Vyúčtování za vodu

8
10.4.16 13:31

Vyúčtování za vodu

Ahoj maminky, chtěla bych se informovat, jestli některá nemáte podobnou zkušenost nebo poradit, jak celou situaci řešit.. V prosince 2014 jsme se s partnerem a naší dcerou přestěhovali do podnájmu. Na konci listopadu 2015 jsme se s partnerem rozešli a on se odstěhoval. Nyní přišlo vyučtování za vodu, na kterém je nedoplatek. Majitel bytu ho požaduje zaplatit samozdřejmě ode mě, jelikož v bytě jsem zůstala já s dcerou a v prosince 2015 jsme sepsali novou nájemní smlouvu, ve které už jsem tedy uvedena jen já a dcera. Jelikož majitel ví, že s dcerou jsem nyní sama a malá má teprve 2 a půl roku, takže ještě není ani ve školce, tak jsme se naštěstí dohodli tak, že on vyučtování zaplatí a já mu budu vždy společně s nájemným posílát určitou částku za to vyučtování. Chtěla jsem se jen informovat, přišlo mi trochu nefér, že bývalý partner zde 12 měsíců bydlel s námi a nyní majitel požaduje vyučtování zaplatit jen po mě. Bývalému partnerovi jsem o vyučtování psala, s tím, že bychom ho měli zaplatit napůl, jelikož zde bydlel i on a to 12 měsíců, ale jelikož mi od našeho rozchodu na dceru nezaplatil ani kč, tak nechce zaplatit ani korunu za vyučtování. Nemáte s tímhle někdo prosím zkušenost, jak se dá situace řešit? Nebo to opravdu musím celé vyučtování uhradit sama, i když jsme tady bydleli minulý rok společně? Vyučtování je za rok 2015, kdy jsme tady žili spolu. Děkuji za jekékoliv rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7590
10.4.16 13:36

Myslím, že je veliká pochvala pronajímateli, že ti takto vyšel vstříc.. Bohužel, myslím, že zbytek je na tobě, aby ses dohodla s bývalým přítelem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
10.4.16 13:37

Tohle je čistě vaše věc jako nájemníků. Je to sice nefér vůči tobě, ale za to pronajímatel nemůže. Neber to nijak zle, ale takových rozchodů v těch nájemních bytech proběhne nespočet a majitel bytu za to nemůže doplácet na energiích. V nájemní smlouvě si uvedená tak jako tak byla, takže si to musíš jedině vypořádat s bývalým.

• Nahlásit
  • Citovat
8
10.4.16 13:48

Ano ano, však v pořádku, myslela jsem si to, že to už závisí jen na mě a na bývalém partnerovi a na tom, jak se ohledne vyučtování domluvíme, jen jsem si rikala co kdyby to bylo jinak a chtěla se ujistit. Děkuji za rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
10.4.16 14:02

Mě by jen zajímalo jak byla formulována předchozí nájemní smlouva, protože pokud ti pronajímatel dělal novou, pouze na tebe, a předchozí byla na tebe i přítele, asi by bylo od něj fajn to chtít i po tvém bývalém, nejsem si jistá jak v tomto hovoří zákon a záleží jestli jste při sepisování nájemních smluv uváděli stav vodoměrů a elektroměrů, já co jsem vždycky byla v nájmu to tam měla.
Jinak pronajímatel je hodnej že ti přistoupil na splátky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.4.16 14:23

@medunka23 Ano ty stavy vodomeru jsme tam uvadeli a ve smlouve jsme byli oba dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
10.4.16 18:15

A uvadeli jste stavy vodomeru i pote na novou smlouvu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
10.4.16 19:58

Tak byl to tvůj partner, tak to řeš ty. Měli jste ve smlouvě, že každý bude platit zvlášt, svoji půlku.? Asi ne, co bys chtěla po majiteli bytu, aby ho hledal a vymáhal, když ti nedává ani alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.4.16 20:58

@Vickee Ano uváděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
11.4.16 06:53

Tak v tom pripade by to majitel mel asi chtit po obou. Pokud mas na byvaleho partnera kontakt a majitel je vstricny, poprosila bych ho, aby zkusil vyuctovani poslat i jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama