Vztekání u kojení v 6ti nedělí

42
7.10.20 21:33

Vztekání u kojení v 6ti nedělí

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám necelé 6ti týdenní miminko, které se neskutečně vzteká u kojení. Pije vždy tak 3-4 minuty pak začne kopat nozickama a brecet. Většinou se mi ho podaří 1-2× na 1-2 minuty znovu přilozit ale tím to konci. Pak se proste neprisaje a neprisaje i kdybych se rozčtvrtila. Takže pije cca 5-6 minut. Předtím pil běžně 15-20 minut a ze dne na den se toto - vztekani a krátké kojení. Chci se tedy zeptat, stačí takhle malému miminku 5 minut kojení? Plínky počurané má, menim celkem často. Jen stolici má třeba jen jednou za den. To je také normální nebo je to málo? K doktorce jdu v pondělí, tak bych ráda věděla vaše zkušenosti a názory zda raději nemam naklusat už zítra nebo jen zbytečně plasim. Děkuji moc za všechny odpovědi, názory a jakékoliv další rady a tipy :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51026
7.10.20 21:56

Kolem těch 6 týdnů se ustaluje laktace, mléko se začíná tvořit dle potřeby a přestává jim téct tak snadno jako doposud. Musí se snažit a máknout, což je může kolikrát rozčilovat. Obě moje děti tímhle obdobím prošly, s jedním jsem se trápila víc (navíc vystreslá prvorodička, doteď spokojené dítě najednou začalo vyvádět - moje nervy - jeho nervy a tak pořád dokola), tomu druhému jsem nechala volný průběh, přikládala kdykoliv, kdy byl zájem. U obou to po nějaké době zase přešlo a měla jsem vzorné kojence (až do dalšího spurtu kolem 3 měsíců :lol: ). Jo a obě děti se za těch 5 minut dokázaly najíst. Pokud má dostatek počůraných plenek a nic jiného ho netrápí, zkusla bych se hodit do klidu a věřila, že se to srovná. Maximálně, kdyby bylo nejhůř, zkusila pozvat laktační poradkyni pro kontrolu, že máte správnou techniku a tak.
K tomu kakání, každé kojené dítě je jiné. Mně jedno kakalo x-krát denně a druhé jednou do týdne, obé může být normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
7.10.20 22:05
@Aweis píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám necelé 6ti týdenní miminko, které se neskutečně vzteká u kojení. Pije vždy tak 3-4 minuty pak začne kopat nozickama a brecet. Většinou se mi ho podaří 1-2× na 1-2 minuty znovu přilozit ale tím to konci. Pak se proste neprisaje a neprisaje i kdybych se rozčtvrtila. Takže pije cca 5-6 minut. Předtím pil běžně 15-20 minut a ze dne na den se toto - vztekani a krátké kojení. Chci se tedy zeptat, stačí takhle malému miminku 5 minut kojení? Plínky počurané má, menim celkem často. Jen stolici má třeba jen jednou za den. To je také normální nebo je to málo? K doktorce jdu v pondělí, tak bych ráda věděla vaše zkušenosti a názory zda raději nemam naklusat už zítra nebo jen zbytečně plasim. Děkuji moc za všechny odpovědi, názory a jakékoliv další rady a tipy :andel:

To je klasický tzv. Bojkot kojení. Také jsme měli. Je nám 7týdnů.
Je na to mnoho rad - od šátkování, kojení ve stoje až po vystřelení na Mars :)… ¨
Ne to si dělám legraci…
Ale každý si to stejně musí pošéfovat po svém.
Ten důvod proč se to děje je přesně to co píše Ugluk. Mléko už se tvoří jiným způsobem než ze začátku. Musí prostě víc tahat… dá to větší námahu.
My to tedy zvládly dokrmováním mého odsátého mléka z lahve, ale někdo to odsuzuje, že už se k prsu nevrátí.
U nás není problém se střídáním prsa a lahve, takže jí hlady ječet nenechávám. Má váhu tříměsíčního miminka (5200g), tak to neřeším, nám to takto vyhovovalo.
Dneska už to dělá jen jednou denně a to při kojení večer před koupáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
7.10.20 22:06

Mi malý toto dělal dlouho než a jak jsem měla menstruaci, přišla mi hned týden po 6 neděli.. A několik dni boje s kojenim a to pravidelně asi do 9m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7888
7.10.20 22:10

Jak píšou výše, je to normální a je potřeba to vydržet.
A zkusit miminko nějak přechytračit, vychytat okamžiky, kdy pije lépe. Například u nás to bylo kojení ve stoje s pohupováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4668
7.10.20 22:11

5 minut mu stačí, neboj. Dcera mi pila 3-5minut jako novorozenec, a rostla pěkně. ;) :) Dokonce jsem si čas i stopovala :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
7.10.20 22:32

Díky za rady. Ono to trvá už od pátku a nejhorší je to vždycky večer a už fakt nevim co mám dělat, když vidim jak na mě otvírá pusinku, vyplazuje jazyk nebo si cuca prsty. Proste vidim ze má hlad ale když ho chci nakojit, tak to nejde, protože se proste nechce přisat. Jinak zvazim odsávání mléka a dokrmovanim jim, v tuto chvíli mi to přijde jako dobrý nápad.
A jak dlouho má ten bojkot cca trvat? Lze to vůbec nějak orientačně odhadnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51026
7.10.20 22:47

Matně tuším tak 14 dní u nás? Klasické spurty byly jen párdenní, tohle bylo delší. Ale soudě dle počůraných plen měly snad příjem dostatečný, byť se teda váhový přírůstek v tom období dost zpomalil, ale pak se to zas rozjelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
7.10.20 22:48

@Aweis
Já už to nesleduju, protože vím, že z toho dokáží být ženský fakt na palici a to nechci. To pak akorát negativně ovlivní laktaci.
Pro mě je důležité, že jsem schopná odsát, mám medela swing odsávačku a mám 100ml za pár minut. A přesně jak píšeš, nejhorší je to večer, když je přetažená. Přes noc saje krásně. Dopoledne taky, pak se někdy sekne odpoledne a večer je to skoro pravidlo.
Nic no, neřeším a dám jí čerstvě odsáté. Nají se a je klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7888
8.10.20 00:47
@Aweis píše:
Díky za rady. Ono to trvá už od pátku a nejhorší je to vždycky večer a už fakt nevim co mám dělat, když vidim jak na mě otvírá pusinku, vyplazuje jazyk nebo si cuca prsty. Proste vidim ze má hlad ale když ho chci nakojit, tak to nejde, protože se proste nechce přisat. Jinak zvazim odsávání mléka a dokrmovanim jim, v tuto chvíli mi to přijde jako dobrý nápad.
A jak dlouho má ten bojkot cca trvat? Lze to vůbec nějak orientačně odhadnout?

Já bych pokud možno neodsávala, protože to mléko mu budeš muset nějak dát a to už ti to kojení může dost narušit.
Zkusila bych vydržet.
Neboj, on hlady nebude, resp. ten hlad (malý) tam má svoje místo pro to, aby se laktace přesunula do dalšího levelu a mohli jste na to navázat a zase pěkně v kojení pokračovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.10.20 08:52

Holky díky za rady a uklidneni. Ono je to moje první mimčo a jsem ze všeho tak trochu vyjukaná a nevim co je normální a co už ne. Zkusíme to oba do pondělí nějak vydržet a pak snad i poradí doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7888
8.10.20 18:16
@Aweis píše:
Holky díky za rady a uklidneni. Ono je to moje první mimčo a jsem ze všeho tak trochu vyjukaná a nevim co je normální a co už ne. Zkusíme to oba do pondělí nějak vydržet a pak snad i poradí doktorka.

Pediatři málokdy rozumí kojení, jestli potřebuješ pomoc a podporu, sežeň si laktační poradkyni, ale ideálně nějakou na doporučení, zkušenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
8.10.20 19:14

@Aweis kolem 6. týdne bývá růstový spurt a miminko má ze dne na den vyssi nároky. Většinou to trvá pár dnů, než se množství mlika zase upraví. Hlavně vydržet a nedat láhev, před kojenim prsa nahřát, během kojení prsa několikrát prostridat(sanim z jednoho se stimuluje druhé a mliko se lépe spouští), vic se tulit, zkoušet častěji přikládat, ale ne pod tlakem. Když nechce, zkusím za chvíli. Žádnej bojkot netrvá věcně, chce to pevnou vůli, i když je to občas na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama