Výpočet mateřské - HPP a dohoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barus007
Stálice 68 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 10:44
Výpočet mateřské - HPP+dohoda

Ahojte, mám prosbičku na někoho kde se vyzná v personálních věcech :) Těchto témat na výpočet mateřské je tu spoustu, ale nikde sem nenašla svůj „problém“. V práci sem již pár let, takže veškeré podmínky na mateřskou splňuji, ale máme to nastavené tak, že ve smlouvě na HPP máme všichni nízký plat - základ (cca 10 000 Kč), ale k tomu máme vždy podepsanou dohodu o provedení práce. Ve výsledku mám celkem slušnou výplatu okolo 20 000 čistého. Závisí na tržbách v měsíci atd. Z čeho se mi tedy bude počítat mateřská? Výplatní pásku mám opravdu na tu cifru, která mi dorazí na bankovní účet. Nikdy sem ani nemarodila, tak ani nevím z čeho by se mi například počítala nemocenská a návštěvu naší personalistky plánuji opravdu až na poslední možný termín :) Nemáme se úplně v oblibě a ráda bych za ní šla už lehce informovaná. Děkuji moc za jakékoliv informace!

Najdete v encyklopedii: Mateřská (PPM) 2018

Reklama

Reakce:

TeSudička
Stálice 78 příspěvků 27.02.18 10:57

Vsechno se ti pocita z HPP, todis z tech 10 tis. Predpokladam, ze na DPP ti zamerne nedaji vic, jak 10 tis…

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 27.02.18 10:59

Dohoda se do mateřské nepočítá, jsem studentka, na dohody sem pracovala, ale jako zaměstnání se prostě počítá jen HPP, takže mám s mateřskou prostě smůlu… :zed:

Lendeš
Závislačka 4577 příspěvků 27.02.18 11:02

@Barus007 Předpokládám, že tu DPP máte do 10 tis., aby z ní nebylo odváděno zdravotní a sociální (a tedy ani nemocenské). V tom případě se do výpočtu PPM nebude zahrnovat.

Lendeš
Závislačka 4577 příspěvků 27.02.18 11:04
@MalinkaMil píše:
Dohoda se do mateřské nepočítá, jsem studentka, na dohody sem pracovala, ale jako zaměstnání se prostě počítá jen HPP, takže mám s mateřskou prostě smůlu… :zed:

I z dohod může vzniknout nárok na PPM, ale musí být odváděno nemocenské pojištění, což je u DPP od příjmu vyššího než 10 tis. a u DPČ od 2500 Kč.

Barus007
Stálice 68 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 11:17

Děkuji moc, já si to tak trošku myslela, ale přeci jen sem si to chtěla ještě ověřit u jiných a zkušenějších. Dohody samozřejmě jsou hlídané tak, aby 10 000 nepřesáhly, takže tak. No nevadí. Šéf nabídl, že mi výplatu pošteluje, ať mateřská za něco stojí, tak budu muset trvat na navýšení základu :pankac:

Anonymní  27.02.18 11:27
@Barus007 píše:
Ahojte, mám prosbičku na někoho kde se vyzná v personálních věcech :) Těchto témat na výpočet mateřské je tu spoustu, ale nikde sem nenašla svůj „problém“. V práci sem již pár let, takže veškeré podmínky na mateřskou splňuji, ale máme to nastavené tak, že ve smlouvě na HPP máme všichni nízký plat - základ (cca 10 000 Kč), ale k tomu máme vždy podepsanou dohodu o provedení práce. Ve výsledku mám celkem slušnou výplatu okolo 20 000 čistého. Závisí na tržbách v měsíci atd. Z čeho se mi tedy bude počítat mateřská? Výplatní pásku mám opravdu na tu cifru, která mi dorazí na bankovní účet. Nikdy sem ani nemarodila, tak ani nevím z čeho by se mi například počítala nemocenská a návštěvu naší personalistky plánuji opravdu až na poslední možný termín :) Nemáme se úplně v oblibě a ráda bych za ní šla už lehce informovaná. Děkuji moc za jakékoliv informace!

Fikaně to má firma udělané…aby ušetřila kde se dá..Tudíž bude na mateřské „bita“, peníze budou vypočtené jen z 10tis, což je míň jak minimální mzda…Být tebou, než budeš mít dítě, změň zaměstnání a pracuj aspoň víc jak rok jinde s dobrým základem. Já pracovala taky za dobrý peníz, minim. mzda a pak na ruku, nemocenská hrozná, paragraf taky a na mateřskou se snaži aspoň přidat do základu, ale pozdě, musí to být aspon rok…

Barus007
Stálice 68 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 11:33

Těch 10 000 byl příklad, nemám u sebe smlouvu ani výplatnicu, ale míň než minimálka to určitě není:) A vzhledem k tomu, že v létě na mateřskou nastupuju, tak určitě teď nehodlám měnit zaměstnání, když si základ nechám zvýšit teď tak se to taky projeví. Počítá se z posledních 12 měsíců, takže úplně v klidu. Hlavně mám ve firmě takové postavení, že si můžu vymýšlet, takže to nějak namyslím a vyšpekuluju :palec: S mimčem sem tak úplně nepočítala, takže sem se o zvyšování základu dřív ani nezajímala, což sem lehce podcenila :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Tragédie v dole Dukla: 108 dělníků odsoudili na smrt, zděšení hasiči se hroutili

Náhoda, lajdáctví a selhání lidského faktoru. To všechno stojí za největší... číst dále >

Nessie, příšera z jezera: Vědci konečně rozluští záhadu odebráním vzorku DNA

Existuje, nebo neexistuje lochnesská příšera? Nejslavnější bájný živočich na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama