Výčitky vuči dětem?

Anonymní
31.5.20 23:51

Výčitky vuci dětem?

Jsou dny, které běží mílovými kroky a člověk nemá čas přemýšlet, pak jsou dny kdy mne přepadnou myšlenky. Ani nevím, co čekám, jen se potřebuji vypsat a třeba slyšet nezaujatý názor.
Ano, občas mám výčitky vůči mým dvěma dceram. Proč? Jsme jedna z těch pár „duhovych rodin“ (pro nezasvecene lesbickych), které v čr jsou. Sly jsme na to systematicky, první byla láska jako tram, pak vstup do registrovaného partnerství, stejne příjmení. Partnerka pro mne znamenala strašně moc, domov, lásku, mou druhou, lepší polovičku. Po dětech jsem toužila vždy. Ona už jedno měla, ještě hoodne za mlada. Klukovi bylo 20 jak jsme se s partnerkou poznaly, studoval tou dobou v zahraničí, měl svůj život. Vznikl na jednom školním výletu, když bylo partnerce 17. Jeho tatínek byl jeden z těch, co se ozve jednou za 3 měsíce a peníze posílal taky sporadicky, takže ho partnerka více méně vychovavala sama. Ale to není teď podstatné.
Než jsme se poznaly, žila jsem 5 let v Kanadě měla jsem tam přítelkyni a málem jsem tam kvůli ni zůstala snad napořád:-) osud tomu chtěl, že jsem se vrátila zpět do čech, poznala Janu-mou současnou partnerku. Z kanady jsem byla na gay rodiny zvyklá, jsou tam normální součástí společnosti. Nez jsme "se začaly snažit o dítě ", samozřejmě jsem zvažovala i morální stránku věci, ale došla jsem k závěru, že dva milující rodiče (ať už bio či nebio) jsou vše, co dítě potřebuje. Našly jsme si dárce- (je otcem obou našich dcer, není úplně anonymní, nějaký minimální kontakt přes mail máme a je ochoten i poznat dcery osobně, když ony to budou chtít) úspěch se dostavil velmi rychle a narodila se nám úžasná holčička. Nechtěla jsem, ať je jedinacek, tak jsme brzy dárce požádaly znovu a teď máme doma dvě cacorky :srdce:
A teď k jádru věci. Možná si někteří řeknou, že jsem úplně mimo a mělo mi to být jasné hned, ale opravdu, jako bezdetna jsem uvazovala úplně jinak než uvažuji teď. Kolikrát si říkám (ačkoli má žena dcerky miluje a moc si jich užívá a ony miluji jí), zda je to vlastně vůči ním ok. Moje babička mi na smrtelné posteli řekla, že jsem sobec, který vlastní děti okrádá o otce. Od té doby mi to leží v hlavě. Co když je to pravda. Někdy si říkám, že jsem měla objevovat svou lásku k ženě pro dobro svých budoucích děti. Až teď jako máma vím, že ony jsou pro mne vším a udělala bych pro ně cokoli. A ten můj pocit zodpovědnosti za jejich štěstí je pro mne obrovský. Někdy si říkám, co když ony budou trpět tím, že já jsem odlišná, tudíž nemají klasickou rodinu. Co když mi to budou mít za zlé, až budou velké… ta mladci je ještě maličká, starší má skoro 3 rocky a ví, že většina dětí má mámu s taťkou a ona má mamku a Jaju - tak rika partnerce. Zatím jí to samozřejmě nijak netrápí a je to spokojená vesela holčička. Často se ke mne tuli a mazli se a já si někdy říkám, zda se bude takto tulit a mít mě tak ráda i třeba, až jí bude 10let a ona (a její sestra) budou vše chápat. Že vlastně jejich matka rozhohla za ně a nebudou mít ten klasický vztah s taťkou jako většina dětí.
Má partnerka to vidí jinak. Vzhledem k tomu že syna vychovavala téměř sama, přijde jí, ze dceram nic nebereme, že naopak se snažíme být dobrými rodiči… ve mne ten červík ale někdy hloda… kdo dočetl až sem, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22374
1.6.20 00:01

Prosím tě, co blbneš? Velký procento dětí v téhle zemi vyrůstá jen s jedním rodičem a chodí jim někdo kázat? Nechodí! Ti trubci kolem tebe, co se ti snaží nasadit tohohle brouka do hlavy, to dělají jen proto, aby se sami dokázali vyrovnat s odlišností vaší rodiny. To vůbec není o tobě, to je jen a jen o nich. Je to takovýto - já tě teď trochu podseknu a zamoralizuju si, protože se pak budu cítit jako lepší a spravedlivější člověk…kulový leda! Nenech se rozházet, užívej dětí a partnerky! Dítě vyrůstající s jedním rodičem je v dnešní době naprosto normální, tak kde je problém, když mají rodiče dva, byť stejnýho pohlaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 00:03

Podivej kolik deti vyrusta v neuplne a nefunkcni rodine, vy davate detem lasku a bezpeci a to je oc tu bezi. Netrap se tim. Mam dve kamaradky lesby, jsou “manzelky” - neziju v CR ;) a kdyby mely deti tak vim, ze ty deti se s nima budou mit suprove.

• Citovat
  • Nahlásit
3748
1.6.20 00:05

Já měla oba rodiče a oba stáli za prd. Než takový otcovský model, který jsem měla já, to radši žádný. :? Ale třeba můj chlap je skvělý otec, dítě zbožňuje a dítě zbožňuje jeho. Je tam ten mužský element, který já prostě nedokážu nahradit a jsem hrozně ráda, že mají takový vztah. Takže jo, asi jsi trochu sobec. Ale víš co? Možná je pro dítě lepší lesba taťka než to, co místo otcovství předvádí někteří chlapi. Navíc děti už máte, tak jsou takové úvahy zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 00:09

@Janli děkuji moc za podporu. Jsou chvíle, třeba ve fimlu vidím, jak otec vede dceru k oltari a já si řeknu, ze tohle naše holčičky asi prostě nezažiji. Pak ale jsou chvíle (a těch je více), kdy lezime všechny 4 v posteli, já jsem po celém dni totálně ko, kojim malinkou z jedné strany, z druhé se tuli starší a partnerka leží s námi a čte pohádky a všechy 4 usinane a v tyhle chvíle se cítím tak požehnana a obklopena laskou, že bych nemenila za nic na světě. Já jsem moc šťastná, jen si občas říkám, co dcery…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 00:14
@Serpentini píše:
Já měla oba rodiče a oba stáli za prd. Než takový otcovský model, který jsem měla já, to radši žádný. :? Ale třeba můj chlap je skvělý otec, dítě zbožňuje a dítě zbožňuje jeho. Je tam ten mužský element, který já prostě nedokážu nahradit a jsem hrozně ráda, že mají takový vztah. Takže jo, asi jsi trochu sobec. Ale víš co? Možná je pro dítě lepší lesba taťka než to, co místo otcovství předvádí někteří chlapi. Navíc děti už máte, tak jsou takové úvahy zbytečné.

Já jsem právě takový vztah s taťkou nikdy neměla, nikdy jsme si nebyli blízcí a rodiče se brzy rozvedli. Tak jsem si tu důležitost otce ani tak neuvedomovala…Až teď, jak je to kolem nás samá rodinka a někteří ti tatinci jsou fakt skvělí, pyšní atd. Říkám si, že mít takového tátu musí byt určitě pro deti fajn. Ale máš pravdu, věci jsou už tak jak jsou…

• Citovat
  • Nahlásit
15124
1.6.20 00:21

Je úplně jedno, jestli má dítě dvě maminky, dva tatínky, jednu maminku, jednoho tatínka, nebo maminku a tatínka, hlavně, když je milované

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101586
1.6.20 00:28
@Anonymní píše:
@Janli děkuji moc za podporu. Jsou chvíle, třeba ve fimlu vidím, jak otec vede dceru k oltari a já si řeknu, ze tohle naše holčičky asi prostě nezažiji. Pak ale jsou chvíle (a těch je více), kdy lezime všechny 4 v posteli, já jsem po celém dni totálně ko, kojim malinkou z jedné strany, z druhé se tuli starší a partnerka leží s námi a čte pohádky a všechy 4 usinane a v tyhle chvíle se cítím tak požehnana a obklopena laskou, že bych nemenila za nic na světě. Já jsem moc šťastná, jen si občas říkám, co dcery…

Víš co je dětí, které otec opustil a kašle na ně? Mraky. A maminky se starají co můžou. Co dětí vyrůstá v celé rodině a jsou tam hádky. Co do otce, když se ho děti a třeba i ta partnerka bojí, nebo je ten otec pořád pryč v hospodě nebo jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
1.6.20 00:41

Znáš Dva táty na YouTube? Pusť si je. Za mě jsou ti dva úplně boží rodiče. :srdce:

Milující rodiče jsou úplně nejvíc, a to, kterého jsou pohlaví, je úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
1.6.20 00:49

Netrap se tím, pro dítě je nejvíc důležitá pozornost a láska. Pak je fuk jestli je to mama a mama nebo táta a mama.
Mám oba rodiče a nikdy mě neviděli vyhrávat zlaté medaily (a že jich mám). Pro mnohem méně úspěšnější děti rodiče přijížděli vždy. A pak po soutěži všichni se objimali a já stojim ztracena, rozhlizim se v davu a vidím same cizi obličeje. Achjo jak jsem to napsala, rozbrecela jsem se. :,( Bylo toho víc.. Tohle deti nesmí zažít.
A jinak, tvoje dcery nebudou řešit tvoji orientaci. I v 9 letech jsem věděla o takových párech a vždy mi to bylo fuk, už od mala jsem toho názoru, ze hlavní je aby člověk byl šťastný.
Akorát pocitej s tím, že v pubertě můžou říct v zápalu nějakou hnusnou poznámku, to si neber k srdci. Je to puberta jen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
1.6.20 01:19

Genesis 3
A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu. Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem. Oba dva byli nazí, člověk i jeho žena, ale nestyděli se.„…
V knize Genesis je uveden varovný příběh zániku měst Sodomy a Gomory. Právě z názvu Sodomy bylo odvozeno pojmenování pro zvrácené sexuální chování - sodomii. Sodomie označuje společensky neakceptované sexuální chování, např. anální sex, stejnopohlavní styk či sexuální styk se zvířaty.“… Korintským 6,9. Bůh zde prohlašuje, že nespravedliví lidé nebudou dědici Jeho království a v následném výčtu uvádí smilníky, modláře, cizoložníky, rozkošníky, homosexuály, zloděje, hrabivce, opilce, utrhače a lupiče. Všechny tyto věci Bůh považuje za ohavnost a lidé, kteří tak jednají, nevejdou do Božího království. Přesto však Bůh hned v následujícím verši dává naději i jim! -
„Takoví jste někteří byli. Ale dali jste se omýt, byli jste posvěceni, byli jste ospravedlněni ve jménu našeho Pána Ježíše Krista a v Duchu našeho Boha.(1 K 6,11)“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
1.6.20 01:20

Římanům 1:13-28

Rád bych, abyste věděli, bratří, že jsem už často zamýšlel přijít k vám, abych i mezi vámi sklidil nějaké ovoce, tak jako mezi jinými národy; ale až dosud mi v tom bylo vždy zabráněno. Cítím se totiž dlužníkem Řeků i barbarů, vzdělaných i nevzdělaných…
Boží hněv se zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svou nepravostí potlačují pravdu… Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě… Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství: zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů. Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá vlastní těla; vyměnili Boží pravdu za lež a klanějí se a slouží tvorstvu místo Stvořiteli - on budiž veleben na věky! Amen. Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost. Protože si nedovedli vážit pravého poznání Boha, dal je Bůh na pospas jejich zvrácené mysli, aby dělali, co se nesluší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
1.6.20 01:59

Kritici Jana Pavla II. považovali jeho osobu...

.. za brzdu pokrokových snah Druhého vatikánského koncilu; byl podle nich vlajkovou lodí pro konzervativce v katolické církvi. Pokračoval v neochvějné opozici vůči antikoncepci, potratům a homosexualitě. Kontroverzním bodem pontifikátu Jana Pavla II. byl podle nich i jeho list všem biskupům z 1. října 1986, kde popsal homosexualitu jako „sklon směřující k intrinzickému morálnímu zlu“ a „objektivní (zdravotní) poruchu“. V jeho knize Paměť a identita tvrdil, že tlak na homosexuální manželství by mohl být částí „nové ideologie zla…, která se snaží pošlapat lidská práva proti rodině a člověku.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
1.6.20 02:46

Příspěvek upraven 01.06.20 v 02:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
1.6.20 02:46

Ahoj, já vyrůstala s tátou a kdyby s námi nežil, vyšlo by to nastejno. Když už pracoval, tak to propil, mě nesnášel, žárlil na mě (prý jsem ho okrádala o matčinu lásku), v jednu chvíli si chtěl udělat partnerku ze mě. Všechno táhla máma, měla dvě práce, aby nás uživila a já mohla vystudovat VŠ. Takže souhlasím, že nejdůležitější je, aby bylo dítě milované a spokojené a pak je jedno, zda má dvě mámy, dva táty nebo tátu a mámu. O tátu je neochudis, jste v kontaktu, jednou se ním přeci můžou poznat, když budou chtít. Jinak si myslím, že jako máma budeš mít vždycky pocit, že jsi mohla udělat něco jinak. Já to řeším už teď, s dvouměsíční dcerkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat