Vyvolani porodu pred TP

Anonymní
14.11.19 11:33

Vyvolani porodu pred TP

Ahoj, temat je tu spousta, ale nenasla jsem diskusi se stejnym tematem.
Jsem 38tt a jsem objednana na vyvolani porodu, kvuli mym zdravotnim komplikacim. Bylo mi receno, ze porodni cesty nejsou pripravene a pokud se nic nezmeni, zavedoumi nejake tycinky na pripravu porodnich cest a nasledne porod vyvolaji. Mate nekdo s podobnym postupem zkusenost? Za jak dlouho jstebporodily? Vetsinou vsude ctu, ze vyvolavali az po TP. Popr. nejake babske rady jak napomoct tomu, aby se cesty pripravily, zacala jsem se otevirat? Mam z celeho vyvolavani strach.
Dekuji a prosim o zachovani anonymu, zdr.stav.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

396
14.11.19 11:44

Ahoj, me sice vyvolavali az po TP ale byla jsem. uplne uzavřena, nepripravena. Rano v 7 me. prijali, zavedli první cipek, nic se nedelo, druhy zavedli asi ve 12. A do. hodiny se zacalo neco dit, ve 2 uz to bylo hodne znat a ve 3 uz jsem sla na porodni sál, mala se narodila v 5… Jedine plus na tom vidim ze odpadly nervy ze stresu zda je vse ok abych to stihla, shaneni hlídání pro staršího…ale jinak pro telo hrozny zahul, oproti prirozenemu porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2456
14.11.19 11:50

Taky jsem měla vyvolaný před termínem, v pátek večer jsem dostala kousek tabletky na přípravu porodních cest, přes noc byly menstruační bolesti, nad ránem praskla voda. Kontrakce se samy nerozjely, tak jsem pak byla na oxytoxinu celý porod a v sobotu po poledni byla venku. Ty největší bolesti trvaly něco kolem 4-5 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2456
14.11.19 11:51

@Lathi Já nemám zatím s čím srovnávat, a druhý mě čeká nejspíš za měsíc opět vyvolaný. Můžu se zeptat, v čem je takový rozdíl, proč je to záhul pro tělo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
14.11.19 11:52

Já měla dva vyvolávané, ale až deset dnů po termínu.

U prvního byl nástup v pátek ráno. Nejdříve jedna tableta, před polednem druhá a nic. V sobotu jsem ráno dostala další tabletu a porod se rozjel kolem poledne a malej se narodil o půl třetí.

U druhého jsem měla nástup v pondělí ráno, zavedena tableta. Porod se rozjel kolem poledne a malá se narodila o půl třetí.

Takže bych řekla, že je to nejspíš individuální :think: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 11:56

Mně vyvolávali porod taky kvůli zdravotním problémům před termínem, sice 39+2, jenže jsem měla (zpětně zjištěno v nemocnici) špatně určený TP, takže reálně to byl 38tt. No a byl to masakr, rodila jsem nějakých 30 hodin. Po zavedení (v 8.00 ráno) tablety se mi do hodiny rozjely po dvou minutách kontrakce, které strašně bolely, ale bohužel nikam nevedly. Po celém dni, se mi, zcela vyčerpané, porod na 3 hodiny zastavil, kontrakce ustaly, tak jsem se trochu prospala, a pak nanovo. Porodila jsem druhý den po čtvrté odpoledne, po šíleném utrpení, totálně vyčerpaná. Doteď nechápu, kde jsem sebrala sílu malého dostat ven. Znovu bych si porod vyvolat nenechala, rovnou bych žádala o sekci. Teď jsem podruhé těhotná, a už teď vím, že rodit budu sekcí, protože indukci mi neuroložka přímo zakázala, právě kvůli tomu, jaký je to pro tělo záhul, a spontánní porod důrazně nedoporučila. Anonym citlivé údaje o zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
14.11.19 12:00
@Anonymní píše:
Ahoj, temat je tu spousta, ale nenasla jsem diskusi se stejnym tematem.
Jsem 38tt a jsem objednana na vyvolani porodu, kvuli mym zdravotnim komplikacim. Bylo mi receno, ze porodni cesty nejsou pripravene a pokud se nic nezmeni, zavedoumi nejake tycinky na pripravu porodnich cest a nasledne porod vyvolaji. Mate nekdo s podobnym postupem zkusenost? Za jak dlouho jstebporodily? Vetsinou vsude ctu, ze vyvolavali az po TP. Popr. nejake babske rady jak napomoct tomu, aby se cesty pripravily, zacala jsem se otevirat? Mam z celeho vyvolavani strach.
Dekuji a prosim o zachovani anonymu, zdr.stav.
Me vyvolavali porod 38+1,porodni cesty jsem uz připravené mela…byla jsem otevrena na cca 2 prsty a bylp to strasny…nechci te vubec desit, ale porod nepostupoval, narvali me oxytocinem, zacaly neuveritelne bolesti, nakonec jsem tlacila uplne bez kontrakci a jeste k tomu porod prozvracela..preji, at mas porod lepsi.. každá na ty leky reagujeme jinak
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
14.11.19 12:05

Také mi vyvolávali porod ze zdravotních důvodů před termínem, konkrétně 36+5. Ve středu ráno mi zavedli tabletu na otevření, ve čtvrtek ráno tabletu na vyvolání, v půl 3 odpoledne mi odtekla voda a v půl sedmé večer byl syn na světě. Bylo to teda hodně bolestivé (ale to je asi každý porod) ale za to celkem rychlé takže za mě spokojenost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 13:53

Měla jsem taky kvůli komplikacím vyvolaváný porod v 36+6. Ve 4 odoledne mi dali tabletu, v noci začali kontrakce v 5 ráno praskla voda a v 10 byl malej na světě. Byl to hroznej fofr, když za mnou v půl 10 přišli a řekli že jdeme rodit tak jsem jim nevěřila a myslela si že je to hrozně brzo :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
396
14.11.19 17:13

@BlaZenkaB bylo to. daleko bolestivejsi, jak se to rychle oteviralo, a byla jsem z toho.daleko.vice unavena, ikdyz prvni trval 25 hodin i tak jsem byla za hodinu ok, pri tom vyvolavanem jsem jeste treti den byla uplne vyřízena, vsechno me bolelo, ikdyz to bylo bez nastrihu, telo na to nebylo vubec připravené. Navic jeste par hodin jsem citila kontrakce na prázdno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 17:27

@Lathi Ja se z toho vyvolavaneho porodu dostavala snad rok…uz nikdy vic, hlavne, u me duvod k vyvolání jen strach doktora a ze me nebude mit pod kontrolou, chtěl byt u toho tak me tak vyplasil, ze jsem k tomu svolila…malá 3 mesice prorvala, taky to asi zpracovavala, navic jako bonus nela zlomenou klíční kost, jak ji ze me rvali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
14.11.19 17:49

@Julinka 18 bylo to proste pro telo neprirozeny, u me zase vyvolávali pro prenaseni, ale protoze byly vanoce tak me vzaki uz 10den, misto 14. Ja jsem zpetne rada, protože mala mela pravý uzel na pupečníku a kdyby nesla ven takhle rychle ale dele je moznost ze by se pri tom mohla udusit. Coz vim tedy az zpětne a beru to tak ze to tak melo byt. Ale teda radsi dlouhy a prirozeny nez tohle, ale asi zase furt lepsu než císař…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 11:06

Já jsem byla rodit před TP a to bylo taky hustý :lol: přijela jsem v úterý ve 20h to se nic nedělo. Ve středu my daly katetr je to takový balonek aby se roztahly cesty Mno měla jsem ho cely den a otevřela jsem se sotva na prst. Ve čtvrtek by daly tablety jednu v 7 další v 9 a půlku tablety cca kolem 12. Mno malinko to bolelo ale jinak dobrý až večer to bolelo trosku víc tag sem si nechala dat něco proti bolesti a pak zase nic. V pátek my dali už jenom jednu tabletu a prej gdys to do 12 nebude půjdu na císaře. Pak okolo 10 přišla doktorka píchla mi plodovku a pak to začlo :lol: ve 12 šup na sál bolesti jako prase ale já sem srab tagze epidural to jistil :lol: otevřená sem už konečně byla ale malý se ven prostě nechtělo :lol: tag císař až v 20h a asi kvůli ten sr… co do tebe pořad davaj tag malá měla ten 190 a musela akutně. Moje zkušenost tagze jestli budu znova rodit beru epidural :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
15.11.19 13:28

Taky mi porod vyvolavali před TP ve 39tt. Byla jsem otevrena na 1cm, v 8 ráno mi zavedli tabletu a kolem pul 10 začaly menší bolesti a nepravidelné kontrakce. V 10 jsem byla na vyšetření, otevrena na 3cm, kontrakce už sílily tak mi udelali klystyr a po něm se to teda fest rozjelo. Bolesti šílené, kontrakce po minutě a minutu dlouhé, na bolest mi dat nic nemohli kvůli tomu, že by se porod mohl zastavit. Kolem 12 jsem šla na porodní box a byla jsem otevřená na 6cm, sestra říkala ze jsem v půlce. No a během 15 minut mi praskla voda a ja tlačila. Malá byla venku ve 3 odpoledne. Takže porod sice docela rychlý ale kvůli tomu rychlému otevírání fakt hodně bolestivý a vyčerpávající. Ale nemůžu srovnávat se spontannim porodem:slight_smile: ted měsíc po porodu už si na tu bolest skoro nevzpomenu a to jsem ještě tyden po porodu měla nocni můry :smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
15.11.19 22:34

Každý porod je jiný ať už vyvolaný či ne. Já má za sebou dva vyvolávané porody, sice po termínu ale těch pár dní už nehraje takový význam. První začal prasknutím vody tři dny po termínu. Byla jsem zcela uzavřena a tak do ne začali řvát oxitocin ve velkém. Něco se začalo dít až po 24 hodinách. Kontrakce byly velmi bolestivé a tak jsem si nechala dat epidural. Ten mi však porod zastavil, takže další oxitocin. Ke konci už jsem tlačila i bez kontrakci. Malá nesla pořád ven a tak ji dvě porodní asistentky že mě vymačkli. Roztrhaná jsem byla i na nohou, ale přes velké množství stehů a tomu že to vše trvalo od prasknutí vody 34 hodin tak jsem po pár hodinách už fungovala.
Druhý porod mi vyvolávali tabletou deset dní po termínu. Nic se nedělo a tak druhý den další tableta. V půl páté odpoledne zjistili že jsem otevřená už čtyři centimetry ač jsem měla jen ojediněle občasné velmi slabé bolesti. Dali mě na sál ale když se ani ve čtvrt na sedum pořád dál nic nedělo, prasklo mi vodu, která už byla značně zakalená. No a pak to začlo. Bolesti neskutečně ale za hodinu a čtvrt a jedno zatlačení bylo mé druhé dítko venku. Žádný nástřih, žádné stehy a ani nic proti bolesti. Ze sálu jsem odešla po svých a jen věci mi vzala porodní asistentka která vehementně trvala na tom že mi to odnese. Okamžitě jsem byla plně funkční a zcela při síle.
Takže vyvolaný porod nutně nemusí hned vždy znamenat velké vyčerpání. A na tu bolest po pár dní sama zapomeneš, tak se neboj. Vyvolaný porod je stále několikanásobně lepší než císař v mnoha ohledech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama