Výpočet mateřské po studiu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 00:39
Výpočet mateřské po studiu

Ahoj všem,

řeším aktuálně nárok na PPM po absolvovaném studiu VŠ a hledám maminky s podobnou zkušeností. I když jsem po studiu zaměstnaná jen krátce, nárok na vznik PPM mám, úspěšné studium se započítává do 270 dní povinné účasti na nemocenském pojištění.
Jde mi ale o to, z čeho se bude vypočítávat denní vyměřovací základ. Někde mi bylo řečeno, že jen ze dní, kdy jsem byla zaměstnaná (vydělí se počtem dní, kdy jsem byla zaměstnaná), jinde ale, že se výdělek z těchto několika měsíců zaměstnání bude dělit 12 měsíci ( klasicky, tak jako u všech, kteří splňují podmínky a mají odpracováno 270 dní). V druhém případě by ale DVM dával jen strašně malé číslo a PPM by tedy vůbec neměla smysl.
Nemá tu prosím někdo osobní zkušenost s tím, jak to probíhalo a v jaké výši PPM doopravdy byla?
Předem mooc děkuju :)

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
rozand
Závislačka 4102 příspěvků 15.12.18 01:12

Ta prvni varianta. Je to tak vzdy, jde o DVZ, to denni tam ma svuj vyznam.

lachtanice86
Kelišová 6936 příspěvků 15.12.18 01:27

Bude to jak píšeš u první varianty

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 09:15

Moc děkuji za odpovědi! A máte s tím prosím někdo nějakou osobní/bližší zkušenosti z poslední doby? Už mi z toho jde hlava kolem, potřebovala bych těžit z nějakého podobného případu ať je to na tuti :D i tak ale děkuji, snad to klapne :kytka:

rozand
Závislačka 4102 příspěvků 15.12.18 10:06

Nepotrebujes osobni zkusenost. Funguje to stejne u kohokoli, kdo neni zamestnan 13 mesicu. Staci 270 dni… Denni vymerovaci zaklad je proste denni, nedeli se to 12 mesici, ale presnym poctem dni. Krom toho ti to stejne vyplni zamestnavatel, ty mu jen doneses papir a predpokladam i potvrzeni o zdarnem ukonceni studia.

Lendeš
Kelišová 5741 příspěvků 15.12.18 10:18

DVZ se vždy počítá jen z poslední pojištěné činnosti, standardně z 12 měsíců před měsícem, ve kterém na PPM nastupuješ, ale pokud to dané pojištění (zaměstnání) trvalo kratší dobu, tak jen z té kratší doby.

§ 18 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-187#…
(3) Rozhodným obdobím je období 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, ve kterém vznikla sociální událost, pokud se dále nestanoví jinak.

(4) Jestliže sociální událost u zaměstnance vznikla v období, kdy od vzniku pojištění zaměstnance do konce kalendářního měsíce, který předchází kalendářnímu měsíci, v němž sociální událost vznikla, neuplynulo 12 kalendářních měsíců, je rozhodným obdobím období od vzniku pojištění zaměstnance do konce kalendářního měsíce, který předchází kalendářnímu měsíci, v němž sociální událost vznikla.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 15.12.18 10:27

Lendeš, ale takhle to je podle zákona, ovšem zakladatelka chce osobní zkušenost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >