Výron kotníku - doba trvání

17
6.10.20 15:42

Výron kotníku - doba trvání

Dobrý den, v sobotu vecer jsem si podvrkla kotník, v neděli jsem byla na pohotovosti, že mám výron, mám ortézu. Myslíte že do týdne budu fit? Mažu to jak můžu, mám tam furt obvaz a pevnou ortézu, ležím furt, ale chápete, že mě to opravdu nebaví, takže by mě zajímalo, jestli do tydne to bude „dobrý“ a budu moc řídit a chodit do práce :D díky moooc :srdce:

P. S.: Mám 2 ortézy, jednu už mám z minulé a druhou pevnou, do dnes mám tu pevnou, nebude už lepší si vzít druhou tzv. Ponozkovou která se také lepí pruhami.. ( thuasne ortéza na kotník)…
Vím, že tady takový témata jsou, ale moc jsem se toho nedocetla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.10.20 15:55

Ahoj, tak ja som mala prvýkrát výron pred 2 rokmi a to teda riadny. Na pohotovosti som dostala sádru, ktorú mi však môj klasický úrazový doktor dal hneď na prvej kontrole dole (na pohotovosti mi bolo povedané, že ju mám mať tak 3 týždne, druhý doktor mi ju dal dole po 5 dňoch, doteraz stále neviem, že ktorý z nich urobil správne). Vtedy som ešte tak 2-3 týždne chodila na barlách, poprípade skákala na jednej nohe a na tú druhú takmer vôbec nedošľapovala. Potom som začala chodiť ‚normálne‘, ale opuchnutú som ju mala ešte aspoň ďalšie 2-3 týždne (dokopy liečenie cca mesiac a pol). Druhý výron som mala pred rokom a teda ten ma pri zranení bolel viac, skoro som pri tom omdlela. Avšak teraz už viem, že to nebolo do bolesti, ale od toho strachu, že opäť nebudem 6 týždňov schopná poriadne chodiť. A ako sa ukázalo, tak s tým druhým som si poležala pár dní a mohla som začať v podstate normálne fungovať (stále som si ho obväzovala). Takže ono asi záleží od toho aký ‚veľký‘ ten výron je. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LvE
241
6.10.20 16:17

Ahoj…je to individuální, ale ty 3 týdny určitě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19005
6.10.20 16:43

Je to individualni, ja mela vyron jen na prstech na ruce a mela sem to v orteze 6 tydnu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.20 17:05

Já měla výron 3.stupně a trvalo to 3 měsíce než jsem mohla chodit, o bolesti ani nemluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
6.10.20 17:28

Záleží, co jsi si poranila, já měla natržený vazy a půl roku hole. Bolet to přestalo až po 2 letech. Ale dobrý, že ti dali hned ortézu, já s tím chodila 3 týdny bez ortézy, než jsem se dostala k někomu kompetentnímu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.10.20 18:09

Takže za týden to nebude dobrý 😱 😭 😂 😂 já už dnes stoupnu na tu nohu a udělám pár kroků. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
6.10.20 18:11
@Terezzzka píše:
Takže za týden to nebude dobrý 😱 😭 😂 😂 já už dnes stoupnu na tu nohu a udělám pár kroků. :)

Z vlastní zkušenosti doporučuju to neuchvátat, já o tom vím ještě rok poté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
6.10.20 19:15

No měla jsem výron několikrát, většinou to bylo na 14 dní, naposled bohužel půl roku ty hole. Je to frustrující. Fakt záleží, co sis pochroumala, za týden to v pořádku nebude, ale 2-3 týdny by mohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama