Druhá sekce - neustálá bolest

Anonymní
13.11.19 09:10

Druhá sekce - neustálá bolest

Ahoj holky, chce se zeptat jestli náhodou nemá někdo stejný problém po druhé sekci jako já.
Mám 4m od druhé sekce. Jizva zahojena v pořádku měla jsem hematom, ale už je pryč.
Bohužel mám břicho nad jizvou velice citlivé i jen na dotek. Nemohu nosit kalhoty a kalhotky mám xl ve skutečnosti bych mohla mít s. Dotyk čehokoli je peklo. Gyndař mi dělat komplet velké vyšetření dvakrát a nepřišel na nic. Obvoďák taky na nic nepřišel. Bohužel mě bolí každej prd. Nevím si vůbec rady :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21059
13.11.19 09:15

Najdi si šikovného fyzioterapeuta, naučí tě pracovat s jizvou a efektivně si ji nasírovat. Je to důležitá prevence srůstů a vzájemného dráždění vnitřních jizev. které ty bolesti pravděpodobně způsobují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6379
13.11.19 09:22

Masírovala jsi jizvu po zhojení? Často se stává, že jizva bolí, protože tkáň okolo po zhojení ztvrdne, proto je důležité to rozmasírovávat, začít hned po zhojení stehů. Já jsem 4 měsíce po druhé sekci a o jizvě nevím. Masírovala jsem pravidelně, ona se pak ani nevtahuje dovnitř. Jen když si kýchnu, cítím slabou ký tlak vevnitř, ale to jsme měla i po prvním, během pár měsíců to bylo pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.19 09:30

Děkuji za rady.
Ano jizvu jsem masirovala ta na dotyk je v pořádku. Trápí mě to nad ní mám tam místo po pupíkem 5×10cm co bolí jako blázen.
Myslela jsem, že je to rozestup ten gyndař vyvrátil. Zkusím tedy ještě fyzio jak radí @pe-terka .

• Nahlásit
  • Citovat
6379
13.11.19 09:39

Já měla po první sekci v tom místě takové tvrdé ložisko, ale doktor na UTZ taky nic nenašel. A při druhém císaři se musel prořezat velkými podkožními srůsty v tom místě, prý něco takového ještě neviděl a musel tam při hojení být zánět. Ale ani bolest ani nic jiného jsem necítila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
13.11.19 09:57

Není to horké na dotek?
Mně se po druhé sekci udělal nad jizvou zánět. Po celé délce jizvy.
Oblečení bylo peklo, dokonce i chůze.
V porodnici vůbec nevěděli, co by to mohlo být. Až moje gynekoložka hned poznala zánět.
Asi 3 týdny jsem přikládala zinko-ichtyolovou mast.
A pak ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.19 11:04

@ElisC ne ne horké to nemám. Břicho mám pěkné nepovolené jen to místo bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.19 12:35

To Je zvlastni, místo nad jizvou by mělo být necitlivé, alespoň já to tak mám. Četla jsem, že jsou v těch místech přerušeny nějaké nervy. Je to prý daň za to, že nemáš svislou jizvu přes břicho jak se to dělalo Kdysi. Já tedy neporadím, ale za sebe mám tak 2 cm nad jizvou Po celé délce naprosto necitlivé, i kdybych se píchla špendlíkem tak nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.19 15:45
@Anonymní píše:
To Je zvlastni, místo nad jizvou by mělo být necitlivé, alespoň já to tak mám. Četla jsem, že jsou v těch místech přerušeny nějaké nervy. Je to prý daň za to, že nemáš svislou jizvu přes břicho jak se to dělalo Kdysi. Já tedy neporadím, ale za sebe mám tak 2 cm nad jizvou Po celé délce naprosto necitlivé, i kdybych se píchla špendlíkem tak nic :nevim:

Jo to já taky, ale pak ten zbytek nahoru k pupíku bolí právě :zed:
Zkusím rady od holek fyzio a víc masírovat akorát jestli to vydržím dotek je maso :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama