Vyrážka - šestá nemoc?

174
29.5.06 20:35

Vyrážka - šestá nemoc?

Ahoj holky pomozte mi!

Minulý týden měl můj osmi měsíční syn horečky - 38,4,. Středa, čtvrtek, pátek. Pak teploty opadly, v sobotu vylezl zoubek, tudíž jsem usoudila, že ty teploty byly k tomu a v neděli se osypal. Nejdřív to měl na zádíčkách a těď i na hrudníčku a na krku, nejsem si vědoma, že bych já nebo on snědli něco, co by mu mělo vadit, nebo zda to je ta šestá nemoc. Měl taky trošku průjem. Shodou okolností jsem také koupila nové tělové mléko, takže fakt nevím, jestli to jen není reakce na krém, ale i přes to, že jsem ho včera nemazala, tak se mi zdá, že ta vyrážka se trochu víc zvětšila.
Děkuji moc za rady, nebo ubezpečení, že je to ta šestá nemoc.

Wenndy

""http://lilypie.com/pic/060127/ac3V.jpg":http://lilypie.com/…127/ac3V.jpghttp://b1.lilypie.com/5ziZp1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

474
29.5.06 21:05

Ahoj Wenndy, podle me to na sestou nemoc vypada, my ji taky pred docela dlouho dobou meli, jen se mala neosypala, ale jinak prave osypani, teploty a nekdy i prujem k seste nemoci patri :(

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
29.5.06 22:18

Ahoj,
my to zrovna řešíme, malá měla dva dny teplotu, tak jsme dneska byli u paní doktorky a ta říká že to asi bude šestá nemoc, jestli se po horečkách během dvou dnů asi na dva dny osype. Mazat se to nemá, zase to odezní.
Myslím že to u vás vypadá přesně na ní, mrchu šestou.

pa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
29.5.06 22:22

Vypadá to na 6. nemoc :lol: Nejdřív teploty bez ničeho a po poklesu teplot vyrážka, přesně tam, co popisuješ. Nejdřív je drobná a málo znatelná, pak ty pupínky jakoby rozpliznou a nakonec blednou až zmizí. To může trvat pár dní, ale dítěti jinak nic není. Tak uvidíš 8). Z mých tří dětí ji měly všechny a pokaždé jsme si nebyli jistí, co to je, jestli to je „šestka“ nebo něco jiného, ale byla :lol:
Kimmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
29.5.06 22:56

Ahojky,

tak taky bych to „šacovala“ na šestou nemoc :roll:

Pavlík ji měl zhruba před třemi měsíci. Nejdřív 3 dny horečky, pak už pohoda, pak se zničeho nic osypal… Byly to takové pupínky-nepupínkovaté (prostě skvrnky, které vypadaly, že z nich budou pupínky). Měl je ještě druhý den a pak zase zmizely…

Dle Dr. se šestá nemoc bohužel dá poznat pouze zpětně, takže pokud pupínky druhý či třetí den zmiznou, je to patrně šestá nemoc… Pokud by nezmizely, mohla by to být alergie na něco (jídlo, prací prášek, krém) … Ale to pak vypadá jinak. Je to spíš jako kdyby suchá kůže, která úplně vyzývá k tomu, aby se promazávala.

Tak uvidíš, snad to bude dobré :wink:

Peťula + Pavlík (za 2 dny) 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
30.5.06 08:04

Ahojky Wenddy,
pred tremi tydny Mela Juli tri dny teploty kolem 38, treti den nam vylezl zoubek(dalsi den hned druhy :o ) a tak jsem se domnivala, ze to ma z toho. Ctvrty den jsem rano objevila na zadech a brisku flicky, jakoby koprivka - celkem jsem se lekla. Neuvedomovala jsem si, ze by neco mohla snist, nebo bych ji namazala necim, co by ji vadilo. Paty den to opadlo a vse bylo pri starem.
Myslim si, ze ta sesta nemoc ted celkem radi. Tyden na to ji mela holcicka od sousedky.
Takze na 99% bych to videla na Sestou Nemoc . Drzime palecky, at vas to brzy pusti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
2.5.15 20:46

Maminky prosím komu z Vás prodělalo dítko 6 nemoc, jak dlouho byla vyrážka? :think: Malej měl 3 dny vysoké horečky, včera se komplet osypal, dnes také samá vyrážka, nemělo by to už zmizet? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
2.5.15 20:50

Dcera ji mměla max 3 dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
2.5.15 20:53

@zabulki Děkuji a 3 dny měla vyrážku nebo do 3 dnů byla kompletně pryč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
2.5.15 20:54

@Chadimka postupně bledla.. ten 3. den ji měla úplně slaboučkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
2.5.15 20:55

@zabulki Ok, děkuji za Vaši odpověď :mavam: