Jak řešit workoholismus partnera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
padandy
Kecalka 472 příspěvků 12.04.18 13:59
Workoholismus partnera- jak řešit

Dobré odpoledne :srdce:
píšu, protože si už doma nevím moc rady. Mám skvělého partnera, rozumíme si spolu, je mi věrný, vlastně by byl ideál…ALE- jediný problém, který máme je to, že mě žádal, že by rád pracoval alespoň dvanáct hodin denně, a víkendy bychom měli spolu. Ale v reálu ani toto není schopen splnit. V práci je tak 14hodin denně, víkendy má pokaždé taky program, kdy líta po klientech. Pořád mě prosí, abych byla tolerantní, jinak nebude šťastný. Včera mi ruply nervy, a řekla jsem mu, jak mě to trápí, že se cítím sama a on, že bude lepší, když se rozejdeme, když mě tak trápí a že tohle nedokáže změnit, že má důležitou práci a chce v životě něco dokázat. Po rozebrání ze všech stran mi řekl, že teda o mě přijít nechce, ať spolu zůstaneme, ale ať jsem více tolerantní. Jsem pod tlakem, přijde mi, že si nesmím ani postěžovat, přitom mě trápí, že na něj svým způsobem čekám. Dle něj bych měla být vděčná za to, že má můj partner ambice a že chce jednou zabezpečit rodinu (kterou ale plánuje až v nějakých 35 letech- což je za osm let). Máte to doma některá taky tak? Co děláte celé dny, není vám líto, že jste samotné? Případně jak začít u sebe, je nějaká cesta se s tím vyrovnat? Děkuji za přečtení :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 14:06

Můj dělá i 16tky a to kolikrát i víkend a nebo když má volno jde ještě na brigádu, protože „co by byl doma zadarmo, když může být za peníze v práci“ :roll: nějak jsem si zvykla. Dělám si vlastní program, nevisím na něm. Máme dvě děti. Jako občas je to vo*er, ale zase aspoň si nelezeme na nervy a on něco vydělá. Kdyby byl „nemakačenko“ a já ho měla pořád za zadkem, tak by mě to štvalo určitě víc :mrgreen:

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 20820 příspěvků 12.04.18 14:16

Ono asi záleží, jestli jde o to, že je mu práce i koníčkem, nebo jestli je to fakt chorobné, že neumí odpočívat. Bacha na to, aby neměl za pár let infarkt.

padandy
Kecalka 472 příspěvků 12.04.18 14:18

@aiwwa myslí, že obojí…miluje tu práci, říká, že nedokáže nemít kariéru na prvním místě

Uživatel je onlineaiwwa
Generální žvanilka 20820 příspěvků 12.04.18 14:20
@padandy píše:
@aiwwa myslí, že obojí…miluje tu práci, říká, že nedokáže nemít kariéru na prvním místě

nojo ale 14 hodin je přehnané, to si koleduje o nějkou nemoc

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 12.04.18 14:40

To musíš vědět ty, co jdeš schopná zvládnout co ne. Hlavně si nemyslí, že to s detmi bude lepší.
Buď dokážeš žít svůj tak nějak vlastní život, svoji práci, kamarády, koníčky…a nebo Ne, tak se nepremahej a hledej jinde, on se moc nezlepsi :nevim:
Já bych trvala alespoň na 1 den v tydnu volno

Sany80s
Kelišová 6814 příspěvků 12.04.18 14:44

Nemáš šanci. Sama vidíš, jak to bereš. Kdyby ti řekl, že potřebuje denně vypít 12 piv, ale že o víkendu bude střízlivý a ani toho se nedržel a abys byla tolerantní, tak ho okamžitě pošleš k šípku. Žiješ s nemocným člověkem, který se radši vzdá rodiny, protože je závislý.
Je to jako jakákoli jiná závislost, on to musí mít, jen to mu přináší uspokojení. A bude čím dál hůř..
Vzhledem k tomu, že tato závislost je na rozdíl od jiných společensky nejen tolerovaná, ale mnohdy dokonce adorovaná, tak nemáš šanci jeho myšlení změnit. Ne v této době.
Pokud s ním chceš být i za tuto cenu, pak si najdi paralelní život a jeho měj jen jako kasičku a možná někdy jako ploditele dětí. A modli se, aby ho z toho jeho tempa nešvihlo.
Pokud takhle dokážeš žít. Ovšem pokud na tohle nemáš žaludek a chceš citově naplňovaný vztah z obou stran, budeš si muset najít někoho jiného.
Lidi jako tento mají v žebříčku práci, pak dlouho nic, pak sebe, pak ještě mnohem déle nic, načež někdo hodně hodně nízko v jejich prioritách je rodina.

Venetia
Hvězda diskuse 39501 příspěvků 12.04.18 14:46
@padandy píše:
Dobré odpoledne :srdce:
píšu, protože si už doma nevím moc rady. Mám skvělého partnera, rozumíme si spolu, je mi věrný, vlastně by byl ideál…ALE- jediný problém, který máme je to, že mě žádal, že by rád pracoval alespoň dvanáct hodin denně, a víkendy bychom měli spolu. Ale v reálu ani toto není schopen splnit. V práci je tak 14hodin denně, víkendy má pokaždé taky program, kdy líta po klientech. Pořád mě prosí, abych byla tolerantní, jinak nebude šťastný. Včera mi ruply nervy, a řekla jsem mu, jak mě to trápí, že se cítím sama a on, že bude lepší, když se rozejdeme, když mě tak trápí a že tohle nedokáže změnit, že má důležitou práci a chce v životě něco dokázat. Po rozebrání ze všech stran mi řekl, že teda o mě přijít nechce, ať spolu zůstaneme, ale ať jsem více tolerantní. Jsem pod tlakem, přijde mi, že si nesmím ani postěžovat, přitom mě trápí, že na něj svým způsobem čekám. Dle něj bych měla být vděčná za to, že má můj partner ambice a že chce jednou zabezpečit rodinu (kterou ale plánuje až v nějakých 35 letech- což je za osm let). Máte to doma některá taky tak? Co děláte celé dny, není vám líto, že jste samotné? Případně jak začít u sebe, je nějaká cesta se s tím vyrovnat? Děkuji za přečtení :kytka:

Jestli ti takový vztah nevyhovuje a nemáte ještě děti, tak raději ukončit…to je pro ženský co si vystačí samy

Šarlota4
Extra třída :D 10436 příspěvků 12.04.18 14:51
@padandy píše:
@aiwwa myslí, že obojí…miluje tu práci, říká, že nedokáže nemít kariéru na prvním místě

počítej, že jestli bude práce vždy na 1 místě, tak budeš v budoucnu s dětmi neštastná.

Premek_Orac
Závislačka 4667 příspěvků 12.04.18 14:53

@padandy Prodejce pojištění či finančních produktů? Propadl jejich programu, provizím a stal se obětí kultu úspěchu a peněz?
Hele, buď je prostě magor, nebo podobně jako se to stalo u mě, mu časem dojde, že jediné co v životě za něco stojí jsou zážitky, city a rodina. A pak si rozvrství čas tak, aby vydělal tolik, aby jste se nemuseli omezovat, a přitom mu zbývalo dost času na vás.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 12.04.18 14:53

Trvala bych na volnych vikendech. Take jsem workoholik a ve vztahu jsem musela udelat kompromis. Ok, pres tyden pracuju hodne, vikendy a statni svatky uz mam volne, abych mela cas krome prace rozvijet take partnersky vztah.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 12.04.18 15:01

Ja bych to nedala. Muj chlap taky pracuje hodne, ale aspon z domu. A s ditetem to lepsi nebude, budes na vsechno sama.

jancabr
Kecalka 353 příspěvků 12.04.18 15:02

Žít s takovým člověkem není snadné. Chce to hodně trpělivosti a tolerance. Můj manžel má restauraci - poznali jsme se před 5 lety, kdy se tak nějak vyhrabával z dluhů. Jelikož jsme spolu brzy začali žít, zjistila jsem jak je náročné žít s podnikatelem. Jeho bývalá žena to nepochopila, tak si našla jiného. V práci jsem mu občas pomáhala, občas byla sama doma. Ale dokud jsem nezačala sama podnikat, tak jsem netušila, kolik času a energie to skutečně je. Před dvěma lety jeho maminku (55 let) ze stresu postihla mrtvička a naštěstí si uvědomil, že musí v práci polevit. Já se taky naučila oddělovat práci a volno. A když jsem náhodou sama doma, tak si čtu, uklízím, peču, jdu se projít nebo jedu na návštěvu za rodinou. Neženeme se za kariérou, ale za jistotou stabilního příjmu do budoucna a osvobození se od státu. Já 31, manžel 35 a snažíme se o miminko.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10244 příspěvků 12.04.18 15:07

Myslím, že záleží, co od něho čekáš. Pokud si umíš žít život i sama (rodina, koníčky) a jeho mít jen na peníze, na pocit jistoty, na sex, tak to fungovat může.

Já jsem celkem tolerantní, takže si umím představit, že bych to skousla, nicméně asi bych měla několik podmínek:
1. ať uzavře fakt dobrou životní pojistku, abyste byli krytí
2. ať máte velmi dobrou předmanželskou smlouvu, abys byla zajištěná, kdyby ho kleplo nebo si on našel mladší model (nejlepší léta za sebou, a nebudeš mít nic)
3. abyste dítě uspíšili třeba na třicítku.

Že jako ou kej, vyjdeš mu vstříc, ale že za to od něj něco chceš. Pokud má tak „jasno“ a je tak „racionální“, tak by na to měl přistoupit. Pokud ne, tak sorry vole error.

Paola21
Závislačka 3677 příspěvků 12.04.18 15:15
@padandy píše:
Dobré odpoledne :srdce:
píšu, protože si už doma nevím moc rady. Mám skvělého partnera, rozumíme si spolu, je mi věrný, vlastně by byl ideál…ALE- jediný problém, který máme je to, že mě žádal, že by rád pracoval alespoň dvanáct hodin denně, a víkendy bychom měli spolu. Ale v reálu ani toto není schopen splnit. V práci je tak 14hodin denně, víkendy má pokaždé taky program, kdy líta po klientech.Pořád mě prosí, abych byla tolerantní, jinak nebude šťastný.Včera mi ruply nervy, a řekla jsem mu, jak mě to trápí, že se cítím sama a on, že bude lepší, když se rozejdeme, když mě tak trápí a že tohle nedokáže změnit, že má důležitou práci a chce v životě něco dokázat. Po rozebrání ze všech stran mi řekl, že teda o mě přijít nechce, ať spolu zůstaneme, ale ať jsem více tolerantní. Jsem pod tlakem, přijde mi, že si nesmím ani postěžovat, přitom mě trápí, že na něj svým způsobem čekám. Dle něj bych měla být vděčná za to, že má můj partner ambice a že chce jednou zabezpečit rodinu (kterou ale plánuje až v nějakých 35 letech- což je za osm let). Máte to doma některá taky tak? Co děláte celé dny, není vám líto, že jste samotné? Případně jak začít u sebe, je nějaká cesta se s tím vyrovnat? Děkuji za přečtení :kytka:

Aha, ty máš být tolerantní, aby on byl šťastný, ale že ty jsi v tomhle nastavení nešťastná, to ho netankuje.. Našla bych si vhodnějšího partnera.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >