsme jinde. Chce byt s nami. :nevim: usinani v tomhle veku jsme resili tak, ze jsme s nik lezeli na posteli a cekali, az prestane hopsat, zalehne a usne. Nekdy to trvalo i hodinu, hodinu a pul… ale vsechnonse casem meni a je potreba to prizpusobovat potrebam ditete. Casem jsme presli na to, ze jsme ho davali do postylky a lezeli vedle na posteli, pak jsme ho v postylce nechavali a chodili za nim, pak prisla velka postel, kde jsme s nik lehavali, pak precist pohadku a odejit, ted si vezme flasku s mlikem, odejde do postele, prikryje se a my jenom prijdeme za 10 minut k spicimu diteti pro lahev. Ale taky to nemusi byt konecny stav a berem to, jak to je. Kdyz chce precist pohadku, precteme. Kdyz chce, abychom si tam na chvili lehli, lehneme. Kdyz na nas vola, prijdeme… vytvor si misto houpani s kojeni novy ritual, ktery budes dodrzovat… zkusila bych nekojit a nehoupat az do usnuti, ale do nejakeho polospanku, kdy bych pak dite polozila vedle sebe a cekala s nim, az usne. No a postupne bych zkracovala dobu kojeni a houpani a prodluzovala dobu lezeni vedle sebe.
Ale s tou samostatnosti bych to nevidela v tomhle veku moc nadejne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
9.10.21 08:54

Vychovavat muzes tak, ze se ji budes venovat, budes si s ni povodat, budes ji mazlit a das ji pocit bezpeci. Budes ji ucit komunikaci s lidmi. Lasce ke zviratum. Budes podporovat jeji zvidavost.

Je to vycerpavajici a nekdy na palici, ale tak to je.

Upustila bych od snahy za kazdou cenu neco a i od toho zpatecnickeho “upletla jsem si na sebe bic” a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
9.10.21 08:55

Tak hlavně RESPEKTOVAT přirozený vývoj dítěte! Přečíst si nějakou knihu o vývojových obdobích, o kojeneckém období jako takovém a nemít přehnané nároky na dítě, u kterého je naprosto dostačující, že chce být mámě na blízku a nehrát si samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.21 09:04

Jiste ja vas chapu a dekuji Vam za nazory. Casto mi do toho mluvi rodina a ze se ji moc venuji a ze to neni uplne dobre a ze by mela spat sama a bez prsa a takovy ty klasiky, ze clovek zacne pochybivat jedtli dela veci spravne. Ale dekuui vam a zkusim vase rady ohledne spinkani a jinak ji necham at si dela co potrebuje. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
9.10.21 09:12
@petulenka1998 píše:
Jiste ja vas chapu a dekuji Vam za nazory. Casto mi do toho mluvi rodina a ze se ji moc venuji a ze to neni uplne dobre a ze by mela spat sama a bez prsa a takovy ty klasiky, ze clovek zacne pochybivat jedtli dela veci spravne. Ale dekuui vam a zkusim vase rady ohledne spinkani a jinak ji necham at si dela co potrebuje. :palec:

Tak ale jsi uz mama, nemusis poslouchat :kytka: nevyzadane rady vypust a dej na svuj matersky cit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2922
9.10.21 09:24

Porid si nositko :palec:…joo rodina, taky pry s dcerou moc diskutuju, mam ji dat jednu na zadek a zavrit do pokoje :nevim: nezajem :mrgreen:…dulezite je, jake mas hranice ty..co ti vadi/nevadi…uspavani se da natrenovat, jen musis vydrzet a pocitat tak s tremi tezkymi vecery…doporucuju knizku kazde dite muze dobre spat…a to hrani..no ja si uz moc nepamatuju, ale dcera si zacla hrat trochu sama, az kdyz byla obratnejsi, chodila a podala si co chtela..,ale stejne si hraje hlavne se mnou/tatinkem, babickou…to je normalni. Hlavu vzhuru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.21 09:36

To male je 10 mesicu a uz leze a postavi se o nabytek :D ale taky si rikam ze to jeste prijde ted jeste sem zabavnejsi ja a to jasny 😀 zase v tehle vecech je moc sikovna jen si zacina posazovat co chce ona ale nic spatneho jen se obcas vztekne ze ji nechci vzit na ruce a nebo ze bez pisnicky v telce nechce jist :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8014
9.10.21 09:51

@petulenka1998 10m dítě si opravdu samo hrát ještě nebude :lol:
Takže klid na vše co píšeš je opravdu ještě malinká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8014
9.10.21 09:53
@Melodie91 píše:
Porid si nositko :palec:…joo rodina, taky pry s dcerou moc diskutuju, mam ji dat jednu na zadek a zavrit do pokoje :nevim: nezajem :mrgreen:…dulezite je, jake mas hranice ty..co ti vadi/nevadi…uspavani se da natrenovat, jen musis vydrzet a pocitat tak s tremi tezkymi vecery…doporucuju knizku kazde dite muze dobre spat…a to hrani..no ja si uz moc nepamatuju, ale dcera si zacla hrat trochu sama, az kdyz byla obratnejsi, chodila a podala si co chtela..,ale stejne si hraje hlavne se mnou/tatinkem, babickou…to je normalni. Hlavu vzhuru

Zavřít 10m dítě do pokoje a dát na zadek… To se člověk až diví, že některé děti dožily dospělosti… Snad to říkají jen tak, aby byli zajímaví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.21 09:57

Jinak nositko mame uz od narozeni a jeden cas sem musela uspavat v nem ale nastesti jsme to odnaucili. A ted jen na kratke prochazky ji beru do nej. Ono uz tech 10 kilo co mala vazi tak se uz pronese i v nositku.
A to teda souhlasim ze davat tak malemu diteti na zadek a zavrit do pokoje je trochu moc stejne by to to dite nechapalo tak ze to by bylo zbytecne jen by plakalo proto ze by nevedelo co se deje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2922
9.10.21 10:01
@janickaIII píše:
Zavřít 10m dítě do pokoje a dát na zadek… To se člověk až diví, že některé děti dožily dospělosti… Snad to říkají jen tak, aby byli zajímaví…

Nee, dceri uz jsou dva, to jsem napsala blbe :cert: ale ja bych to neudelala ted, ani pred tim…ale podstata je stejna…rikat, ze 10m nemam chovat nebo ze mam dvoulete zbit a zavrit, je stejna blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat