Vysoká horečka, Panadol neúčinkuje

456
2.4.07 17:58

Vysoká horečka

Busík maminky, má dcera má již od včera vysoké teploty. Ted měla 39.3, Panadol nějak neučinkuje, začne účinkovat až když jí dám druhou dávku. Co by to mohlo být? Asi zítra dojdu k obvodní lékařce. Mám jí dát silnější Panadol 250mg? Má 11 měsíců a 13 kg. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
2.4.07 18:29

horečka

Neeeee žádnejch 250mg......dávej ji po 4 hodinách na střídačku brufenový sirup s Pandalolem .rostě třeba v 8 panadol ,ve 12 brufen za 4 hodiny zase panadol.Pokud nebude zabírat a malá bude mít přes 39 dej ji do vany do vlažný vody .Tak na 10 minut pak zabalit a do postýlky .Po půl hodině změřit a popřípadě zopakovat .
Jo a ty sirupy dávej dle dávkování na krabičce ..prosím
Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
2.4.07 18:31

horečka

Jo a s tou doktorkou,zítra bych tam šla pokud bude mít horečku stále bude to 3 den .Může to být i angína .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
2.4.07 19:07

Ono by se mělo pokud se horečka nepodaří srazit za 24h jít k doktorce (pohotovost) a pokud se je daří srážet ale trvají déle než 3 dny tak taky k Dr. Co by to mohlo být těžko říct ale malá měla taky nedávno horečku bez jiných příznaků a prý to je nějaká viróza říkala Dr. A od 39C se přidávají zábaly asi nejlepší je chladit tělíčko vlažnou vodou, nám to zabírá. Silnější lék nedávej, drž se návodu u toho léku který je vhodný pro mimi a můžeš kombinovat např. Panadol s Paralen čípky ve 4h odstupech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
2.4.07 19:21

My měly něco podobného a dcera měla dětskou 6 nemoc - 3 dny vysoké horečky a pak se jí vysypaly po celém těle pupínky. Neměla rýmu, kašel - jen ležela v horečkách a nedalo se to srazit, pak jsem po 4 hodinách kombinovala panadol a ipubrufen pro děti. Tak ať je vám dobře.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
2.4.07 19:27

Díky holky, já mám problém, že do ní pusou nic nedostanu a když jo, tak mi to vyzvrací, je to taková potvůrka. :( marně se do ní snažim nacpat nějakoui tekutinu, povedlo se mi 500ml, ale tak něco šlo ven, protože jsem jí mučila, tak to vzteky vyzvracela. Sama od sebe se nanapije. Tak mě právě napadlo dát jí ten silnější Panadol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
2.4.07 20:34

horečka

No tak misto sirupu čípky !!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
2.4.07 21:10

Sany, pozor, Panadol s Paralenem kombinovat nelze, je to stejná účinná látka - paracetamol! Ten lze kombinovat s brufenem (Ibalgin, Nurofen) na střídačku po těch cca 3-4 hodinách.

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
2.4.07 21:12

Sonko, určitě zkus dát čípek do zadečku a ten Ibalgin bys nevpašovala do mlíčka, popř. do čaje, šťávy apod? (nevím, jak staré dítko máš…)

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
2.4.07 21:49

Jéé, díky za info a omlouvám se. Já sem nikdy Panadol v ruce neměla, my používáme Ibalgin SUS a nenapadlo mě to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
3.4.07 14:06

Tak jsme ještě včera byli na pohotovosti, máme angínu jak vyšitou. Penicilin nám píchají, včera se na pohotovosti přesvědčili, že pusou do ní opravdu nic nevpraví. Snažili se jí dát Ibalgin sirup, to se sice povedlo, ale vzápětí ho vyzvracela i s večeří po celé ordinaci. 8)
Dnes má také vysoké horečky, dávám Panadol čípky 250 mg, ty 125 mg, jsou prý na tuto horečku slabé. Tak snad to bude už dobré. Jinak do ní víc než 500ml mléka nedostanu. Čaje mi vůbec nechce, tak alespoň to mlíčko . . . :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
14.12.10 15:59

Holky, prosím vás, když se doporučuje při vysoké teplotě(nad 38,9) zábaly nebo dát na chvilku do vlažné vody. Kolik stupňů ta vlažná voda má asi mít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
michaela9610
14.12.10 17:33

Ahoj, voda má být jenom vlažná, nesmí být studená. Já dáv vždycky vodu teplou a pomalu jí ochlazuju, aby to nebyl takovej šok.Kolik stupnů by měla mít ti asi neřeknu, ale tipuju to tak kolem 30st.

• Nahlásit
  • Citovat
1556
14.12.10 18:20

Michaela, děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60996
14.12.10 18:24

Přesně tak. Ale ochlazovat jen pokud dítě nemá chladné končetiny (to je ve fázi vzestupu teploty). To pak hrozí febrilní křeče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama