Vztek při večerním rituálu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineČičorečka
Závislačka 2660 příspěvků 08.08.19 07:45
Vztek při večerním rituálu

Dobré ráno, jdu si pro rady zkušených matek. Syn má 10 týdnů a vlastně od narození jsou každé večery tragédie. Vysnila jsem si večerní rituál následovně: koupání, mazání, mlíko a spát. Jenže to moje dítě nespolupracuje. Natahuje už když ho svlékám. Pak řve jak tur, úplně se zalyká. A jak je v tom záchvatu, tak mu pak nejde ani pít. Já jsem každý večer zpocená, syn nalokanej vzduchu, je to utrpení. Voda mu nevadí, přímo ve vaničce je klidnej. Jako by mu fakt vadilo to vyndání z vany a mazání. Teplota místnosti, hlad při koupání, hodina, míra únavy to není, to už jsem měnila. Jediná výhoda je to, že mu do tý rozkřičený pusy krásně nakapu Vigantol :lol: Ale jinak bych mu ráda vyhověla, jenže nechápu, co mu vadí :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 08.08.19 07:50

A je nutné ho koupat večer? Když mu to nevyhovuje, tak ten rituál změn - dej mu jen napít a ať jde rovnou chrnet. Koupat můžeš kdykoli přes den.

Janli
Echt Kelišová 9877 příspěvků 08.08.19 07:51

Taky jsme doma mívali večerní hysteráky. U mě to vyřešilo, že jsem si osušku dala na sebe a když jsem malou vytáhla z vaničky, tak jsem ji zabalila do osušky okamžitě v náručí, nechala ji chvíli zabalenou a teprve po chvíli jsem ji pak přenesla do ložnice a tam ji namazala a oblíkla. Trochu krému jsem si předem nechávala ohřát na topení, malá byla děsná cíťa a jak to trochu studilo, byl řev…

Závislačka 2660 příspěvků 08.08.19 07:54

@Tichošlápek já to chtěla takhle pocitově. Aby šel spát čistý. Hlavně jak byla ta vedra, on se docela potil. No včera jsem zkusila koupat ho místo před posledním jídlem zhruba v půl šesté, ale stejně to bylo hrozný. Na neonatologii ho koupali ráno, no… můžu to zkusit.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 08.08.19 07:56

A určitě bych nekoupala každý den.

Závislačka 2660 příspěvků 08.08.19 07:56

@Janli já ho zabalím a zvednu do náruče. To se uklidní. Nesmím ho ale položit zpátky na podložku, abych ho namazala. To se zase rozeřve :D Řve ještě dřív, než ho rozbalím, takže chladem se mi to nezdá :nevim: NEVIM prostě.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 08.08.19 08:01

No bohužel v rámci prvního roku se potřebuješ přizpůsobit potřebám svého syna. Není schopen pochopit nic jiného, než mám vše co potřebuju - jsem spokojený, něco mi vadí/něco mi chybí - snažím se to dát najevo a třeba mě někdo zachrání. Do okamžiku, kdy začne říkat já a já nechci, tak není schopen vůbec uvažovat, že okolí má jiné představy poteby a požadavky. Mozek na to prostě není zralý.

To že se věci nedějou podle tvých předstat, to je tak nějak základ mateřství a čím dřív se s tím začneš smiřovat, tím méně frustrace ti to přinese.

Evidentně bude potřeba najít jiný postup, možná v jinou dobu - nemůže být už přetažený? Pokud je spokojený v teplé vodě a vadí mu vytažení a položení na podložku, abys ho mohla namazat, tak ho z vody vytahuj na sebe a chvíli ho mazli, nebo tak něco.

Popřípadě ho koupej jindy.

Rituály před spaním stejně mají smysl až v okamžiku, kdy je spánek stabilizovaný, ne těsně po šestinedělí - ještě se to bude xrát měnit - podle toho jak mozek dozrává.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 08.08.19 08:02

A nevadí mu třeba vůně mýdla nebo toho mazání?

fíkofka
Kecalka 141 příspěvků 08.08.19 08:02

Ahojda u nás tenhle rituálek funguje. Akorát ji při tom mazání i masíruji - nohy, hrudnik, ruce, celo, nakonec brisko a pak otacim na bricho a mazu zada. Mám masážní olejíček od Neobulle - pohoda (a ten jen malá ucítí, tak se hrozně uvolní) a pak olejíček na šťastně bříško (ale značku si nepamatuju). Když má blbej den, tak jí šoupnu dudlík a je spoko :) Malá začne taky zlehka nabírat když ji vyndavam z vody, přeci jen ten pocit chladu tam určitě má, ale okamžitě balím do osušky a chvilku ji muchlám v náručí, aby se ohřála. Tak zkus ještě tohle a nebo tu osušku nahřát :)

Jana206
Nadpozemská drbna 28316 příspěvků 08.08.19 08:03

Koupej v lázni s pár kapkami oleje, potom už mazat nemusíš. A není potřeba koupat každý den. Mladší děti jsem taky koupala ráno, večer nebyl čas.

Závislačka 2660 příspěvků 08.08.19 08:05

@Ou mně nevadí změna rituálu, psala jsem jen to, jak jsem si to původně představovala. Píšu, že bych mu ráda vyhověla, ale nemůžu rozklíčovat, co mu vadí. Teplota vody, pokoje, hodina, najedenost, míra únavy to zatím není. Tak jsem si přišla pro jiné nápady.

Prigionia
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 08.08.19 08:05

Moje malá taky takhle řvala :nevim: zkoušela jsem všechno možný, koupat, nekoupat, prostě ty večery byly hrozný, dávala jsem spát dřív, později, kojila jsem před koupáním, po koupání, nic nezabíralo. Bohužel už nevím, kdy se to změnilo, ale večery jsou dodnes jejím nejneoblíbenější částí dne, sice už nebrečí, ale akorát by se nosila a je už taková ukňouranější. S odstupem času si myslím, že u nás to bylo tím, že už byla přetažená a ospalá a tím, jak se najelo na večerní rituál a věděla, že se jde spinkat, tak chtěla spinkat hned, ale to už se nedozvím, jestli to opravdu bylo tím nebo ne :hug:

km2018
Nováček 8 příspěvků 08.08.19 08:07

@Čičorečka Malá mi taky řve po vyndání z vany. Chce tam ještě být… Zatím pomáhá dát jí při vytahování hračku. Nebo nechat ji tam déle, hlavně ve vedrech.

Závislačka 2660 příspěvků 08.08.19 08:07

@zuzikka to už jsem taky změnila. Teď má měsíčkový olej od Wiledy, který nemá prakticky žádnou vůni. Spíš možná, jak psala @Janli mu to zkusím ohřát.

Šáruší
Závislačka 4452 příspěvků 08.08.19 08:07
@Čičorečka píše:
@Tichošlápek já to chtěla takhle pocitově. Aby šel spát čistý. Hlavně jak byla ta vedra, on se docela potil. No včera jsem zkusila koupat ho místo před posledním jídlem zhruba v půl šesté, ale stejně to bylo hrozný. Na neonatologii ho koupali ráno, no… můžu to zkusit.

nevadí mu, že je nahej? Moje mladší dítě to nesnášelo, jak byla nahá, řvala. Moje máma říkala, že jsem to dělala taky, takže mi dávala na hrudník žínku, abych neměla pocit, že jsem nahá. tak jsem to zkusila a fungovalo to, když jsem ji vysvlékla, nechávala jsem jí na hrudníčku bodýčko a byla klidnější, jeden čas jsem jí s tím bodýčkem i koupala, ne oblečeným, ale jako s chumáčkem látky na hrudníku, aby se necítila nahá. S čistou látkovou plenou na hrudníku a břiše jsem ji i mazala. A řev ustal.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama