Vyrážka na dlaních, kolenech a kotnících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 21.06.11 18:58
Vyrážka na dlaních, kolenech a kotnících

Mému 4letému synovi se dnes vysypala vyrážka na dlaních, kolenech a kotnících, trochu to má i na ploskách nohou. Jsou to takové červené flíčky a některé se mění v takové jako pupínky s bílým vrškem. Vypadá, že ho to nesvědí.
Adam je nachlazenej už několik dní, kašle, ale teplotu nemá.
Nesetkal se s tím někdo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 21.06.11 19:55

Už to má i v puse 8-o

j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 21.06.11 20:21

A nejsou to neštovice???

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 21.06.11 20:40

To bylo to první co mě napadlo, ale on to má jen na určitých místech takový ložiska. A má toho teď i plnou pusu už i na dásních. Ale na rukách se my zdá, že to začíná blednout. Tak jsem z toho jelen. No určitě se ráno vypravíme k doktorce.

j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 21.06.11 20:58

No neštovice praskají,a teče z nich voda a to svědi…spíš bych to viděla na nějakou alergickou reakci-jahody,kiwi,rajče cokoliv,med?kaž­dopádně,přeju ať Vám to dobře dopadne!!!a synek ať je brzo v pořádku!

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 21.06.11 21:50

Tak už vím co to je. Mluvila jsme teď s kamarádkou a ta my potrvdila to co jsem se dočetla teď na netu. Je to virový a je to nějaká novinka z Ameriky :roll: . Jmenuje se to nemoc úst rukou a nohou…no fakt výstižnej název :lol: . Je to prý vysoce infekční, hůř jak blicí sra… :-( Takže čekám kdy se osype maldší dítko. Ono to prý nic moc hroznýho není, jen někteří to odprdnou vysokýma horečkama a pak se osypou. Adam byl a je jen nachlazenej, kašle ale teplotu nemá. Dostal čtvrtku xyzalu páč my došel fenistil a šel spát. Prý to teď lítá ve školkách po celý republice, jen u té známé už to má ze třídy pět dětí. No a nejlpší je že netuším jestli to můžou chytnout i dospělý…je my už tři dni tak nějak blbě jakoby na mě něco lezlo. A Zuzanka trpí na průdušky a dneska ráno začala kašlat a chrčet, což je teda nemylnej projev toho že na ní něco leze :cry: Takže asi budem celá rodina obsypaná.

j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 22.06.11 07:23

Dobré ráno,ajeje takže zase nějaká novinka…no jestli Vás to chytne celou rodinu,tak to Vás lituju :-( tak hlavně,ať to mají děti bez teplot a všichni to máte bez větších komplikací,brzy za sebou!!!no nejlépe,ať to už nikdo nechytné.přeju moc zdravíčka a sil! :-*

sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 23.06.11 09:30

Ahoj,naše malá tohle měla loni.Taky jsem se lekla co to je ,měla teplotu ,osypané to co píšeš.Jela jsem na pohotovost,bylo volno.Tam paní doktorka taky trochu tápala,ale pak na to přišla.A je to nakažlivé .takže jsme museli byt doma.

PV
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.11 13:18

Ahojte, koukám nebo-li čtu, že se k nám dostávají různé sajr… ze zahraničí. za chvíli nebudeme ani vědět na co jsme nemocný.
Pojmenovala dr. nějak tuto nemoc, pro případ nakažení???

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 24.06.11 13:24

Jmenuje se to syndrom nebo nemoc úst rukou a nohou…jinej název jsem nenašla, jedině ještě latinskej.

No nejhorší je to že toho má plnou pusu. Chudák se budí i v noci a řve auuu pušáá…
A taky pěkně chrchlá. Takže jsme zalezlí doma a čekáme jestli to chytne i Zuzanka. Zatím teda nikdo jinej nic.

petrajda
Závislačka 2752 příspěvků 24.06.11 13:33

Taky to teď měli děti jedné mé známé. Přesně čekala, jestli to chytne ten druhý..a asi za tři dny to měl opravdu také. Tak držím palce, ať to brzo přejde.
Jen by mne tedy zajímalo, jestli je to jen „dětská“ nemoc anebo to opravdu mohou chytnout i dospělí. Zatím jsem z okolí slyšela jen o dětských pacientech s touto nemocí.

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 26.06.11 22:02

Tak Zuzka se sice osypala ale někde úplně jinde a v puse nic nemá…takže asi něco jinýho, spíš to vypadá jako kopřivka…jsme z toho jelen už. No a Adam je už ok, pupínky zmizeli skoro úplně, jen ještě trochu kašle. Jestli to můžou chytit i dospělý netuším, ale je fakt, že když je to viroza, tak asi jo, jako jakoukoliv jinou virozu :nevim:

werca002
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 30.06.11 11:06

Ahoj tak u nás to řádí taky, ale tady se tomu prý říká nemoc zadku, ruk a nohou. Nic na to není, jedině prý fenistil, malá to chytla od kamarádky mladýho, no sme už asi 6. v pořadí…
Ale v puse to nemá, jen pod plínou a na rukách a nohách, jako na ploskách. Já myslela že to má potničky.

sharkeza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.11 09:34

Dobry den,
je mi 25let a vratila jsem se z Italie z dovolené. Během 2dnů se mi začali delat puchýřky na rukou,nohou a v ustech. Včera jsem s tím byla u doktorky a ta si neví rady. Nemůžu se pomalu ani umýt,otevřít piti atd.je to fakt nepříjemný. Proto hledám na netu nějaké rady a narazila na vaši konverzaci. Zatím to vypada na nemoc rukou,nohou a ust ale zatim vsude jen jako detská nemoc.. vubec nechapu,jak jsem k tomu prisla a hlavne jak z toho ven:(,děkuju za případné odpovedi

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 27.07.11 09:43

No já nevím, ale podle toho co jsem našla na netu je to normální viroza, takže to klidně asi může chytit i dospělej. Neboj za pár dní budeš mít klid. Malej to měl v puse asi 5 dní ale jen tak asi 3 to bylo fakt bolestivý, pak už jedl normálně a nic neříkal.
Na ruce a nohy si nestěžoval vůbec, jen toršku ze začátku, tak jsem na to dávala fenistil proti svědění.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >