Vyhřezlá ploténka - jezevčík

Anonymní
4.6.20 20:20

Vyhřezlá ploténka jezevčík

Ahoj, máme 5 letého jezevčíka. V sobotu při venčení odmítal chodit a jen spal. V neděli měl bolesti při zvedání a trošku mu padal zadeček ze strany na stranu. V pondělí jsme jeli na veterinu a po RTG byla diagnostikována vyhřezlá ploténka. Dal mu inj na zánět a na bolest a vitamín B12. Od návštěvy veterináře se mi z minuty na minutu zhoršovali zadní packy. V úterý na další injekci a léky domů na bolst. Dnes nožičky tahá za sebou, neudrží moč ani stolici. Máme naordinovaný naprostý klid. O operaci nám vůbec nic neříkal a já jsem v naprosté panice, protože co všude čtu, tak všem hned řekli okamžitá operace nebo utracení…což bych nedala. Nám ať přijdem v pondělí na kontrolu a pak začneme rehabilitace…Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.6.20 20:23

Kamrádka to řešili taky. Jezevčíkovi sice operaci zaplatili a podstoupil ji. Ale nepomohlo a nakonec ho utratili, protože se na něj nemohli koukat jak trpí. Řekli jim, že se to do tří měsíců možná spraví, možná taky ne. Tak držím palce. Není to jednoduché. :srdce:

Anonym z důvodu informací o kamarádce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.20 20:39
@Anonymní píše:
Kamrádka to řešili taky. Jezevčíkovi sice operaci zaplatili a podstoupil ji. Ale nepomohlo a nakonec ho utratili, protože se na něj nemohli koukat jak trpí. Řekli jim, že se to do tří měsíců možná spraví, možná taky ne. Tak držím palce. Není to jednoduché. :srdce:Anonym z důvodu informací o kamarádce.

To nedám :,( :,( :,( :,( :,(…kolik pejskovi bylo?

• Citovat
  • Nahlásit
10963
4.6.20 20:55
@Anonymní píše:
To nedám :,( :,( :,( :,( :,(…kolik pejskovi bylo?

Muj pekinez na operaci byl asi v osmi letech a žil ještě dalších pět nebo šest let.
Jen to chtělo trochu omezení v pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.20 20:57
@g.sandova píše:
Muj pekinez na operaci byl asi v osmi letech a žil ještě dalších pět nebo šest let.
Jen to chtělo trochu omezení v pohybu.

A když jsi šla na veterinu jaké měl problémy? Už nechodil? Já se divím, že nám operaci hned nenabídl…řekl že úspěšnost léčby je 95%..to mě uklidnilo. Teď co všechno čtu, tak bulím a mám o něj strašnej strach. Všude píšou operace a co nejdříve.

• Citovat
  • Nahlásit
10963
4.6.20 21:02
@Anonymní píše:
A když jsi šla na veterinu jaké měl problémy? Už nechodil? Já se divím, že nám operaci hned nenabídl…řekl že úspěšnost léčby je 95%..to mě uklidnilo. Teď co všechno čtu, tak bulím a mám o něj strašnej strach. Všude píšou operace a co nejdříve.

Práce v podstatě hned jsme se domluvili po vyšetření, kdy se ukázala vyhrezla plotna.
Odkud jsi? Zmen veterinu, na tohle musí být vybaveny a umět to, každej to neumí.
Napiš mi do sz klidně.
Je tu spousta zkušených pejskarek, co si prošli se osy vše možné.
@Nimie třeba, @asha a @LucieSX

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10963
4.6.20 21:04

Pes začal kulhat, měl to bolestivé a byl bez nálady. Já myslela, tě má namozenou tlapku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18792
4.6.20 21:08
@Anonymní píše:
To nedám :,( :,( :,( :,( :,(…kolik pejskovi bylo?

Kdybys byla v jeho kůži, tak bys to dala. Je to opravdu bolest na chcípnutí a pokud by jí měl mít dlouhodobě, není to život, ale utrpení. Ale hlavně abys ty nebyla smutná :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
4.6.20 21:10

Plotynka se operuje HNED. Myslim ze uz je pozde. Podekujte veterinari :,( odkud jste? Jedte HNED na nejakou velkou kliniku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.20 21:11
@terien píše:
Kdybys byla v jeho kůži, tak bys to dala. Je to opravdu bolest na chcípnutí a pokud by jí měl mít dlouhodobě, není to život, ale utrpení. Ale hlavně abys ty nebyla smutná :roll:

Hlavně abych já nebyla smutná?? Hale teď mě moc nedřáždi nemám na to náladu.

• Citovat
  • Nahlásit
31287
4.6.20 21:11
@Anonymní píše:
Ahoj, máme 5 letého jezevčíka. V sobotu při venčení odmítal chodit a jen spal. V neděli měl bolesti při zvedání a trošku mu padal zadeček ze strany na stranu. V pondělí jsme jeli na veterinu a po RTG byla diagnostikována vyhřezlá ploténka. Dal mu inj na zánět a na bolest a vitamín B12. Od návštěvy veterináře se mi z minuty na minutu zhoršovali zadní packy. V úterý na další injekci a léky domů na bolst. Dnes nožičky tahá za sebou, neudrží moč ani stolici. Máme naordinovaný naprostý klid. O operaci nám vůbec nic neříkal a já jsem v naprosté panice, protože co všude čtu, tak všem hned řekli okamžitá operace nebo utracení…což bych nedala. Nám ať přijdem v pondělí na kontrolu a pak začneme rehabilitace…Máte někdo zkušenost?

Ahoj, hoď mi kdyžtak taky SZ s regionem odkud jsi pokud budeš chtít, zkusím tě nasměrovat pokud budu vědět. Přímo s vyhřezlou plotýnkou osobní zkušenosti naštěstí nemám, ale jinak s pohybovým aparátem to sranda nebyla. Diagnoza to určitě není příjemná, ale minimálně bych určitě pejsana nechala zkouknout na víc místech. Další názor je u tohohle podle mě hodně důležitý a ideálně čím dřív tím líp a je potřeba znát možnosti abyste se mohli správně rozhodnout. Drž se a neboj, věřím že je šance. Nám pejsana zvládla taky opravdu hodně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
4.6.20 21:14
@terien píše:
Kdybys byla v jeho kůži, tak bys to dala. Je to opravdu bolest na chcípnutí a pokud by jí měl mít dlouhodobě, není to život, ale utrpení. Ale hlavně abys ty nebyla smutná :roll:

Proč jsi na ní tak zlá? :nevim: spousta zvířat i lidí opravdu hodně trpí při spoustě nemocech, ale to přeci neznamená že jediné řešení je hned to utnout a dobrý… nějak ani nevím jak tímhle zakladatelce pomůžeš :nevim: odrovnat automaticky každé nemocné zvíře bez nároku na léčbu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.20 21:16
@Nimie píše:
Ahoj, hoď mi kdyžtak taky SZ s regionem odkud jsi pokud budeš chtít, zkusím tě nasměrovat pokud budu vědět. Přímo s vyhřezlou plotýnkou osobní zkušenosti naštěstí nemám, ale jinak s pohybovým aparátem to sranda nebyla. Diagnoza to určitě není příjemná, ale minimálně bych určitě pejsana nechala zkouknout na víc místech. Další názor je u tohohle podle mě hodně důležitý a ideálně čím dřív tím líp a je potřeba znát možnosti abyste se mohli správně rozhodnout. Drž se a neboj, věřím že je šance. Nám pejsana zvládla taky opravdu hodně :hug:

Zítra se chystáme ještě na jednu veterinu. On jednoho jezevčíka už zachránil. Bylo mi asi 10, jezevčíkovi 6. Moc už si to nepamatuju, ale na operaci určitě nešel a z ničeho nic se po pár týdnech postavil. Tenhle veterinář byl optimista, neříkal nic že by to nedal. Dnes jsem sedla ke kompu čtu a čtu a jsem vyřízená, z toho že se vetšinou hned operuje a on nám nic takové nenabídl ani jako druhou možnost.

• Citovat
  • Nahlásit
18792
4.6.20 21:18
@Nimie píše:
Proč jsi na ní tak zlá? :nevim: spousta zvířat i lidí opravdu hodně trpí při spoustě nemocech, ale to přeci neznamená že jediné řešení je hned to utnout a dobrý… nějak ani nevím jak tímhle zakladatelce pomůžeš :nevim: odrovnat automaticky každé nemocné zvíře bez nároku na léčbu?

Jaký hned? Píšu dlouhodobě, tzn. pokud nezabere léčba. Kecy typu jak na to majitel nemá jsou opravdu zábavné, když zvíře trpí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18792
4.6.20 21:20
@Anonymní píše:
Hlavně abych já nebyla smutná?? Hale teď mě moc nedřáždi nemám na to náladu.

To ten pes asi taky ne. Utraceni je bohužel někdy jediná možnost, jak zvířeti ulevit, takže jestli ho tak miluješ, smiř se s tím, že i to se může stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama