Výše slevy na dani

Anonymní
25.2.11 22:03

Výše slevy na dani

Ahoj, prosím o radu ohledně výše slevy na dani. Do práce jsem nastoupila ještě před neukončenou rodičovskou dovolenou v září loňského roku. Stále ke své mzdě tedy pobírám rodičovský příspěvek. Za loňský rok budu uplatňovat slevu na dani na dítě, kterému byl 1 rok až v roce 2011. Můj dotaz zní, na slevu na dani mám pouze za období, v němž jsem pracovala nebo za celý rok?

Díky za rady....... Já Vás nemít..... :palec: :lol: Z čistě osobních důvodů tentokrát anonymně.....

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11502
25.2.11 22:12

pokud se nemýlím, tak máš nárok pouze za období ve kterym jsi pracovala, jinak jsi daně neodváděla a tudíž na ně nárok nemáš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101659
25.2.11 22:31

Na slevu máš nárok za tu dobu, co je dítě na světě, měsíc kdy se narodilo počítáš taky. Akorát aby se ti sleva na dítě mohla uplatnit do mínusu jako daňový bonus, tak musíš mít roční příjem alespoň 48000,–.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.11 22:36

Ano, příjem mám vyšší. Takže dejme tomu, že se dítě narodilo v únoru. Slevu tedy uplatňuji za 11 měsíců (i když jsem pracovala pouze 4 měsíce)? Rozumím tomu správně?

  • Citovat
  • Upravit
167
26.2.11 00:36

Přesně tak to je. Od měsíce narození, bez ohledu na to, kolik měsíců v roce trvalo zaměstnání či jiný příjem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák