Výuční list

Anonymní
20.8.20 21:42

Vyucni list, co dělat

Ted jsem skoncila po roce ve fabrice (snižování stavu) a absolutne nevim co si mam najit.. ta prace me moc nebavila a prece jenom chci neco co me bude bavit. Ani vlastne nevim, co vsechno muzu delat za praci, kdyz mam vyucni list. Docela by se mi libila prace, ohledne papiru (administrativa), jenze to hledaj lidi s maturitou. Tak poradíte prosim, jakou jinou praci lze delat s vyucakem? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13457
20.8.20 21:46

Tak hledej ve svém oboru, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
20.8.20 21:46

A vyucni list v jakem oboru?

Idealne si dalkove pri praci doplnit vzdelani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
20.8.20 21:48

Já si našla práci fakturantky. Požadavky byly: Němčina a maturita. Ani jedno jsem v té době neměla a neuměla. Vzali mě i tak. Stačí se nebát a zkusit to. Ono mnohdy stačí více selský rozum než nějaký kus papíru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
20.8.20 22:05

Hlavně nikde neříkej, že by tě bavilo „něco ohledně papírů“ :D Nevím, nemáš vzdělání ani praxi, takže tam by ses buď musela v nějaké firmě vypracovat z nějaké nižší pozice nebo si to vzdělání doplnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3727
20.8.20 22:21
@alena1995 píše:
Já si našla práci fakturantky. Požadavky byly: Němčina a maturita. Ani jedno jsem v té době neměla a neuměla. Vzali mě i tak. Stačí se nebát a zkusit to. Ono mnohdy stačí více selský rozum než nějaký kus papíru.

Tak jedine u soukromnika, ve statni sf.by te bez maturity poslali nekam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1611
20.8.20 22:36

A “ohledne papiru” mas predstavu, co to obnasi? Umis aspon poradne s Wordem a Excelem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5356
20.8.20 22:51

V jakém oboru jsi vyučena? Dělat můžeš třeba prodavacku, servírku, pokojskou, pokladní a jestli chceš dělat v administrativě, nic ti nebrání maturitu si dodělat. I když z okolí mám spíš zkušenost, že u mladých lidí bez praxe už ani maturita nestačí a lidi s maturitou dělají práci vyučených. Hlavne těch pracovních příležitostí v administrativě zas tolik není. Například firma v které pracuju zaměstnává přibližně 350 lidi, z toho kancelářských nás je 11. Pak jsou samozřejmě ještě vedoucí pracovníci kteří také část dne tráví u pc v kanceláři, ale vyloženě administrativa, uctarna, fakturace, personalistika, propagace jen 11 zaměstnanců z 350.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
23.8.20 09:40

@lilith1 A soukromníků je snad málo? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
23.8.20 10:10
@alena1995 píše:

Podle mych zkušeností by nikde, kde jsem byla, někoho bez maturity nevzali. To z nepřišel nikdo vhodný na tu pozici? Kolik měli zájemců?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
23.8.20 10:43

@Sára 1 Bylo klasický výběrové řízení (dá se to tak říct), osm lidí, tři kola.

Hele, mě to divný neprijde a ani nepřišlo. Já jsem schopná co se týče administrativní práce byla vždy. Možna je to tím, že máma je účetní a táta má firmu a tak jsem se to tím, že jsme jim pomáhala a tátovi jeden čas „vedle“ účetnictví pod dozorem mojí matky naučila. Ve dvaceti letech jsem účetnictví učila i novou ženskou od táty. :) Víš co, je to jen papír a nikde není napsaný, že holka s maturitou by to zvládla lépe. Já neměla papír, ale za to praxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9378
23.8.20 10:49
@Sára 1 píše:
Podle mych zkušeností by nikde, kde jsem byla, někoho bez maturity nevzali. To z nepřišel nikdo vhodný na tu pozici? Kolik měli zájemců?

no, po zkušenostech s mým drahým bejvalým, který tedy taky podnikal, bych přidala ještě otázku - byly nabízené finance adekvátní požadavkům kvalifikovaných uchazečů? vzpomínám si, jak kdysi hledal účetní a jeho nabídce na mzdu se kvalifikované účetní akorát tak vysmály. tak vzal důchodkyni, která práci měla jenom jako přivýdělek k důchodu, takže s penězi byla spokojená. drobný nedostatek byl, že ona celý život dělala jenom daňovou evidenci (nebo tedy dříve jednoduché účetnictví), ale o podvojném účetnictví neměla ani páru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
23.8.20 11:07

Nejjednodušší jo si dodělat kvalifikaci. Buď školu nebo kurz.
Některé firmy už nedají na vzdělání, ale spíš dovednost. Ale ty zas nejsou „líné“ si lidi přezkoušet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
23.8.20 11:27

@sagina Ano byly, ráda bych napsala firmu i platové ohodnocení, ale nemyslím si, že je to tady úplně vhodné. ALE mě v té době vůbec nešlo nějak o peníze, jako o získání zkušeností. :)

Holky, já dělala na reklamační oddělení, kde vyžadovali maturitu, určitě některé vzpomínáte na ten velký e-shop, nové sklady, pobočky v zahraničí - nábytek. Firma poté krachla (to už jsem tam nepracovala).

Já neříkám, že to je normální. Jen říkám, že pokud člověk má něco v hlavě, je to daleko více než kus papíru. Možna prostě umím udělat dojem. :lol:

Fór, myslím prostě, že vzdělání nikomu pracovitost, selský rozum ani dobrou práci nezaručí.
A samozřejmě, že lepší je mít práci ve státní sféře-vetsi jistota. Mít alespoň maturitu (dodělat ji). Tímto nechci podporovat „nevzdělanost“, pouze se s Vámi dělím o vlastní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
23.8.20 15:53
@alena1995 píše:
@Sára 1 Bylo klasický výběrové řízení (dá se to tak říct), osm lidí, tři kola.Hele, mě to divný neprijde a ani nepřišlo. Já jsem schopná co se týče administrativní práce byla vždy. Možna je to tím, že máma je účetní a táta má firmu a tak jsem se to tím, že jsme jim pomáhala a tátovi jeden čas „vedle“ účetnictví pod dozorem mojí matky naučila. Ve dvaceti letech jsem účetnictví učila i novou ženskou od táty. :) Víš co, je to jen papír a nikde není napsaný, že holka s maturitou by to zvládla lépe. Já neměla papír, ale za to praxi.

Nojo, ale ty už jsi mela nejake zkušenosti, praxi. To je trošku něco jiného, než když přijde někdo s výučním listem v oboru třeba švadlena, neumí na PC, neumí napsat dopis, má praxi třeba jako prodavacka… Neříkám, že je to nemožné, ale rozhodně těžší. A taky je to o znamostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama