Výtok z bradavek

Anonymni
24.6.07 21:15

výtok z bradavek

Ahoj holky,
můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti s výtokem z bradavek po zmáčknutí?
Mám 25DC a po zmáčknutí bradavek mi z nich vytéká malinké množství čiré tekutiny… Může to být příznak těhotenství? Napiště mi prosím vaše zkušenosti, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

473
25.6.07 09:54

To co popisuješ se stává v těhotenství často, ale pokud vím tak spíš až tak ve druhé polovině těhu a spíš nakonci. Na začátku jsem o tom nikdy neslyšela. Jde o přípravu prsou ke kojení…ta tekutina je něco jako mlezivo, mně to před porodem dokonce „teklo:o)“.

Pokud bereš třeba nějaké homony, nebo tak něco je to asi možné i ted…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24951
25.6.07 12:43

Ahoj, já četla v příb. letáku anti. Cilest, že při delším užívání je možné tento výtok z bradavek mít.

Já to měla po předčasně ukončeném těhu. Brala jsem na to prášky, už nevím jméno. Byli dva, půlku ráno, půlku večer. Pak to přestalo, asi bych šla k dr.

mava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
30.6.07 15:07

ahojda,
já měla výtok z prsou, jak bílý tak i čirý. jsem tři měsíce od vysazení antikoncepce. doktor mi řekl, že to může být zvýšený prolaktin a mohla bych mít problémy otěhotnět. poslal mě na krev a výsledky ještě nevím. ale mezitím jsem si dělala test-pětkrát a byly tam // tak nevím, jestli jsem těhule, což by bylo skvělý, nebo to je jen díky tomu prolaktinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
11.7.07 16:09

Ahojky, mám stejný problém, asi od včerejška mi po zmáčknutí také teče kalná tekutina z bradavky.

Četla jsem, že to může být i příznak vysokého prolaktinu. Nevíte, jaké by byly další příznaky? Může při tom bolet břicho jako před měsíčky? Teď jsem první měsíc bez tabletek - dneksa 14 DC. Může to být třeba i reakce na vysazení antikoncepce? K doktorce se raději objednám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
11.7.07 16:22

Me ten vytok uz prestal. vysledek prolaktinu jeste nemam, ale za to jsem tehotna, 5tt.povedlo se nam to po trech mesicich.
vytok mi prestal. je mozny, ze to byla reakce po vysazeni HA. ale pro jistotu bych k doktorce taky sla. pro klid na dusi. drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
11.7.07 16:24

No vidíš, to je super. Kdybych byla těhotná já, musela by to být velká náhoda, v červnu jsem brala ATB a mohla se snížit účinnost antikoncepce, ale MS přišla normálně, takže si nemyslím, že by to byl můj případ. Jsem zvědavá, co Dr. řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
11.7.07 16:30

ja mela tekutinu cirou nebo bilou. kalna bych se bala, ze to je treba zanet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
11.7.07 16:33

Tak jsem objevila toto. Zatím nejlepší vysvětlení, co jsem na netu našla. Teče mi to z obou bradavek, tak snad dobrý.

Zvýšená hladina prolaktinu
Na prsou se projevuje i zvýšená hladina prolaktinu v těle. Je to velmi časté onemocnění, nicméně není tolik závažné. Prolaktin se vytváří v hypofýze. Pokud ho ale produkuje více než je zdrávo, neznamená to vždy její poruchu.

Zvýšená hladina tohoto hormonu spouští tvorbu mléka a automaticky ji mají těhotné a kojící ženy. Jinak se projevuje vynecháváním menstruace a může způsobovat potíže s otěhotněním. Někdy vzniká při užívání některých léků a hormonální antikoncepce.

Nejste-li těhotná a nekojíte, ale vytéká vám z prsu mléko nebo máte další příznaky, obraťte se na svého gynekologa. Ten hladinu prolaktinu vyšetří a navrhne způsob léčby.

Výtok z bradavky
Výtok doprovází řadu zdravotních potíží. Může být různý, od bílého či zeleného po krvavý až hnědý nebo černý. Máte-li výtok, otiskněte jej na bílý kapesník nebo jakýkoliv bílý podklad, abyste mohla zjistit, jaké zbarvení má. Jen takto objevíte i nebezpečnou krvavou příměs. Výsledek pak konzultujte s lékařem. Podle Miroslavy Skovajsové ovšem obecně platí, že sekretují-li obě prsa, lze to považovat za bezvýznamné, v opačném případě nikoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
11.7.07 16:34

Jituš, ono to je asi spíš průhledné až bílé, špatně jsem to popsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
11.7.07 16:40

Jituš, ono to je asi spíš průhledné až bílé, špatně jsem to popsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
11.7.07 20:10

tak to bude v pohode. jak to ctu, tak ja to mela, protoze me zlobil cyklus, po 25, 23 dnech, plus prave tenhle vytok. proto se doktor bal, ze to bude zvyseny prolaktin, dal mi Duphaston na srovnani cyklu a mozna i diky nemu jsem v tom :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3150
11.7.07 21:08

Měla jsem to taky, doktorka řekla, že je to změnou hormonů. Může to být i příznak časného těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.7.07 16:22

Mlezivo

Ahojky, tak já jsem 6 dní po MS a začalo mi taky téct mlezivo z prsou..mám i pocity jako při kojení, když se mi nalily prsa.Včera jsem si dělala test a po chcilce se tam udělala skoro neviditelná čárka, musím se hodně soustředit, abych jí viděla.. tak nevím.Nekojím rok a půl.. mám 20ti měsíčního čertíka..

• Nahlásit
  • Citovat
5697
14.9.08 16:19

holky taky s emi to stalo, mlezivo přoi zmáčknutí vytéká. Nicméně já mám zrovna ms. No tento cyklus to bylo hodně divoké: ovulace 17den cyklu, za 6 dní jsem začla špinit, přešlo v krvácení… takže jsem asi nový cyklus. Vůbec se v tom nevyznám, asi budu muset k doktorovi…takže u mě to asi určitě příznak těhotenství bohužel není :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama