Vyšetření VRA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janča000
Povídálka 45 příspěvků 02.10.14 22:27
Vyšetření VRA

Dobrý večer,

prosím jsem zoufalá - je tu prosím někdo, kdo byl na vyšetření VRA a nevyšlo to moc dobře, ačkoliv Vám se zdá být vše ok??? Jde o vyšetření tzv. Pes se svítícíma očima, kde se koumá sluch dítěte. Nám toto vyšlo nějak špatně, ale moje malá 8mi měsíční holčička nevykazuje známky toho, že by slyšela špatně. Ale i vyšetření BERA jí nedopadlo úplně nejlépe :|. A jak to nakoneč u Vás dopadlo? Je možné, že by se zmýlili??? Děkuji za diskuzi…

Reakce:
Sarik12
Extra třída :D 14495 příspěvků 03.10.14 08:12

@Janča000
A pRoc ji vysetrovali sluch, kdyz mas pocit, ze slysi dobre? Pri VRE je hodne dulezite, aby dite aspon trochu spolupracovalo a spojilo si dohromady, ze kdyz neco slysi, ma se podivat na psa, protoze mu sviti oci. Kde vam ji delali a kolik casu si na to nechali?
Kamaradky dite uz zacina mluvit (18m), ale protoze ji nevysli OAE stale je nuti do vysetreni SSEP (podobne jak bera), ktere se dela v narkoze. Tim chci rict, ze je hodne dulezite, jak vnimas ty, ze mala reaguje na zvuky.
A jak ji Bera dopadla? Tuto vysetreni nekterym detem vyjdou spatne a pak to tak hrozne neni. Vysetrovali ji, jestli nema tekutinu v stredousi (tympano). To ty vysledky take hodne zkresli..

Jinak u nas vse vychazi spatne, ale mala je neslysici. Nic ene obcas se zaznamena nejaka reakce na frekvenci, kde by podle vysetreni byt nemela a tam kde byt ma, tak reakce neni

Janča000
Povídálka 45 příspěvků 03.10.14 21:51
Sarik12

Jejda, to je mi moc líto, že Vám to vychází špatně :-((. Je to hrozné a není náhodou nějaká naděje, že malé to ještě vyjde??? Kolik jí vůbec je let nebo měsíců? A jak jste na to přišli???

Tak u nás to je tak, že jí vyšly OAE na pravé ucho výbavné a na levé nevýbavné. Pak jsme byli na BERA a tam jí to vyšlo 40 a 70 decibelů. Ptali se mě na to, jak to vnímám - nevidím žádnou odchylku - zdá se mi, že malá slyší moc dobře. Prostě nevidím nic, co by naznačovalo, že neslyší (je to mé 3. dítě, tak snad bych to poznala - snad jo, ne???). No a tak jí dělali VRE a to jí vyšlo na 50 decibelů. Tak jsem se ptala jak je to moc, protože malá se zbudí i na šepot. Reaguje kdykoliv někdo mluví, zahraje hračka atd., ale prostě musí mít náladu. Když jí dělali VRE, tak náladu neměla - zbudili ji po necelé hodince spánku, což ona je pak nesoustředěná :-(. Trvalo to celé tak 20 minut a to, jestli nemá tekutinu ve středouší, tak to jí nevyšetřovali - zkusím se příště na to zeptat, jestli nevadí, že to použiji, jako otázku…

A kamarádka dopadla jak, když jí vyšly nevýbavné emise??? Myslím tím, její maličké - ona na to vyšetření nešla nebo jak???

Moc děkuji za diskuzi - snad mi to trošku psychicky pomůže… Fakt moc díky!!!

Sarik12
Extra třída :D 14495 příspěvků 03.10.14 22:24

@Janča000
Jsou ji 2, na zvuky nereaguje vubec, tak sance, ze by se to zkepsilo neni.
Kamaradka na to vysetreni nechce, kdyz mala slysi i septani a mluvi. Dr jde asi p to, udelat si carku za hotove vysetreni, kdyz se jedna o nedonosence. A nejak je nezajima, jak je na tom to dite ve skutecnosti
Pribuzna ma dvojcata, tez meli OAE nevybavne, tak je posilaj ne BERU, pritom deti se normalne na zvuky otaci atp. Nakonec jim nechala zkontrolovat usi, meli tam mazek, usi se vycistili a emise byli vybavne. Takze si to stredousi nech urcite zkontrolovat

Jinak normalni rec se pohybuje okolo tech 40-50 db, takze to by slyset mela i tak. Horsi by to bylo se septanim nebo tak. Ale pokud jsou ztraty do 40 db stejne se s tim nic nedela. Padajici listi je treba 10 db. Verila bych sobe a pocitu

Pokud na vysetreni nebyla v pohode, tak se nedivim, ze moc nereagovala, je i tak dost malinka.
Muzes zkusit kontaktovat centrum pro detsky sluch tamtam (ranna pece). Oni uz ti poradi jaky by byl idealni postup, pripadne mohou VRU zopakovat.
 http://www.tamtam-praha.cz

Janča000
Povídálka 45 příspěvků 04.10.14 10:41
Sarik12

Jejda moc děkuji za odkaz… Ona totiž na VRA jde znovu a také na vyšetření BERA - hlavně proto, že já říkám, že slyší dobře. Prostě celá rodina nevidíme nic, čím by se odlišovala ve sluchu od ostatních… Ale jsem z toho docela nervózní, protože pro nás je to dost daleko a je těžké, aby byla malá na to VRA čilá, protože i já jsem z toho auta úplně po té cestě unavená :-(.

To když normální řeč je 40-50 db, tak to znamená, že by ani naslouchátka neměla? Tak třeba to bude příště lepší, uvidíme, jak příště dopadneme - je to za 3 týdny… A je možnost, že se prostě sluch zlepší, jo? To já myslela, že když někdo slyší špatně, tak slyší špatně a hotovo…

Tak kamarádce to vyšlo super, to jsem ráda i za ni!

A u tebe je mi to moc líto! To musí být princeznička - 2 roky jsou děsně krásné!!! Je mi to moc líto - ona ale bude jistě šikovná a žít plnohodnotný život - děti nás dokáží krásně často překvapit! Můžu se ještě zeptat - jak jste na to přišli, že maličká neslyší???

Sarik12
Extra třída :D 14495 příspěvků 04.10.14 20:46

@Janča000
A kam na to vysetreni jdete? Pokud vim, tak se naslouchadla davaji az pri ztratach nad 40 db, nebo kdyz dite neslysi jen na jedno ucho, tak to naslouchadlp dostane az pozdeji.
S tom sluchem zalezi na tom, proc slysis spatne. Pokud je spatny treba hlemyzd, tak to se nezlepsi, pokud je problem ve stredousi kvuli tekutine, mazku atp, tak se sluch samozrejme zlepsi, pokud odstranis pricinu. Treba kdyz mas zanet stredniho ucha, take muzes prechodne hure slyset

V ramci jejich dg nas poslali na vysetreni sluchu a zraku, k tomu nereagovala na zvuky. Normalni zivot zit nebude, ma toho vic :srdce:

Janča000
Povídálka 45 příspěvků 04.10.14 23:12
Sarik12

Chuďátko, to je mi moc líto, ale jistě Vám bude dělat jen samou radost!!! Nevím, jak to napsat, aby Vám bylo lépe, ale kdyby to šlo, tak to moc ráda udělám.

Jedeme na to vyšetření do Brna (máme to 140 km - přibližně). TAkže když jí to vyšlo na 50db, tak by ty naslouchadla měla mít, hmmm, ale to je právě ono - mě opravdu přijde, že to nepotřebuje… No popravdě - už jsem z toho tak vynervovaná, že při každé příležitosti zkouším, zda slyší - no ze začátku krásně reaguje a pak mě ignoruje - asi už toho má dost :-(. Jen dodám - ignoruje pak ale už i když skoro křičím - prostě ignoruje. No a pak na mě občas padá splín, že jsem z toho tak děsně nervní, že přemýšlím, jestli si to jen nenamlouvám - jestli to není jen mé zbožné přání :|.

Mohu se ještě zeptat - a to, co má tvoje maličká (myslím tím, jak jsi psala, že toho má víc), tak to je už jisté nebo to pořád ještě koumají? Víš, někdy se mohou stát i zázraky (já v to doufám), nejsem totiž vůbec silná a nevím, co unesu - opravdu jsem protivná na celý svět a to ještě není nic definitivní. No musíme doufat v zázrak!!!

Sarik12
Extra třída :D 14495 příspěvků 05.10.14 07:48

@Janča000
Ten tamtam ma pobocku i na morave, but tebou, tak je zkontaktuji. Oni tu VRU muzou udelat taky, ale nechaji si na dite cas. To ze te ignoruje je uplne normalni :lol:

Janča000
Povídálka 45 příspěvků 06.10.14 23:15
Sarik12

Už jsem jim psala - počkám na odpověď :) uvidíme, co napíší…

Sarik12
Extra třída :D 14495 příspěvků 07.10.14 08:43

@Janča000
Tak dej pak vedet

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >