Vzdělání pro práci ve veřejné správě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Majulis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 16:28
Vzdělání pro práci ve veřejné správě

Ráda bych pracovala ve státní správě či na nějakém ministerstvu. Musím si doplnit vzdělání jenže nevím, co by tak bylo nejlepší vystudovat. Napadl mě nějakej obor Veřejná správa, nebo na polac je ještě obor Bezpečnostní management ve veřejné správě. Poradíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49938 příspěvků 24.11.14 16:32

Tož zaměření vzdělání může být různorodé, ale tam, kam míříš, potřebuješ hlavně kontakty :think:

Majulis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 16:34

Teď by mě zajímalo spíš to vzdělání než kontakty :)

Moncinas
Kelišová 7266 příspěvků 24.11.14 16:36

A jaké vzdělání máš původní? volila bych nějaké pokud možno blízké tomu, co už mám :nevim: Ale řada mých spolužáků dělalo na ministerstvech a studovali politologii, pak taky veřejná správa, právo, bezpečnostní studia, ale znám tam i lidi, kteří mají ekonomky :nevim:

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 24.11.14 16:39

@Majulis To je sakra široký pojem, pracovat ve státní správě či na ministerstvu - na legislativce budeš potřebovat VŠ právnickou, na ekonomický obor ekonomku, na stavební často technickou VŠ, na územní plánování architekturu…

Obecne ty kraviny typu „veřejná správa“ jsou nakonec k ničemu ;-)

Majulis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 16:41

@Moncinas

No mám zdrávku, takže mi to moc nepomůže :)

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 24.11.14 16:44

Ještě Ti poradím - vyjeď si nabízená volná místa na jednotlivých ministerstvech apod. a uvidíš, jaké vzdělání je často požadované ;-)

Ivet85
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 24.11.14 16:56

@Majulis Ahojky. Tak já pracuji ve státní správě, mám střední odbornou školu, obor Technickohospodářská a správní činnost a vůbec žádné kontakty jsem nepotřebovala :palec: Jsem náplava z více jak 200 km vzdáleného města a když jsem šla na MěÚ na pohovor, tak jsem tu znala jen manželovi rodiče :mrgreen: Jinak ani tak nezáleží na škole jako spíš na praxi, ale také doporučuji obhlídnout si volná místa a podle toho se zařídit. Hodně štěstí :kytka:

Majulis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 17:01

@Ivet85

No mám zdravku, takže praxi taky nemám :-/

JLP
Závislačka 4665 příspěvků 24.11.14 17:08

@Majulis Ahoj, vykašli se na úzkoprofilovky typu polac nebo obory veřejná správa. Já mám polac a nebýt kdysi známého, tak práci nemám… Pracuju na jednom správním úřadě jako právník. Ale obecně je na vyšší referentské pozice vhodné právo nebo ekonomka… Polac byla sice nesmírně zajímavá škola, ale až praxe naučí, co a jak. V CV to sice vypadá dobře, ale nakonec spousta úřadů dá do výběrka požadavek obor „právo“, což polac nemá. Navíc obor „veřejná správa“ Tě stejně nenaučí, jak to v praxi veřejné správy chodí - jen to, jak by mělo ;) A věř mi, nikdo není zvědavý na to, jak nějaký absolvent háže rozumy ;) Takže doporučuju opravdu právo nebo ekonomku.

Malaga
Nadpozemská drbna 26112 příspěvků 24.11.14 17:09

@Majulis Můžu se zeptat, proč stojíš o práci ve státní správě, když vlastně ani konkrétně nevíš, kde a co bys chtěla dělat?
Děkuji, M. ;)

Majulis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 17:11

@Malaga

A všichni, kdo pracují ve státní správě jistě věděli, kde chtějí dělat že? Prostě mě ta státní správa láká.

Majulis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 17:12

@JLP

No práva v 26 letech nevím nevím. To by to muselo být někde dálkově a o tom pochybuju

Malaga
Nadpozemská drbna 26112 příspěvků 24.11.14 17:18

@Majulis Pokud se vás můj dotaz dotknul, tak myslím, že bezdůvodně. Samozřejmě, že VŠICHNI to nevěděli, těch co cíleně směřují přímo do státní správy asi také moc není, tak právě proto jsem se ptala…
Mohla jste třeba uvést - jistota zaměstnání, vše na pásce apod…nadprůměrné výdělky to asi nebudou.Jen mě zajímalo, proč vás to láká, už jen proto, že pojem státní správa je dost široký.
Tak hlavně ať se vám ty vaše představy splní. :mavam:

Maarlen
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 24.11.14 17:19

Ja mam bc Veřejná správa a regionální rozvoj, obor Hospodářská politika a správa pod Ceskou zemedelskou univerzitou, fakulta provozně Ekonomická v Praze, mrkni tam, ale dělám v poloveřejném sektoru

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama