Výchova a moderní technika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 16.08.10 10:56
Výchova a moderní technika

Byla jsem dnes nucena se tak trochu zamyslet nad tím, jaký vliv má na výchovu dítěte moderní technika. Zamyšlení trochu s úsměvem, ale taky trochu vážné..

Byla jsem s dcerou vybrat peníze v bankomatu a ptala se mě, co to děláme. Tak jsem řekla, že jdeme pro korunky. Pak mě napadlo, že nechci, aby si myslela, že korunky se prostě jen tak berou, že jí musím vysvětlit, že přítel musí chodit do práce, abychom měli korunky. Zkusila jsem to. Nepochopila to. Stejně si pořád myslí, že když nějaká hračka stojí moc korunek, stačí si pro ně zajít. Vím, je ještě malá, ale stejně bych chtěla, aby to chápala. Bankomaty mi v tom ale moc nepomáhají :-)

Reakce:
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 16.08.10 10:57

Omlouvám se za duplicitu. To samo. :roll:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 16.08.10 11:05

U nás začalo zabírat až když si začal uvědomovat že chodím do práce i já.Takže mu řeknem ,že mi tam korunky posílají z práce za to že tam chodím-já nebo manžel.

Třeba je jěště malá a pochopí až dýl:wink:

U nás to bylo kelm toho 3 roku,když z něčím mlátil tak se mu snažíme říkat,že na to musím chodit vydělávat ty korunky do práce.Většinou to zabere a přestane to ničit.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 16.08.10 11:14

Maminko kup mi tu panenku, prosíííííím.
Nekoupím, nemám penízky.
Tak pod pro penízky, bankomat ti je dá.
:lol:

Tak tohle jsem už zažila mnohokrát v různých obdobách. A pokus o vysvětlení se nepovedl, prostě penízky se berou z toho stroje ve městě :)

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 16.08.10 11:27

Já se snažím vysvětlovat, že ty penízky nejsou „zadarmo“, tatínek chodí to práce proto, abychom měli peníze na jídlo,oblečení, hračky, výlety, že všechno se platí. Já je mám za to, že jsem s malou doma, ale až bude větší, půjde do školky, už peníze dostávat nebudu, půjdu do práce, kde je budu vydělávat.Bankomat je jen prostředek, kam nám ty peníze posílají.

Mám pocit, že starší čtyřletý to už chápe, i když rád toto zapomíná a musím vysvětlovat neustále dokola.

Mladší vždycky, když přijdeme k bankomatu stoupne v kočárku a napodobuje ťukání :mrgreen:

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 16.08.10 11:28

Ježiš, co mě ještě všechno teda čekáááá :-)

Máš pravdu, že bankomat je v tomhle kontraedukativní :-D … nicméně tě uklidnim, že i někteří dospěláci mají s „virtuálníma“ penězma problém a furt žijou s tím, že se prostě zase dojde do BKM (bankomatu, né bílkoviny kravskémo mléka - ježiš, jak už jsme z toho emimina zblblý, co :-D ) a pokud chtějí vyjít s penězma, tak si musí vybrat jednorázově keš na určitý období a hospodařit s hotovostí, opravdu a prej jsou to spíše singl ženy (jsem onehdá četla + vyslechla v radiu).

Zkusila bych to vysvětlit tím, že ten bankomat je jen taková krabička na penízky, tam je mají lidi schovaný v tý krabičce v bankomatu a mají tam jen pár penízků a prostě někdy penízky dojdou, už další nejsou a musí se jít do práce, aby tam zase dali další penízky. Proto se musí s penízkama šetřit a nemůžou se furt vytahovat z krabičky, protože každá věc stojí penízky - dobrůtky, oběd, kaši, hračky, kárka, nový oblečení, za všechno se musí dávat penízky, takže se nemůžou furt brát jenom na hračky a dobrůtky. No nevim - to je jen teorie, tak velký dítko ještě nemám, tak radim „z vody“ :nevim: :lol:

Btw. já jsem prej byla už od velmi útlýho věku hroznej škrt a hrozně na prachy :mrgreen: v krámě jsem prej matce vytahovala vložky z košíku a hádala se na celou samoobsluhu, že to kupovat nebudeme, že ona to jen doma schová a pak to vyhazuje do koše :roll: nebo jsem se strašně vztekala, že kupuje tatranky apod., že to kupovat nebudeme, že to nepotřebujeme (ale ve skutečnosti jsem byla hroznej mlsňoch a všechno sladký okamžitě sežrala honem hned v mžiku a styděla se v obchodě za to, že takhle mlsám). Takže u mě spíš opačnej problém, že mi matka chtěla něco koupit a já jsem jí přemlouvala, že to nepotřebujeme a budeme setřit penízky - no skrblík prostě. Dneska už to ale se mnou tak špatný není a i za dobrotu ráda pustím :jazyk:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 16.08.10 11:49

Mně kamarádka vyprávěla, jak vysvětlovala své čtyřleté holčičce, že na další hračku v obchodě už nemají peníze a holčička prý: „Tak to budeš muset příště zůstat dýl v práci, abysme ty penízky měli.“ :mrgreen:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 16.08.10 14:44

U nás zase platí,že když Adámek pláče když jdu do práce,tak mu řekneme že jdu vydělávat korunky na hračky a ňaminky :mrgreen: A pak už je klid 8-)

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 16.08.10 15:45

Je opravdu ještě malá, to nepobere..Zkus později. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >