Vymlčet anebo diskutovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
darka15
Kecalka 293 příspěvků 19.09.18 09:49
Vymlčet anebo diskutovat?

Jsme v diskuzi s kamarádkou, která to doma řeší. Chlap udělá průšvih a to se u nich nějak vymlčí. Jakékoliv diskuze bere jako výčitku (ty fakt extrémně nesnáší), nebo to příště udělá zbova (ví, že kámoška to tak nechce), ale skrytě (svede to třeba na děti). Kritiku přijme tak v 5 % a ještě to pak dá kámošce sežrat.

Takže ona vymlčuje, tedy přejde mlčením, rpůšvih odezní a jede se dál. Dlouhodobě to asi není dobře, že?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 19.09.18 09:54

no tak to záleží na ni a na nem, zda jim to takto vyhovuje. jsou situace, kdy i ja jen mlčím a snažím se to přejít, protože proste manžela nezměním a s tímto jsem si ho brala. hlavne to jsou situace, se kterými dokážu zit (i kdyz me hrozne prudí) a jsem schopna to dal neřešit. no a pak jsou situace, které nikdy mlcenim nepřejdu, protože pro me jsou důležité. takže ano i ne - muze to byt špatne, ale taky ne.

Janli
Kelišová 6271 příspěvků 19.09.18 09:55

Dobře je cokoliv, co těm dvěma funguje. Spokojený vztah je takový, kde ti dva k sobě umí najít cestu bez ohledu na to, kolik má zatáček.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 19.09.18 09:59

Takže má chcípáčka, který to svede na děti. Řešila bych k průšvihu i jeho srabáctví, to bych mlčky přecházet nemohla, to bych řvala.
Podle mně špatně - to mlčení. Děti si ponesou jako křivdu, až se dozví, že otec takto lže.

ugluk
Hvězda diskuse 43537 příspěvků 19.09.18 10:02

Když jim to funguje… Ale teda kdyby mé šestileté dítě zkusilo svést něco na tatínka, dostalo by značně vyčiněno, že už je dost velké na to, aby tohle na mě zkoušelo. Pokud by dospělej chlap zkoušel svést svůj „hřích“ na dítě… no možná bych taky nic neřekla, protože bych zůstala stát s otevřenou pusou a odmítla tomu uvěřit :mrgreen: Nám by to teda nevyhovovalo, u nás se v klidu mluví o všem, ale pokud je kamarádka takhle spokojená :nevim:

zzpet
Kecalka 341 příspěvků 19.09.18 10:07

Jako problém bych to viděla, pokud by toto chování kamarádce (= manželce) extrémně vadilo, tak, že by to pro ni byla překážka spokojeného vztahu, spokojeného života. Taky by z mého pohledu záleželo na tom, o jaký „průšvih“ se jedná - existuje spousta vpodstatě maličkostí, které sice partnera štvou a zanadává si na ně (typu „manžel šel o víkendu s kámošem na hokej a vrátil se pozdě v noci totálně ožralej“), ale pokud to není nic vážného („ale stane se mu to výjimečně, že se opije“), tak nad tím mávne rukou, jiné to je, pokud se jedná o soustavný, vážný problém ("mažel pije jako duha, každej víkend je pod parou, nic kvůli tomu neudělá a ještě utrácí naše úspory). Jinak existuje spousta způsobů vzájemného partnerského soužití a pokud ten daný způsob konkrétní dvojici vyhovuje, je to v pořádku. Takže k dotazu - není to dobře, pouze pokud to kamarádku stresuje a kazí jí to život.

Hroznej puberťák
Kelišová 5398 příspěvků 19.09.18 10:09
@darka15 píše:
Jsme v diskuzi s kamarádkou, která to doma řeší. Chlap udělá průšvih a to se u nich nějak vymlčí. Jakékoliv diskuze bere jako výčitku (ty fakt extrémně nesnáší), nebo to příště udělá zbova (ví, že kámoška to tak nechce), ale skrytě (svede to třeba na děti). Kritiku přijme tak v 5 % a ještě to pak dá kámošce sežrat.Takže ona vymlčuje, tedy přejde mlčením, rpůšvih odezní a jede se dál. Dlouhodobě to asi není dobře, že?

A jakého že druhu je ten „průšvih“? Není to náhodou spíš nějaká totální kravina, kterou dotyčná akorát prudí a otravuje?

hehehe
Extra třída :D 11556 příspěvků 19.09.18 10:19

@darka15
Ty si to tak podivně napsala, že to skoro ani nechápu… Jde o to, že chlap udělá něco špatně a když mu to žena, které to vadí vyčte, tak si hraje na ubožáka, kterému je jen vyčítáno a nebo to svede na děti? To je klasický chlap, ne? :mrgreen:
Také by mě zajímalo, o jaké vážnosti se to jedná…

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 19.09.18 10:42

@darka15 Záleží to na nastavení tvé kamarádky.
Můj muž je trochu podobný, občas se s ním nedá mluvit, vše bere hned jako strašnou výčitku a podle toho reaguje (ale nedělá naschvály). Taky má tendence ty drobné věci a nedorozumění přecházet mlčením a dělat jakoby nic. Za začátku jsem na to přistoupila a než s ním diskutovat, tak jsem to přešla. Ale zjistila jsem, že se to ve mě hromadí, že mi to prostě vadí a potřebuju o věcech mluvit, probrat je a případným nedorozuměním přijít na kloub, jinak se prostě dlouhodobě necítím dobře. Takže na tom teď pracujeme, je to fuška, ale snažíme se oba, tak to jde.

darka15
Kecalka 293 příspěvků 19.09.18 10:59
@Hroznej puberťák píše:
A jakého že druhu je ten „průšvih“? Není to náhodou spíš nějaká totální kravina, kterou dotyčná akorát prudí a otravuje?

Hele já s nima nežiju, ale pamatuju si dva případy, co o nich kámoška mluvila. V tom prvním bylo něco rozlitého nebo rozsypaného v kuchyni - ten její byl doma sám, děti doma nebyly, ty přišly až pak. A ona mu prý říkala, hele, můžeš to utřít (sebrat), když jsi to rozlil? A on se prý začal vztekat, že to nebyl on, že se na něj doma všechno svádí, že to mohly být klidně děti (jenže ty doma nebyly). tak říkala, že příště jde a utře to sama a nic neřekne. Jenže to není cesta, protože ze sebe dělá dobrovolně služku.

A to druhé se nějak týkalo nějakého dluhu a následné exekuce, kdy on jí říkal, že to není jeho dluh a byl. A znovu prý přišel exekutor, i když on se dušoval, že je to vyřízené.

Hroznej puberťák
Kelišová 5398 příspěvků 19.09.18 11:07

@darka15 tak to jsou dobré extrémy. První kravina, kterou by měl řešit on, a druhé průser, který je zralý na to od něj odejít… dluhy, exekuce, no to bych utíkal.

D. C.
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 19.09.18 11:23

V tom prvním případně dělá ona ze sebe služku, ano. Tak buď to rozsypal on a měl by to po sobě uklidit, a pokud by to rozsypaly opravdu děti? Jestli jsou hodně malé, nemůžeme po nich chtít, aby to po sobě uklidily, tak by to měl uklidit ten, kdo to první najde, a to byl v tomto případě zřejmě on.

Dluhy a exekuce? Ty jo… a nechtěl říct, můj dluh to není, zaplať to ty? :D

Tak on je takový „já nic, já muzikant“ :D . Co nezpůsobil on, to on řešit nebude, no to musí být radost mít takového chlapa v rodině!

Jinak k otázce, jsem zastánce, že dobrá komunikace je ve vztahu důležitá - takže komunikovat, diskutovat. Ale na to musí být dva a on diskutovat nechce. Takže mlčení je takové menší zlo, ale pak očividně ona bude hrát roli služky… Myslím, že jednou jí dojde trpělivost a skončí to s ním.

K K
Kecalka 482 příspěvků 19.09.18 11:36

@darka15

Jako ze kamaradka prechazi mlcenim navstevy exekutoru? To mi pripomina prof. Rybu - az skolni inspektor zjistil, ze prof. Ryba je nemy a tudiz k vyuce nezpusobily…

darka15
Kecalka 293 příspěvků 19.09.18 11:42
@K K píše:
@darka15Jako ze kamaradka prechazi mlcenim navstevy exekutoru? To mi pripomina prof. Rybu - az skolni inspektor zjistil, ze prof. Ryba je nemy a tudiz k vyuce nezpusobily…

Hele tam asi ne, vzpomínám si, že říkala, že na něj tehdy vyletěla, že to skutečně musí dát do pořádku a pak už to zase muselo být prý tabu. On prý se chová zvláštěn, když o něčem nechce mluvit - uteče od rozhovoru, někdy odjede k rodičům na dva dny, nebo jde do útoku a zhádají se. Prý umí na otázku neodpovědět a když to jde, tak uteče. A přijde až za pár hodin, někdy i dní. Říká tomu - už zase chodím doma po tenkém ledě, nesmím se ani slovem zmínit nebo naznačit, nebo bude zase zle.

Z tý exekuce byla dost vyjevená, protože se snažila platby hlídat a pak tohle.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 19.09.18 12:33

@darka15 nepřijde mi to ok. A jak jsi doplnila i ty exekuce… Kamaradka si ho proste vychovala tak, ze se milackovi s dluhy nesmi nic říct, aby se chudak neurazil. Nesnesla bych takového chlapa. Nechápu, že jsou ženy, co s takovými defektnimi muzi žijí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >